سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کاراته یک رویکرد متعادل منحصر به فرد برای زندگی سالم

کاراته یک رویکرد متعادل منحصر به فرد برای زندگی سالم
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۲/۱۱ بازدید کنندگان:۱۱۵۲ نویسنده:سامان موسوی

 

 

کسانی که به منظور حفظ سلامت خود وارد باشگاه می شوند و در یک برنامه آموزشی شرکت می کنند ممکن است شبیه کسانی باشند که کاراته مشغول کار هستند اما این شباهت سطحی است. ممکن است که حرکات فیزیکی به ظاهر معمولی به نظر برسند اما در ذهن کسانی که کاراته کنکو (kenko karate) تمرین می کنند حس لذت و تفریحی وجود دارد که در بودوکا (budoka) نیست.


کنکو کاراته از رزمی کاران می خواهد تا معنی کاتاهایی را که در حال انجام آن هستند درک کنند. هیچ ضرورتی وجود ندارد که تکنیک ها را به کار ببرید. در کنکو کاراته احساس نیاز برای مقابله با شخص دیگر و همچنین هیچ دشمنی غیر دوستانه ای وجود ندارد. کاتا در کنکو کاراته هیچ بونکایی (bunkai) ندارد. آنها همان کاتا هستند که ما در بودو کاراته می بینیم، البته نه همان چیزی که  کیوگی کاراته (kyogi) یافت می شود.


تمرین کاتا در کنکو کاراته به منظور کمک به بدن برای حفظ تعادل و انعطاف پذیری انجام می شود و همچنین تکرار مداوم کاتا منجر به کار گماشتن مغز می شود. سعی کنید هر کاتا را 20 بار تکرار کنید تا مشاهده کنید که چگونه ذهن سرگردان مشغول کار و تمرکز خواهد شد. ممکن است که اغلب اوقات شگفت زده شوید اینکه به هدف رسیده و چالش را به اتمام برسانید کمی سخت به نظر برسد.
با گذشت زمان، تمرین kenko karate باعث تیز شدن ذهن شده و الگوهای تنفس سالم و انعطاف پذیری فیزیکی را در کسانی که بیش از 60 سال سن دارند توسعه می دهد. سیگار کشیدن، پرخوری یا مصرف بیش از حد الکل ویژگی های مثبت تمرین را خنثی می کند و یا شاید آن را کاملا نادیده بگیرد.


راه کاراته

هنگامی که شما شرایط کاراتو یا راه کاراته را در مورد تمرین خود اعمال می کنید باید به تصویر بزرگتر فکر کنید.  شما باید افکار خود را در باشگاه و یا بطور کلی در زندگی متمرکز کنید. اگر نتوانستید این کار را بکنید ممکن است که کاراته را درک نکنید. کاراته شما چیزی است که آن را می فهمید، بنابراین اگر شما آن را به عنوان صرفا یک روش متفاوت برای مبارزه با آنچه که با دیگران استفاده می کنید، حداقل برای من آموزش شما ارزش محدودی دارد.
اگر کاراته یک راه تفکر مبتنی بر منفی بودن و درگیری یا یک سوءظن نسبت به دیگران ایجاد می کند پس می توانید بگویید که کاراته به جای اینکه باعث هماهنگی در زندگی تان شود منجر به درگیری شده است. اگر کاراته راهی برای حفظ سلامت  جسمی، ذهنی و معنوی باشد باید به یاد داشته باشید که اگر یک زندگی پر از اختلاف را تجربه می کنید هیچ یک از اینها قابل دستیابی نیست. در حالیکه بدن شما ممکن است از طریق ورزش فیزیکی سالم نگه داشته شود نباید از ذهن و روح خود غافلگیر باشید.
کنکو کاراته (Kenko karate) به مبارزه و تکنیک های موثر دفاع از خود نپرداخته است اما با این وجود یک کار سخت و مبرم است. پیدا کردن شخصی که کنکو کاراته را آموزش می دهد نباید چندان سخت باشد. همه باشگاه های تجاری kyogi، کنکو کاراته و یا ترکیبی از این دو را آموزش می دهند. آنها ممکن است این را تبلیغ نکنند، در واقع ممکن است مربی محلی از آن بی خبر باشد. او ممکن است تصور اشتباهی داشته باشد و در حال تمرین بعضی از فرم های کاراته بودو باشد.


 

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha