سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مقدمه ای بر هنرهای رزمی چینی

مقدمه ای بر هنرهای رزمی چینی
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۳۰ بازدید کنندگان:۲۶۳۹ نویسنده:سامان موسوی

 

برای کشف ریشه های چینی سبک هنرهای رزمی باید به عمق گذشته و فراتر از تاریخ ثبت شده رفت. منظور ما در اینجا قبل از میلاد مسیح است. هنرهای رزمی برای مدت طولانی بخشی از چین بودند و واقعا سخت است که با اطمینان بگوییم کدام سبک رزمی ریشه اش در آن کشور بوده است.
چیزی که ما می دانیم این است که مسائل و نام هایی چون "بودی دارما"، کونگ فو، راهبان شائولین و غیره به هنرهای رزمی چینی متصل بوده اند. در ادامه به بررسی 5 سبک از هنرهای رزمی چینی که شناخته تر شده هستند می پردازیم:


باگوآژانگ (Baguazhang)

پیش بینی می شود که ریشه ها و تاریخ سبک رزمی باگوآژانگ مربوط به قرن 19 میلادی می باشد. این سبک نرم و داخلی از هنرهای رزمی دارای تکنیک های تنفس، کیفیت و مراقبه می باشد. با این حال، چیزی که ما می دانیم این است که نام هایی چون بودی دارما، کونگ فو، راهبان شائولین و غیره مربوط به هنرهای رزمی چینی هستند.


کونگ فو

کونگ فو اصطلاحی مورد استفاده در بسیاری از نقاط جهان معاصر می باشد که طیف گسترده ای از انواع هنرهای رزمی چینی را توصیف می کند. باید گفت که این اسطلاح بدین معناست که دستاوردهای فردی و یا مهارت اطلاح شده پس از کار سخت بدست خواهد آمد.


سبک های محبوب زیر مجموعه کونگ فو:


شمال چین
•    مشت بلند
•    شائولین
•    پنجه عقاب
•    سبک میمون

جنوب چین
•    وینگ چون
•    هونگ گار
•    چوی لی فوت
•    چوی لی فوت


شای جیائو

بسیاری از سبک های چینی تمرکز خود را بر روی مبارزه به صورت ایستاده قرار داده اند و یا دست کم وقت بیشتری را به آن اختصاص داده اند. شواهد نشان می دهد که اولین سبک هنرهای رزمی در چین "جایو دی" (jiao di) نام داشت که در آن به سربازان آموزش داده می شد که چگونه از شاخی که بر روی کلاه خودشان وجود دارد برای شکست دادن حریف شان استفاده کنند. این هنر مبارزه در نهایت به یک هنر دست به گریبان شدن به نام جایو لی تبدیل شد. البته به زودی پس از جایو لی سبک شای جیائو پدید آمد.


تای چی

تای چی سبک هنرهای رزمی داخلی است که بر روی تکنیک های تنفس تمرکز می کند. این سبک از هنرهای رزمی بسیار محبوب است و به نظر می رسد برای کمک به توازن برای رهایی از استرس برای تعداد قابل توجهی از افراد مفید می باشد. ترجمه کلمه تای چی "مشت نهایی عالی"  می باشد. میلیون ها نفر در سراسر جهان این سبک را برای مراقبه و بدست آوردن تمرکز فکر انجام می دهند.


ووشو

ووشو واقعا یک سبک نیست، بیشتر یک اصطلاح جهانی و یا یک ورزش است که در جهان معاصر بوجود آمده است. ما در مورد اشکال، زیبایی، بهداشت و سلامتی و هر چیزی که خوب به نظر برسد صحبت می کنیم.

سبک های هنرهای رزمی چینی به خوبی شناخته شده اند. هر کدام از آنها بین دسته ای خاص از مردم محبوبیت دارند، دلیل آن این است که هر سبک نسبت به سبک دیگر دارای مزایا و معایبی می باشد.
 

برچسب ها: تای چی کونگ فو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha