سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تجهیزات ارزانی که می توان از آنها برای تناسب اندام استفاده کرد

تجهیزات ارزانی که می توان از آنها برای تناسب اندام استفاده کرد
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۱ بازدید کنندگان:۴۵۵ نویسنده:سامان موسوی

ممکن است با دیدن ماشین آلات گران در باشگاه های ورزشی به این فکر بیفتید که باید هزینه زیادی برای حفظ تناسب اندام تان بدهید. اما اینگونه نیست، شما می توانید با استفاده از تجهیزاتی ارزان قیمت در خانه خود نیز برای حفظ تناسب اندام خود تمرین کنید.


در ادامه این مقاله به معرفی ابزارهای ارزانی و کاربرد هر کدام از آنها می پردازیم که به وسیله آنها می توانید به اندازه تجهیزات گران قیمت از آنها سود ببرید. متخصصان مجرب ده ابزار ورزشی کم هزینه را به شما توصیه می کنند.


طناب بازی

 

طناب بازی


طناب بازی ازجمله ورزش هایی است که اغلب افراد از همان کودکی به آن علاقه مند می شوند. این ورزش بسیار مفید است به همین جهت می بینید که بوکسورها، کشتی گیرها و دیگر ورزشکاران حرفه ای از این ابزار ارزان قیمت استفاده می کنند. طناب بازی منجر به تقویت پاها، کفل، بازو و شانه ها شده و برای قلب و عروق نیز بسیارخوب است. یک طناب مخصوص طناب بازی ارزان است و حمل آن در هنگام رفت وآمد نیز ساده است.


نوار کششی

نوار کششی


یکی دیگر از تجهیزات ارزان که می توانید از آن برای رسیدن به تناسب اندام استفاده کنید نوار کششی می باشد. با استفاده از این نوارها می توانید انواع حرکات را انجام دهید. شما می توانید دسته ای از این نوارها را با هزینه کم بخرید و از آن ها استفاده کنید. ازجمله تمریناتی که می توانید با نوارهای کششی انجام دهید می توان به تمرینات مقاومتی اشاره کرد که تقریبا تمام عضلات شما را در برگرفته و به شما کمک می کند که کالری زیادی بسوزانید.


استفاده از دمبل

 

دمبل

 

استفاده از دمبل یک راه عالی برای تقویت بالا تنه شما می باشد. در صورتی که هزینه لازم برای خرید دمبل را ندارید می توانید از وسایل سنگین معمولی مانند بطری آب، جوراب پر شده با شن یا کیسه برنج که به راحتی می توانید در دست بگیرید استفاده کنید.


قدم شمار

قدم شمار

 

شما می توانید یک گام شمار را با قیمتی ارزان تهیه کنید. استفاده از گام شمار می تواند انگیزه شما برای پیاده روی را افزایش دهد. ساده ترین نوع گام شمار قدم های روزانه شما را شمرده و مدل های پیشرفته تر آن می تواند به کامپیوتر یا گوشی هوشمند شما مرتبط شده و سابقه پیشرفت شما را ثبت کند.


استفاده از توپ تعادل

توپ تعادل

 

استفاده از توپ تعادل یک راه ارزان دیگر برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام شما می باشد. در کودکی با توپ ها بازی های سرگرم کننده ای داشتید و اکنون به عنوان یک بزرگسال نیز توپ ها می توانند سرگرم کننده باشند و به تناسب اندام شما کمک کنند. توپ ها تعادل روشی عالی برای تقویت عضلات میان تنه شکم، کمر، پهلوها و حتی کشاله ران باشند.


تشک یوگا

تشک یوگا

 

در صورتیکه زیاد به تمرین یوگا می پردازید به احتمال زیاد یک تشک یوگا دارید. شما می توانید از تشک یوگا برای انجام تمرینات سبکی مانند بشین پاشو، شنای سوئدی، دراز و نشست و دیگر حرکات استفاده کنید. زمان انجام تمرینات ثابت سنگین مانند دویدن در جا یا حرکت پروانه، می توانید از این تشک برای نرم کردن زمین سفت استفاده کنید و فقط در ده دقیقه تا 100 کالری بسوزانید.


فیلم های آموزشی تناسب اندام

فیلم آموزش تناسب اندام

 

تماشای ویدیوهای آموزشی تناسب اندام نسبت به حق عضویت در باشگاه بسیار ارزانتر هستند. شما می توانید ویدیوهای آموزشی انواع ورزش های مناسب برای قلب یا تقویت عضلات تا یوگا و رقص را تهیه کنید. بسیاری از مربی ها و افراد سرشناس استفاده از این ویدیوها را توصیه می کنند. شما می توانید ویدئوهای کارکرده را از حراج های خانگی یا فروشگاه های ارزان قیمت بخرید و برخی مراکز نیز این ویدئوها را به قیمت پایین یا به رایگان به شما کرایه می دهند. شما می توانید ویدیوهای آموزش بدنسازی و تناسب اندام را از فروشگاه ژیار آنلاین تهیه کنید.


کفش های مخصوص پیاده روی یا دویدن

 

کفش برای پیاده روی

 

پوشیدن کفش مناسب برای پیاده روی یا دویدن بسیار مهم است زیرا پای شما فشار هر قدمی را که بر می دارید جذب می کند. . کمی وقت صرف کرده و راحت ترین کفش را انتخاب کنید. بسیاری از فروشگاه های ورزشی طرز راه رفتن شما را بررسی کرده و کفش هایی را به شما توصیه می کنند که برای نحوه راه رفتن یا دویدن شما مناسب باشد. هنگام امتحان کردن کفش ها دوری در فروشگاه بزنید، و مطمئن شوید که کفش ها کاملاً راحت هستند و پاهایتان از حمایت کافی برخوردار هستند. یک کفش ساده دویدن یا پیاده روی ارزان بوده و هرچه حرفه ای تر باشد قیمتش بالاتر است.
 

برچسب ها: تناسب اندام طناب بازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha