سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مسابقات mma برنده شوید؟

چگونه در مسابقات mma برنده شوید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۲۹ بازدید کنندگان:۹۸۵ نویسنده:سامان موسوی

 

MMA مخفف مخلوط هنرهای رزمی می باشد. برنده شدن در یک مسابقه MMA می تواند سخت باشد. چون MMA یک سبک خشن و ترکیبی از سبک های مختلف هنرهای رزمی می باشد سعی کنید تا حد امکان از آسیب دیدگی اجتناب کنید. با کمک این مقاله می توانید شانس خود را برای برنده شدن در مسابقات MMA افزایش دهید.

 

 

1- به طور منظم و به خوبی تمرین کنید

بعضی از افراد حرفه ای برای افزایش مهارت های خود در مبارزه ممکن است 7 ساعت در روز به تمرین مشغول شوند. واضح است که داشتن نظم و انضباط و تمرکز بر آموزش روزانه تاثیر زیادی بر موفقیت شما در MMA دارد. همچنین شما باید قدرت، سرعت، تعادل و هماهنگی خود را افزایش دهید. همچنین شما باید تحمل خود در برابر درد را افزایش دهید.

 

 

2- وزن خود را به آسانترین شکل ممکن در آورید

اگر مبارزه رسمی است باید در کلاس وزن خاصی مبارزه کنید( 9 کلاس وزن وجود دارد). سعی کنید در یک دوره زمانی طولانی وزن خود را افزایش یا کاهش دهید، چون از دست دادن وزن زیاد باعث می شود که در مبارزات احساس گیجی و خستگی کنید و افزایش وزن سریع هم منجر به این می شود که چربی زیادی در شما انباشته شود.

 

 

3- موضع خوبی بگیرید

در حالت ایده آل، باید پاهایتان هم اندازه عرض شانه هایتان و کمی خم شده باشد. دست هایتان باید در مقابل صورت و چانه تان باشد و شانه های خود را بالا نگه دارید. اگر حریفتان به سوی شما حمله کرد با آرنج خود مانع آن شوید. همچنین استفاده از ساعدتان را برای محافظت از سرتان نادیده نگیرید.

 

 

4- مزایای آن را بدانید و آماده استفاده از آن باشید.

اگر حریفتان در مبارزه بر روی زمین ضعیف تر است سعی کنید از همین راه با او مبارزه کنید. اگر در تکنیک خاصی مهارت بیشتری دارید از طریق همین تکنیک به او ضرباتی وارد کنید.

 

 

5- مبارزات قبلی حریف خود را برسی کنید

به آنچه که او انجام می دهد خوب نگاه کنید. از طریق دیدن مبارزات قبلی حریفتان می توانید نقاط ضعف او را بیابید و در هنگام حمله بر روی آنها تمرکز کرده و همچنین نقاط قوت او را دیده و در هنگام مبارزه برای دفع آن تلاش کنید.

 

مبارزه

 

6- مزایای حملات و اهداف متفاوت خود را بدانید

با ضربه زدن به پاها می توانید سرعت حریف خود را کم کنید. با هدف قرار دادن بالا تنه می توانید به ریه های او فشار وارد کرده و او را خسته کنید. همچنین زدن ضربه به سر حریفتان به او آسیب زیادی وارد می کند( اعصاب زیادی در سر شما وجود دارند که از سایر قسمت ها حساس تر هستند). مشت، دقیق تر و سریع تر از ضربات پا است ولی ضربات پا قدرت بیشتری داشته و به قسمت های بیشتری دسترسی دارند.

 

 

7- اگر حریفتان کوچک ترین فرصتی به شما می دهد از آن استفاده کنید

اگر بتوانید مچ دست حریفتان را بگیرید می توانید او را به جلو خود بکشید. اگر دست خود را بیش از حد به صورتش نزدیک کرده است و دید خوبی ندارد  می توانید از فرصت استفاده کرده و ضرباتی با پا به زانوهای او وارد کنید.

 

 

8- اگر کسی در گوشه ها دارد شما را راهنمایی می کند به حرفش گوش کنید.

آنها می توانند مبارزه را از زاویه ای ببینند که شما قادر به دیدن آن نیستید و به احتمال فراوان آرامتر از شما هستند. آنها می توانند نقاط ضعف حریفتان را ببینند و به شما بگویند. پس سعی کنید که از راهنمایی های مربی خود در حین مبارزه استفاده کنید.

 

 

9- حرکات ترکیبی

از یک روش بیش از اندازه استفاده نکنید. ممکن است تکنیکی که در برابر یک حریف استفاده می کنید در مقابل حریف دیگر چندان کارایی نداشته باشد. انجام این کار باعث میشود که حرکات شما قابل پیش بینی باشند.

 

 

10- هرگز وحشت نکنید

مهم نیست که در چه وضعیتی هستید، همیشه راهی برای برنده شدن وجود دارد، بنابراین سعی کنید در هنگام انجام دادن مبارزات آرامش خود را حفظ کرده و وحتشت نکنید.

 

 

11- بعد از مبارزه، سریع حرکت نکنید

مهم نیست که برنده اید یا بازنده، با حریف خود دست بدهید و به او بگویید که مبارز بزرگی بود. از انجام کارهایی که ممکن است از روی غرور باشد خوداری کنید و این نکته را به یاد داشته باشید که یک رزمی کار خوب همیشه باید متواضع باشد.

برچسب ها: آموزش مبارزه سبک های هنر های رزمی مسابقات رزمی انواع ضربات در هنرهای رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha