سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در یک درگیری خیابانی از خود دفاع کنیم؟

چگونه در یک درگیری خیابانی از خود دفاع کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۱۴ بازدید کنندگان:۱۲۲۵ نویسنده:سامان موسوی


مبارزه یا درگیری خیابانی می تواند بسیار خطرناک باشد، هیچ کسی نباید به دنبال مبارزه باشد اما گاهی اوقات نمی توان از وقوع آن اجتناب کرد. در این شرایط، دانستن اینکه چگونه می توانید از خود دفاع کنید بسیار حیاتی می باشد. در این مقاله قدم هایی را که به شما کمک می کنند تا از یک نبرد اجتناب نا پذیر جان سالم به در ببرید را به شما آموزش خواهیم داد. اما به یاد داشته باشید که همیشه باید مبارزه آخرین راه حل باشد.


1- ابتدا سعی کنید که با او صحبت کنید


اگر طرف مقابل به طرف خشونت است ممکن است که کلمات تاثیری نداشته باشند، اما ایده خوبی است و قبل از هر چیزی با اوصحبت کنید. به احتمال زیاد، دعوای فیزیکی خسارت های زیادی در برخواهد داشت و دارای هزینه های زیادی می باشد. به همین دلیل بهترین کار اجتناب از آن است. سعی کنید دلیل عصبانیت طرف مقابل را یافته و با صحبت کردن آن را رفع کنید.


2- غرور خود را رها کنید


ممکن است که در هنگام اجتناب برای درگیر شدن غرور شما جریحه دار شود اما بدانید که یک غرور جریحه دار بهتر از یک بدن زخمی می باشد. هیچوقت به حریف خود پشت نکرده و از او دور شوید، بهتر است که وقتی می خواهید از او فاصله بگیرید رو به حریف باشید و به عقب بروید تا برای هر برخورد ناگهانی آمادگی داشته باشید. اگر ضارب یک دزد خیابانی است و از شما پول می خواهد به او بدهید. هیچ چیزی با ارزش تر از زندگی و سلامت شما نیست.


3- تن صدای خود را پایین آورده و عذر خواهی کنید


اکثر دعواها بر اثر یک سوءتفاهم ساده بوجود می آیند و با یک غذرخواهی ساده رفع می شوند. اجازه ندهید که غرور شما از این کار جلوگیری کند، حتی اگر مرتکب این کار نشده اید. در هنگام عذرخواهی تن صدای خود را پایین آورده و چشم های او خیره نشوید.


3- محیط اطراف خود را ارزیابی کنید


اگر نمی توانید از یک درگیری اجتناب کنید پس برای انجام آن آمادگی داشته باشید. از محیط پیرامون خود آگاهی داشته باشید. اگر چیزی در نزدیکی شما وجود دارد که می توانید از آن به عنوان یک سلاح استفاده کنید پس آن را بردارید. اگر فرد مقابل دوستانی همراه خود دارد آنها را زیر نظر بگیرید تا هنگامیکه خواستند به شما حمله کنند آمادگی داشته باشید.


4- جذب مشت های حریف به طور موثر


در حالت ایده آل شما باید از برخورد هر ضربه ای به خودجلوگیری کنید. این احتمال وجود دارد که مهاجم چندین مشت به شما بزند. دانستن اینکه چگونه می توان یک مشت را به طور موثر جذب کنید کمک زیادی به شما می کند که خود را از درد و آسیب زیادی نجات دهید.  اگر مهاجم به سمت سر شما ضربه ضد باید سر خود را فورا به جهت دیگری حرکت دهید. این کار باعث جلوگیری از برخورد مشت با بینی یا چشم های شما می شود. اگر مهاجم ضربه را به شکم شما زد شکمتان را سفت کنید. سعی کنید با حرکت دادن بدن خود کاری کنید که حداقل آسیبی از ضربه ای به شما زده می شود را ببرید.


5- انرژی خود را هدر ندهید


دعواهای واقعی زیاد طول نمی کشند. ممکن است که پس از چند ثانیه و رد و بدل کردن چند ضربه، مبارزه به پایان برسد. به همین دلیل مهم است که حرکات کارآمدی را انتخاب کنید و انرژی خود را با انجام حرکات غیرلازم هدر ندهید. سعی کنید فقط در برابر حملات از خود دفاع کنید.


6- به مناطق آسیب پذیر ضربه بزنید


برای پایان دادن به یک درگیری در کمترین زمان بهتر است که ضربات خود را به نقاط حساس بدن وارد کنید. چشم ها، گوش و بینی اندام های بسیار حساسی می باشند و به راحتی می توان برای از کار انداختن حریف از آنها استفاده کرد. ضربه با کف دست به گوش حریف می تواند آن را بی حس کرده و گیج کند. ضربه شدید به بینی یا انگشت زدن به چشم ها می تواند حریف را به زانو در اورد. ضربه به گلو هم می تواند حریف شما را متوقف کند. ضربه زدن به زانو می تواند درد زیادی را ایجاد کند، می توانید ضربه سنگینی به زانوی حریف وارد کرده و فرار کنید.


7- فرار کردن از مبارزه


آسیب هایی که در یک درگیری واقعی به انسان وارد می شود می تواند بسیار خطر آفرین و کشنده باشد. زیرا بر عکس مسابقات رزمی در درگیری های خیابانی هیچ قانون مشخصی وجود ندارد و افراد هر کاری برای پیروز شدن بر حریف خود انجام می دهند. به همین دلیل بهترین کار این است که مبارزه را کش ندهید. سریع ترین راه برای پایان دادن به یک درگیری این است که با یک ضربه سریع حریف خود را ناتوان کرده و به سرعت از محل درگیری دور شوید.


 

برچسب ها: دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha