سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

3 دلیل که نشان می دهند کاراته بهترین هنر رزمی دنیاست

3 دلیل که نشان می دهند کاراته بهترین هنر رزمی دنیاست
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۴/۲۳ بازدید کنندگان:۱۹۴۰ نویسنده:سامان موسوی

 

 

کدام هنر رزمی بهترین است؟
این یک بحث قدیمی است
مبارزان، اساتید و کارشناسان زیادی سال ها در این مورد با هم بحث کرده اند اما هیچ کدام نتوانسته اند به نتیجه قاطعی برسند که کدام هنر رزمی بهتر از همه است.
چرا؟
چون اساسا سوال ناقص است.
زیرا بستگی دارد که شما بهترین را چه معنی می کنید؟
بهترین برای چه؟
رقابت، دفاع شخصی؟ آموزش فیزیکی؟ مبارزه؟ کاهش وزن؟ پاسخ به چندین عامل بستگی دارد ازجمله اهداف شما، پتانسیل فیزیکی تان، در دسترس بودن و ذهنیت.

به نظر من بهترین هنر رزمی آن است که شما آن را دوست دارید.

مهم نیست که آن را چه صدا می کنید.
در مورد من، آن را کاراته صدا می کنم.
اما چرا کاراته؟


تنوع بی نظیر

تنوع ذاتی در کاراته شگفت انگیز است.  مهم نیست که چه سبکی را تمرین می کنید، همیشه چیز جدیدی برای یادگیری و انجام دادن وجود دارد. چیزهایی مانند کمیته، کیهون، کیوکوشین، کاتا، بودو، بونکای و چیزهای دیگر.
چیز جالبی است، گرچه در ارزش های سنتی ژاپن/اویکاناو ریشه دارد. شما می توانید روش های آموزشی مدرن و مفاهیم علمی را برای تقویت کاراته در تمام عرصه ها ترکیب کنید. حتی اگر کاراته را فقط برای سرگرمی، سلامتی و یا هر چیز دیگری انجام می دهید.
کاراته برای شکل دادن به راه خود هیچ محدودیتی ندارد. کاراته سنتی برای مربیان حرفه ای مناسب است که می خواهند دانش آموزان خود را به هر شکلی قالب بندی کنند. در حقیقت کاراته کلاسیک به اندازه ای سازگار است که حتی می توانید از آن برای تبدیل شدن به قهرمان UFC مانند  Lyoto Machida استفاده کنید.
مهم نیست که چگونه کاراته را انتخاب می کنی، هرگز فراموش نکن. در کاراته نظریه و علم دست در دست هم داده اند. همانطور که فوناکوشی می گوید: کاراته هنر رزمی افراد باهوش است.


فوق العاده ایمن، آسان و موثر

گوش کنید، کاراته بسیار آسان است. اما تبدیل شدن به یک کاراته کای خود بسیار سخت است. برخلاف بسیاری از ورزش های رزمی مدرن، کاراته بطور شگفت آوری امن است. شما به ندرت چیزی بیش از یک کبودی در تمرینات خواهید داشت. مطمئنا گردن تان نمی شکند (مگر اینکه پول برایتان از ایمنی مهمتر باشد و در مسابقات McDojo شرکت کنید). به همین دلیل در سال های اخیر، کاراته به میزان زیادی بین کودکان و افراد مسن محبوب شده است.
به این ترتیب خودتان را گول نزنید، اگر می خواهید وارد مبارزات واقعی شوید باید به سختی کار کرده و آستانه درد خود را بالا ببرید.
یکی دیگر از دلایلی که از نظر من کاراته را به بهترین هنر رزمی دنیا تبدیل کرده است این می باشد که امن است، یادگیری آن آسان است، نیازمند فضای کمی است و اگر به درستی انجام شود بسیار موثر است. فقط مطمئن شوید که آن را درست انجام می دهید.
Choki Motobu می گوید: هیچ چیز در دنیا مضرتر از هنر رزمی نیست که برای دفاع شخصی موثر نباشد.


تمدنی غنی

در نهایت به یکی از جنبه های مورد علاقه من در کاراته می رسیم.
فرهنگ، زبان، تاریخ، فلسفه و مردم. البته من تمرینات فیزیکی را دوست دارم. من به چیزی بیش از "مشت زدن و لگد زدن" در یک بیژامه نیاز دارم. من نیاز به یک اتصال عمیق تر دارم. به همین دلیل کاراته خیلی زیبا است.
این به معنای واقعی کلمه جراحی مغز در هنرهای رزمی است. شما هرگز چیزی را بطور کامل یاد نخواهید گرفت، حتی در کاراته. زمانیکه یک درب معرفت را برای دانش باز می کنید 10 درب بیشتر ظاهر می شوند. گرچه ممکن است از نظر عده ای از مردم ترسناک یا دلهره آور باشد اما من مخالفم. این باعث می شود که من آگاهی بیشتری در مورد اساتید قدیمی، مفاهیم، واژه های ژاپنی و فلسفه آن کسب کنم.
کاراته از یک محیط اجتماعی کاملا متفاوت و متنوع نسبت به من و شما می آید.
و آخرین دلیلی که چرا فکر می کنم کاراته بهترین هنر رزمی جهان است این است که فکر می کنم برای من بهترین است.

 

برچسپ ها :
کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha