سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تای چی چیست و چه مزایایی برای سلامتی دارد؟

تای چی چیست و چه مزایایی برای سلامتی دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۲۷ بازدید کنندگان:۶۷۸ نویسنده:سامان موسوی

تای چی نوعی از هنرهای رزمی می باشد که به خاطر مزایای سلامتی و همچنین دفاع شخصی شناخته شده است. در طول این سال ها از هنرهای رزمی برای کاهش استرس و اضطراب استفاده می شود. تای چی را به عنوان یک شکل از" مراقبه از مراقبه در حال حرکت که به ترویج آرامش و صلح درونی می پردازد"  می شناسند.
تای چی یک سنت باستانی چینی است که توسط Taoist monk Zhang در قرن 12 ساخته شده است. عبارت تای چی را به عنوان "مشت نهایی عالی" یا "مشت بی حد و مرز" می شناسند. 5 سبک تای چی وجود دارد، این پنج سبک عبارتند از:


•    Chen
•    Yang
•    Wu- or Wu (Hao)
•    Wu
•    Sun

تای چی به عنوان ابزاری برای کاهش استرس و اضطراب، برای تمام سنین به کار گرفته می شود. علاوه بر امن بودن، تای چی ورزشی ارزان است و به تجهیزات خاصی نیاز ندارد و اغلب افراد در تمام دامنه های سنی می توانند آن را انجام دهند. تحقیقات جدید نشان داده است که تای چی اثرات مثبتی بر روی کنترل تعادل، تناسب اندام و انعطاف پذیری دارد. همچنین ادعا می شود که این هنر رزمی به منظور کاهش مشکلات ناشی از افراد دارای ناراحتی قلبی استفاده می شود.


تاریخچه تای چی

تای چی دارای سبک های مختلفی می باشد که هر کدام دارای اصل و نسب و تاریخ مخصوص منشا خود هستند. برخی از سبک های تای چی بر روی جنبه های سلامتی انسان تاکید دارند و بعضی دیگر از آن به عنوان ابزاری برای مسابقه و یا دفاع شخصی استفاده می کنند.
داستان های زیادی در مورد توصیف ریشه های تای چی نقل شده اند که این باعث می شود که توصیف آن به عنوان یک راز باقی بماند. مفاهیم تای چی به ابتدای تاریخ چین یعنی  تائویسم و آیین کنفوسیوس بر می گردد. داستان هایی وجود دارند که ادعا می کنند Zhang Sanfeng صومعه خود را ترک کرده و تبدیل به یک زاهد گوشه نشین تائو شده و فرم خود در مبارزه نرم را ایجاد کرد.
در زیر تاریخ بوجود آمدن هر یک از 5 سبک تای چی برآورد شده است:


•    Chen-style of Chen Wangting (1580-1660)
•    Yang-style of Yang Lu-ch'an (1799-1872)
•    Wu- or Wu (Hao)-style of Wu Yu-hsiang (1812-1880)
•    Wu-style of Wu Ch'uan-yu (1834-1902)  و پسرش Wu Chien-ch'uan (1870-1942)
•    Sun-style of Sun Lu-t'ang (1861-1932)


تای چی چه فوایدی برای سلامتی دارد؟


مزایای سلامتی تای چی، هم اکنون به طور گسترده ای مورد مطالعه قرار گرفته است. ازجمله مزایای این هنر رزمی می توان به موارد همچون کاهش استرس، اضطراب و افسردگی و همچنین افزایش خلق و خوی در افرادی که با بیماری درگیر هستند. تای چی برای بهبود ظرفیت هوازی، افزایش انرژی و ساخت قدرت عضلانی استفاده می شود.
با ملاحظه افرادی که بیشتر دوران زندگی خود را به انجام تمرینات تای چی پرداخته اند ، می توان دقت و شفافیت ذهن آنان را دریافت. با انجام تمرینات منظم تای چی، قوه ادراک انسان تقویت می گردد. دلیل این امراثر گذاری تای چی بر روی انرژی داخلی بدن انسان می باشد.  در ضمن هوشیاری بیشتری نیز نسبت به انرژی های پیرامونی شامل انرژی افراد و محیط اطراف ایجاد می نماید.
کسانی که متخصص انرژی درمانی، حرکت درمانی، یا سایر روش های درمانی از این قبیل می باشند ممکن است روش درمانی خود را به مراتب موثرتربدانند. در طول سالیان متمادی کسب تجربه در امر طب چینی، چی کونگ و تای چی بازخوردها و نظرهای مثبت و دلگرم کننده فراوانی را از بیماران خود دریافت نموده ام .
در حال حاضرو به منظور یافتن روش های طبیعی درمان، تعداد فراوانی از بیماران چه از میان خانواده ویا سایرین از درمان به روشهای پزشکی رایج در غرب به سمت درمان طب شرقی روی آورده اند. آنان از نتایج حاصل از درمان به روش طب شرقی بسیار احساس رضایت می کنند. چرا؟ به دلیل این که جواب خود را داده و به عنوان روش درمانی موثر وبا قدمت طولانی شناخته شده است
تحقیقات به عمل آمده نشان می‌‌دهید که تاچی قادر است تا بیماریهای شدید، مزمن و حتی ژنتیکی را درمان کند. برای مثال با تمرین تاچی می‌‌توان امراض قلبی را درمان و یا از بروز آنها جلوگیری کرد. همچنین این ورزش می‌‌تواند استرس که عامل بسیاری از بیماریهاست را از بین برد.
توصیه می‌شود که این با آموختن این ورزش، هرروز آن را تمرین کنید. برای آموزش اول لازم است تا با سبک‌های آن آشنا شوید.
 

برچسب ها: تای چی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha