سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی مهم در مورد موی تای

نکاتی مهم در مورد موی تای
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۱ بازدید کنندگان:۲۶۱۳ نویسنده:سامان موسوی

معمولا افرادی که به تازگی وارد یکی از رشته های رزمی شده اند شور و شوق زیادی دارند که هر چه زودتر دوران مبتدی بودن را پشت سر بگذارند. عده ای بر این باوراند که دوران مبتدی بودن هم مدت زمان خاص خود را لازم دارد و نباید آن را کوتاه تر کرد، البته این باور اکنون منسوخ شده است.


دنیای هنرهای رزمی با سرعت بسیار زیادی در حال تکامل و پیشرفت خود می باشد. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم که به شما یاد دهیم چگونه پیشرفت کرده و تبدیل به یک موی تای کار میان رده شوید.


انجام تمرینات هوازی متناسب

هیچ فرقی نمی کند که شما تازه کار هستید یا حرفه ای، در موی تای مشغول به تمرین هستید یا یک هنر رزمی دیگر! شما باید بتوانید با استفاده از ورزش های هوازی زیر بنای مطمئنی را برای خود فراهم سازید. شما باید در نهایت ضربان قلب خود را بالا برده و همچنین کاری کنید که ریه هایتان حجم بیشری از اکسیژن را دریافت کند. انجام دادن ورزشی هوازی و مطمئن می تواند برای شما به عنوان یک برگ برنده مطمئن قلمداد شود. این کار می تواند خیلی زودتر از آنچه که انتظار دارید در شما پیشرفت ایجاد کرده و همچنین به حد قابل قبولی از آمادگی جسمانی برسید. موی تای کاران و دیگر ورزشکاران حرفه ای دنیای هنرهای رزمی به صورت دائمی و همیشگی به تمرین ورزش های هوازی مشغول می شوند.


چقدر باید تمرین هوازی انجام داد؟

از بین بهترین ورزش های هوازی برای موی تای کاران می توان دویدن و طناب زدن را انتخاب کرد که در این بین دویدن بسیار عالی می باشد. شما باید در طول جلسات تمرینی تان با شدت بالا و میزان کافی بدوید. به یاد داشته باشید که به هیچ وجه دویدن را از برنامه تمرینی خود حذف نکنید. دویدن روی تردمیل زیاد توصیه نمیشود چرا که نسبت به دویدن معمولی از مزایای واقعا کمتری برخوردار است اما اگر فضای مناسب برای دویدن ندارید و تردمیل در دسترس شماست ، مشکلی نیست ، از تردمیل بهره ببرید .


به چه اندازه ای این تمرینات را انجام دهیم

در صورتی که مبتدی هستید بهتر است که 20 دقیقه در طول هر جلسه تمرینی بدوید. سعی کنید دویدن شما ساده نباشد و خود را به چالش بکشید مثلا دو تا سه دور را با سرعت بسیار بالا بدوید. مسیری راست و کوتاه را با آخرین توان خود با سرعت بدوید تا علاوه بر تقویت زیربنای هوازی مناسب ، فاکتور های غیرهوازی را هم دستخوش پیشرفت و تکامل کنید . بهتر است در هفته سه بار به مدت بیست و پنج دقیقه بدوید . اگر بتوانید روزهای تعطیل را هم به مدت نیم ساعت بدوید و پس از استراحت کمی تمرین کنید در سرعت پیشرفت شما تاثیر زیادی دارد .


چقدر طناب بزنیم ؟

زمانیکه به تازگی وارد دنیای هنرهای رزمی می شود بدنتان امادگی کافی ندارد به همین دلیل نباید فشار بیش از حدی به آن وارد کنید زیرا اگر فشار بیش از حدی به آن وارد کنید با واکنش هایی مانند تندی عضلات، مفاصل و تاندون ها مواجه می شوید. پس تمرینات را به مرور و بانظم شروع کنید ، با جدیت و استمرار جلو ببرید و اندک اندک و حساب شده بر شدت و میزان آن بیفزایید تا هرچه زودتر به یک فیزیک آماده برسید . طناب زدن برای شروع ممکن است کمی سخت باشد می توانید از پنج دقیقه شروع کنید و تا زمانی که هنوز کاملا آماده نیستید ، اندک اندک بر روی زمان آن اضافه کنید و کم کم به بیست و پنج دقیقه برسانید . حرفه ای ها از آنجا که باید فایت های بسیار سنگین را مدیریت کنند لازم است تا گاهی در هر جلسه ، حدود 70 دقیقه هم طناب بزنند .


دیگر فاکتورها

شما باید کم کم برای حرفه ای شدن تلاش کنید و کاری کنید که بدن تان ورزیده شود تا قادر باشید مبارزات را به خوبی مدیریت مدیریت کنید. بنابراین از یک حریف تمرینی حرفه ای بخواهید تا آرام آرام  به  بدنتان ضربه بزند ، ضربات پشت سرهم و بدون مکث با یک شدت ثابت به تمام بدن وارد آیند ، شکم و پهلو از جمله مناطقی هستند که باید مکررا ضربه بخورند ، به مفاصل ضربه نزنید و عضلات را در هر جلسه آبدیده کنید .

 

برچسب ها: موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha