سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مبارزات خیابانی موفق شویم؟

چگونه در مبارزات خیابانی موفق شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۱ بازدید کنندگان:۳۴۸۲ نویسنده:سامان موسوی

اکثر افرادی که به کلاس های مختلف هنرهای رزمی می روند هدفی مشترک دارند و آن این است که در دعواهای خیابانی موفق شوند. تا حدودی این قضیه می تواند درست باشد چراکه در اکثر درگیری های خیابانی افرادی از طرف اراذل و اوباش مورد مزاحمت قرار می گیرند.


البته در مقابل آن بسیاری از درگیری ها هم به دلایل ناخاسته و پیش پا افتاده رخ می دهند. در صورتیکه می خواهید در اکثر درگیری های خیابانی به پیروزی برسید پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله را مطالعه کنید:


من به عنوان یک ورزشکار خود را یک مبارز خیابانی نمی دانم و در اکثر اوقات ترجیح می دهم به جای رفتن به کوچه های خلوت و یا خیابانهای تاریک در خانه خود نشسته و در حالیکه کیک شکلاتی می خورم به برنامه مورد علاقه ام نگاه کنم. اما با این وجود بعضی مواقع مجبور هستید که از منزل تان خارج شوید. در این وضعیت باید هوشیار بوده و کاری نکنید که منجر به درگیری خیابانی شود.
هنر یک ورزشکار در این موقعیت نمایان می شود. به این صورت که او به عنوان یک ورزشکار حرفه ای باید بتواند خشم خود را مدیریت کرده و با وجود داشتن آمادگی جسمانی کامل بر اعصابش مسلط بوده و از ایجاد درگیری خیابانی پرهیز کند. اما متاسفانه بسیاری از ورزشکاران دقیقا برعکس آن عمل کرده و تسلط کاملی بر روی اعصاب شان نداشته که در نتیجه منجر به ایجاد ضعف در بدنشان شده و مجبور به مبارزه خواهد شد. ورزشکاری که نتواند در این مواقع خشم خود را کنترل کند هیچ وقت تبدیل به یک ورزشکار حرفه ای نخواهد شد. بخصوص در ورزش های رزمی که این کار یکی از نکات اصلی موفقیت در آن می باشد.

حال قصد داریم به برسی 5 راه که به شما کمک می کنند که از درگیری خیابانی پرهیز کنید می پردازیم:


نرفتن به مکان های خلوت

لازم نیست که از تاریک ترین و خلوت ترین کوچه عبور کنید. بعضی مواقع افراد برای اینکه زودتر به مسیر خود برسند ترجیح می دهند که میانبر زده و از راه های فرعی به مقصد برسند. به همین دلیل پیشنهاد می کنم که حتی اگر مسیرتان دورتر هم شد باز از مکان هایی عبور کنید که شلوغ هستند.


رفتار نکردن به عنوان یک قربانی

مانند آدم های ضعیف شل راه نروید و با ترس به این طرف و آن طرف نگاه نکنید. این کار موجب می شود که توجه افرادی که می خواهند از شما سوء استفاده کنند را جلب می کند. به همین دلیل همیشه سعی کنید صاف و با قدرت و انرژی راه بروید.


به جلو خود نگاه کنید

وقتی در بیرون هستید کمی حواس تان را بیشتر جمع کنید. به نحوه راه رفتن، نگاه کردن و همچنین حرکات افراد مشکوک بخصوص در جاهای خلوت توجه کنید. در صورتی که کمی زودتر متوجه قضیه شوید امکان دارد که بتوانید عکس العمل بهتری را از خود به نمایش بگذارید.


کاری کنید که طرف احساس برد کند

در صورتی که با یک فرد ناشناس در جاهای خلوت وارد جر و بحث شده اید برای اینکه از دعوای فیزیکی جلوگیری کنید باید کاری کنید که طرف مقابل فکر کند که توانسته است با کلمات شما را شکست داده است. غرورتان را زیر پا گذاشته و سعی کنید خود را کنترل کنید تا کار خراب تر نشود.


دوستان خوبی امتحان کنید

ضرب المثل جالبی وجود دارد که می گوید شما میانگین 5 دوست صمیمی خود می باشید. به همین جهت پیشنهاد می کنم که افرادی را برای دوستی انتخاب کنید که انرژی مثبتی داشته باشند تا انرژی های منفی و درگیری های فیزیکی هرگز به سمت شما نیایند.
 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی دفاع در برابر چاقو
پست های مشابه

نظرات کاربران

هوشنگ در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۹ [۱۲:۴۵:۵۰ AM]

باید بری بوکس تا هم قوی شی و هم بتونی از خودت دفاع کنی

ارسال نظر
Captcha