سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ضربه زدن در هنرهای رزمی ترکیبی

ضربه زدن در هنرهای رزمی ترکیبی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۵ بازدید کنندگان:۱۲۸۳ نویسنده:سامان موسوی

 

رشته هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) می تواند برای افراد تازه کار پیچیده و گیج کننده باشد. برخلاف بوکس که فقط یک رشته برای درک کردن و یاد گرفتن وجود دارد، MMA ترکیبی از بهترین حرکات و ضربات هر یک از رشته های رزمی می باشد. در مقالات قبلی در مورد مزایای MMA نسبت به هر یک از رشته های هنرهای رزمی بحث کردیم. با توجه به مطالب قبلی که بیان کرده ایم MMA را می توان به سه حوضه کلی تقسیم کرد: بوکس، کیک بوکسینگ، و موی تای.

 

 

بوکس

یک رشته پر سود و پر منفعت بوده و یکی از پایه های اصلی MMA محصوب می شود. همچنین بوکس به ما اجازه می دهد که با دست های مشت کرده در دستکش های بزرگ ضرباتی را به حریف وارد کنیم. بوکسورها می توانند به سر یا بالا تنه حریف با مشت ضربه بزنند. علاوه براین اجازه ضربه زدن به پشت سر، زیر کمربند و کلیه ها را ندارند. ورزش بوکس ضربات به سر و سبکی پاها را تشویق می کند و ورزشی به شدت استراتژیک است، به همین دلیل آن را با نام مستعار "علم شیرین" هم نام می برند. برخلاف MMA، زمان استراحت بین راندها در بوک، 3 دقیقه می باشد. اگر مبارز نتواند قبل از پایان شمارش داور از زمین بلند شود بازنده و یا به اصطلاح "ناک اوت" می شود.

نمونه ای از مبارزان بوکس در MMA: نیک دیاز، K.J. Noons، مارکوس دیویس

 

 

کیک بوکسینگ

اوج تسلط کیک بوکسینگ در ایالت متحده در سال 1970 بود. از آن زمان به بعد این رشته به اشکال مختلف در سراسر جهان گسترش یافت. این رشته در گذشته پایه و اساس کیک بوکسینگ بوده و هنوز هم مبارزان زیادی در سراسر دنیا مشغول یادگیری سبک های مختلف آن می باشند. درحالیکه در ورزش بوکس فقط می توان از دو دست خود استفاده کرد، اما در کیک بوکسینگ علاوه بر دست های خود می توان از پاهای خود برای وارد کردن ضربات به حریف استفاده کرد. در آمریکا، کیک بوکسینگ و کاراته کاملا شبیه هم هستند، اما در سایر قسمت های دنیا سبک های مختلفی از آن مانند کیک بوکسینگ هلندی، ساواته فرانسه و یا سبک های کاراته ژاپنی آموزش داده می شوند.

نمونه ای از مبارزان کیک بوکسینگ در MMA: ماچیدا، توکیو، چاک لیدل، ژرژ سنت پیر

 

 

موی تای

ورزش ملی تایلند می باشد و بعضی اوقات به شکل کیک بوکسینگ در می آید. موی تای از عناصر بیشتری در مبارزه استفاده می کند. این ورزش را با عنوان "هنر هشت دست و پا" می شناسند. موی تای اجازه می دهد که از مشت ، لگد، آرنج، و زانو در هنگام مبارزه استفاده کنید. بر خلاف بوکس و کیک بوکسینگ، مبارزان موی تای مجاز هستند که یکدیگر را بگیرند. در هنگام گرفتن، یک مبارز با استعداد موی تای می تواند با استفاده از آرنج و زانوهای خود ضربات سنگینی را به حریف خود وارد کند. قوانین موی تای از یک کشور به کشور دیگر یا از یک سازمان به سازمان دیگر متفاوت می باشد. در حالت کلی، داوری آن شبیه بوکس و کیک بوکسینگ می باشد. در موی تای سنتی قبل از انجام مبارزه به افتخار مربیان خود رقص رام موی تای انجام می دادند.

نمونه هایی از مبارزان موی تای در MMA: اندرسون سیلوا، خوزه آلدو، موریسیو روآ

 

 MMA دارای جنبه های زیادی می باشد که ممکن است برای یک تازه وارد به شدت گیج کننده باشد. با داشتن درک کمی از هنرهای رزمی میتوان استراتژی و فن های آن را درک کرد و از تماشای مسابقات MMA لذت ببرید.

برچسب ها: آموزش هنرهای رزمی آموزش مبارزه انواع ضربات در هنرهای رزمی سبک های هنر های رزمی ضربات پا ضربات دست
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha