سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

شنا کردن چه فوایدی دارد؟

شنا کردن چه فوایدی دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۲۲ بازدید کنندگان:۳۰۸ نویسنده:سامان موسوی

شنا یکی از ورزش های محبوب می باشد که به دلیل اینکه فشار زیادی به بدن وارد نمی کند می توان آن را تا آخر عمر خود انجام دهید. اگر جستجویی در اینترنت بکنید می توانید گروه های افراد 100 تا 104 ساله را پیدا کنید که هنوز مشغول انجام شنا کردن هستند.فواید قلبی عروقی شنا کردن

شنا کردن باعث می شود که استقامت بدنتان افزایش پیدا کند. طی تحقیقاتی که بین زنان و مردان میانسال انجام شد، آنها به مدت 12 هفته مرتب شنا می کردند، در پایان این 12 هفته مشخص شد که میزان مصرف اکسیژن حداکثر 10 درصد و حجم ضربان قلب (مقدار خونی که با هر ضربه پلمپ می شود) به میزان 18 درصد افزایش یافته است.


تاثیر شنا در ساخت توده های عضلانی

در پژوهشی که بر روی مردانی که به مدت 8 هفته تمرین شنا می کردند مشخص شد که 24 درصد افزایش در ماهیچه سه سر مشاهده شده است. در صورتی که شما هم تمرینات مقاومتی را انجام نمی دهید بهتر است که شنا کنید، مطمئن باشید که قوی تر شده و حتی ممکن است توده عضلانی تان افزایش پیدا کند. اما در صورتیکه توده عضلانی تان نیز افزایش پیدا نکرد باز هم ارزش آن را دارد که به خاطر قدرت و توانایی که مسب خواهید کرد به شنا کردن مشغول شوید.


شنا جایگزین خوبی در هنگام آسیب دیدگی می باشد

زمانیکه ورزشکاران صدمه می بینند به آنها توصیه می شود که برای حفظ تناسب اندامشان به طور مکرر به شنا کردن مشغول شوند. شنا به این ورزشکاران کمک می کند که فرم خود را حفظ کنند و حتی بخشی از روال بازتوانی هم می باشد. چون مقاومت آب باعث می شود ماهیچه ها بدون کشیدگی یا فشاری که بر روی زمین تجربه می شود ، سخت کار کنند.


شنا برای فرار از گرمای تابستان

به نظر من هیچ چیزی به اندازه شنا در گرمای تابستان چه در ساحل یا چه در استخر باشد وجود ندارد. شنا آرام بخش است، حرکات نرم و موزون هستند ، و تمرینی عالی است.


رویدادی خانوادگی

شنا و دیگر فعالیت های آبی چیزی است که تمام اعضای خانواده می توانند در آن شرکت کنند. با افزایش میزان چاقی در بچه ها و نیز در بزرگسالان، فعالیت های بدنی خانوادگی و الگوسازی خوب می تواند یک روش برای متوقف کردن همه گیری بی تحرکی و چاقی باشد.


شنا برای کمک به سوزاندن کالری

به طور معمول با یک ساعت شنا کردن می توانید حدود 500 تا 650 کالری بسوزانید که این مقدار بسته به اینکه به کارایی داشته و چقدر شناور هستید متغیر است. به یاد داشته باشید که به هر اندازه که بدنتان چربی بیشتری داشته باشد بیشتر بر روی آب شناور خواهید شد در نتیجه کالری کمتری نیاز خواهید داشت.
بر اساس تحقیقات که بر روی شنا و مصرف کالری انجام شد مشخص شد که بدون توجه به ضربه حدود 89 درصد کالری سوزانده می شود در حالیکه در دویدن 97 درصد کالری سوزانده می شود. یک نکته مهم در این اطلاعات این است که مصرف کالری به شدت ورزش بستگی دارد و امکان آن کاملا وجود دارد که در زمانی مشابه کالری های بیشتری را بسوزانید در صورتیکه شدید شنا کنید.


•    شما می توانید ویدیوی آموزش شنا به زبان فارسی را از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.

 

برچسب ها: آموزش شنا شنا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha