سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مهمترین عضلات برای مبارزه

مهمترین عضلات برای مبارزه
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۶/۳ بازدید کنندگان:۱۸۴۴ نویسنده:قاسم نژاد

از مهم ترین عضلات مبارزه چیست؟ من در این مقاله نقش هر عضله را در مبارزه توضیح خواهم داد و اینکه این عضلات چگونه در طول بوکس (مشت زنی) به کار می روند.

 

هر فردی می داند که تمرین یک عضله در مقایسه با کار نکردن آن، یک مزیت است. مشکل این است که هیچ کس وقت تمرین روی هر عضله به صورت جداگانه ندارد. در کل، بسیاری از عضلات کوچک تر مزایای کمی  دارند.


بسیاری از جنبه های فیزیکی بوکس (مشت زنی)، از جمله: تعادل، قدرت و حرکت از قسمت پایین تنه تان ناشی می شود. جنبه های تخصصی تر بوکس مانند، دقت، دفاع و اعمال ضربات مشت، معمولا از قسمت بالاتنه تان سرچشمه می گیرد. بسته به ضروریت های سبک تان، خودتان تصمیم می گیرید که آیا بیشتر روی قدرت بیشتر، سرعت دست، استقامت یا همه ی آنها تمرکز کنید؟

 

 کلید اصلی در تمرین بوکس کارآمد این است که بدانید چگونه عضلات تان را در طول تمرین به کار می برید و قادر باشید که آنها را به بهترین نحو به کار بگیرید. ورزشکاران فرز و باهوش می دانند که قطعا باید عضلات خاصی در اولویت عضلات دیگری باشند.

 

عضلات پا (قدرت)

 

منظورم از عضلات پا به طور خاص عضلات کواد و کالف است. تمام قدرت ما از زمین سرچشمه می گیرد، نه جای دیگری. چون پاهایمان با زمین در ارتباطند، مهم ترین عضو برای بلند شدن از زمین برای ایجاد قدرت از طریق بدن مان می باشد. به علاوه، پاها بزرگ ترین عضلات بدن مان را دارند، به همین خاطر همه ی ضربات صحیح بوکس معمولا با چرخش و پیچش پاها همراه است.

 


به علاوه، پاها بیشترین قدرت را تولید می کنند. اگر با دقت به پویا ترین و کامل ترین ضربات یا قوی ترین بوکسرهای تاریخ نگاه کنید، می بینید که آنها دارای پاهای بزرگ و قوی بوده اند. (پاهایشان قوی تر از قفسه سینه یا بازوهایشان است). بوکسر هایی مانند مارکوس مایدانا (Marcos Maidana)، مانی پاکیائو (Manny Pacquiao)، توماس هیرنز (Thomas Hearns)، جولین جکسون (Julian Jackson)، فیلیکس ترینیداد (Felix Trinidad) بالاتنه بزرگی ندارند، اما قدرت بزرگی در مشت هایشان وجود دارد.

 

 

عضلات کفل (تعادل و مرکز پایین تنه)

 

 

 

عضلات کفل، پایین تنه و پاها را با هم نگه می دارد. این عضلات با چرخش کل بدن تان مقدار قدرت زیادی ایجاد می کنند. عملکرد مهم دیگر این عضلات تعادل تان است. چون عضلات کفل به مرکز ثقل بدن تان بسیار نزدیک است. هر چه این عضلات قوی تر باشند، به این معنی است که شما کنترل بهتری روی تعادل تان دارید. البته لازم به ذکر نیست که تعادل مهم ترین فاکتر در بوکس است. تعادل اساسا نشان دهنده و تعیین کننده ی تاثیر و کارامدی حمله، دفاع، حرکت و توانایی کلی شما را در مبارزه است.

 

عضلات شکمی (قسمت مرکزی قدامی بدن و ضربه ی محکم و ناگهانی)

 


عضلات شکمی یک سری عضله ی بسیار قوی هستند که کل بدن را با هم نگه می دارند. هر اندام از بدن مان به صورت جداگانه میزان قدرت خاصی  ایجاد می کند، اما عضلات شکم امکان ترکیب نیروی تولید شده توسط هر اندام و ایجاد یک نیروی کلی را فراهم  می کند. به عبارت ساده، شکم تان به شما امکان ارتباط با نیروی تک تک اندام ها برای ایجاد یک ضربه ی قوی می دهد. علاوه بر این ارتباط، این عضلات به تنفس کشیدن نیز کمک می کند.

 

عضلات کمر (قسمت مرکزی پشتی بدن و برگشت مشت)

 

 


عضلات کمر نیز با نگه داشتن کل اندم های بدن با هم و ترکیب نیرو های آن اندام ها به عنوان عضله ی مرکزی بدن عمل می کند. یکی دیگر از واقعیت های کمتر شناخته شده و اما بسیار مهم این است که عضلات پشتی به برگشت مشت کمک زیادی می کند، یعنی سرعت کشیدن دست تان را بعد از ضربه افزایش می دهد.

 

 

بسیاری از فایترها به عضلات مرکزی جلویی (شکمی) و بالاتنه شان توجه زیادی می کنند و از طریق تمریناتی مانند شنای سوئدی و ضربه زدن به کیسه میت، این عضلات را تقویت می کنند، اما تمرکز بسیار کمی روی عضلات پشتی می کنند.

 

عضلات شانه ها (استقامت بازو)

 

عضلات شانه ای مهم ترین عضلات برای استقامت ضربه است. شانه ها برای مشت زدن ایجاد قدرت و ضربه ی محکم می کنند، اما برای من مهم ترین عضلات استقامت اند. معمولا هنگامی که بازوی بوکسر ها خسته می شود و از سر هایشان برای دفاع استفاده می کنند، معمولا عضلات شانه هایشان خسته است.همیشه هنگام خسته شدن دست (بازو)، اولین بخشی که بی توان می شود، عضلات شانه است.

 

عضلات بازو ( ایجاد قدرت، سرعت و ضربه)

 

مهم ترین عملکرد مشت زنی عضلات بازو، تناس با قدرت خریف است. بازو مسئول تولید قدرت نیست، بلکه این کار توسط عضلات پاها انجام می شود. عضلات بازو باید قدرت تولید شده توسط کل بدن را به حریف بزند.


در واقع، عضلات بازو فقط وظیفه ی رسیدن و تماس برقرار کردن با بدن حریف را به عهده دارد، بنابراین، سرعت این عضلات از قدرت شان مهم تر است.

 

عضلات قفسه سینه (قسمت مرکزی بالایی بدن)

 


عضلات قفسه سینه، عضلات مرکزی قسمت بالاتنه بدن است. مهم ترین وظیفه ی این عضلات، ارتباط شانه ها، بازوها و عضلات پشتی بزرگ با هم و ایجاد قدرت ترکیبی از آنهاست. این عضلات، قوی ترین مشت را از عضلات بالاتنه تان به وجود می آورد.

 

عضلات کوچک

 

گردن برای مقاومت ضربه ی مشت است. بسیاری از فایترها گردن شان را قوی می کنند، درنتیجه، سرشان کمتر دچار صدمه دیدگی می شود و در یک موقعیت زاویه دار کمتر آسیب پذیر است. عضلات ساعد هنگام ضربه زدن به منظور ایجاد مشت محکم تر سفت و سخت می شوند.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی آموزش مبارزه بدن سازی رزمی بوکس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha