سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه می توانم به جلو ضربه بزنم؟

چگونه می توانم به جلو ضربه بزنم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۲۹ بازدید کنندگان:۱۱۵۵ نویسنده:سامان موسوی

 

ضربه مقابل یکی از 3 ضربه اصلی در هنرهای رزمی تکواندو و تانگ سو است. ضربه مقابل یک ضربه قدرتمند است که انجام دادن آن نیز چندان سخت به نظر نمی رسد. هنگامی که به درستی اجرا شود، می تواند به سرعت مهاجم را به زمین بیاندازد. در این مقاله چگونگی انجام ضربات جلو را به شما آموزش می دهیم.

 

مراحل

1- داشتن موضع مناسب. بسیاری از باشگاه ها چگونگی انجام آن را به شما یاد می دهند. برای انجام یک موضع مقابل، خود را به جلو خم کنید، یکی از پاهای خود را به جلو ببرید و آن را به اندازه زاویه 45 درجه خم کنید. پای عقب شما باید صاف و راست باشد. اگر به درستی انجام شود، شما باید به جلو خم شوید و عضلات ساق پای خود را اندکی بکشید.

  • به طور طبیعی، این موضع عمدتا در مدارس هنرهای رزمی استفاده می شود. در موارد عملی، مانند دفاع از خود در خیابان، احتمالا شما از این نوع ضربات هم استفاده کنید.

 

 

2- از پای عقب خود به عنوان بالابر و تکیه گاه استفاده کنید. به آن محفظه هم گفته می شود. برای زدن ضربه به قفسه سینه، باید خود را کمی خم کنید و به عقب متمایل کنید تا بتوانید ضربه بلند و محکمی انجام دهید.

 

 

3- ضربه محکم و ناگهانی با انگشتان. به هدف خود می توانید با جلو پا هم ضربه بزنید. برای انجام این کار باید قسمت زیر انگشتان شما به محل مورد نظر برخورد کند. انگشتان پای خود را خم کنید تا مطمئن شوید که به طور تصادفی به محل مورد نظر برخورد نمی کنند. شما می توانید از پشت پای خود نیز برای وارد کردن ضربان سنگین و محکمی استفاده کنید.

 

 

4- بازگشت پا پس از زدن ضربه به جای قبلی خود. اگر شما در حال انجام تمرین "دریل خطی" در کلاس می باشید، ممکن است که پای خود را رها کنید و یک موضع جدید بگیرید، به طوری که بتوانید ضربه بعدی را با پای دیگرتان بزنید.

 

 

نکات

  • برای یادگیری آن تنبلی نکنید و سخت تمرین کنید.

 

  • اگر اولین بار است که برای زدن ضربه به جلو تلاش می کنید، سعی کنید شتاب آن را حفظ کنید. اگر حرکات تند و سریع شما در بین ضربات کمتر شوند، به احتمال زیاد تعادل خود را از دست می دهید.

 

 

  • اجازه ندهید که پایتان بلرزد و به اطراف منحرف شود، چون حریف تان می تواند از این وضعیت استفاده کرده و به شما زد حمله بزند.

 

  • برای محافظت از سر و بدن خود پاهای خود را همیشه آماده نگه دارید.

 

 

  • برخی از اهداف برای ضربه جلو عبارتند از زانو، کشاله ران، زیر دنده های شکم، چانه  و ناحیه صورت.

 

  • اگر می خواهید در زدن ضربات جلو حرفه ای شوید باید جدیت و پشتکار زیادی داشته باشید.

 

هشدارها

  • هنگام زدن ضربات پا مواظب باشید، زیرا ممکن انگشتان پای شما به راحتی بشکنند.

 

  • برای جلوگیری از آسیب عضلانی، همیشه قبل از انجام هر گونه فعالیت فیزیکی مقداری تمرین کششی انجام دهید.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی رزمی تمرینات کششی آموزش تکواندو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha