سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا باید شنا کردن را یاد بگیریم؟

چرا باید شنا کردن را یاد بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۴ بازدید کنندگان:۳۷۲ نویسنده:سامان موسوی

دلایل زیادی وجود دارند که می توانند برای شنا کردن ما محرک باشند. در این مقاله قصد داریم به برسی فواید شنا بپردازیم به پاسخ این سوال که چرا باید شنا کنیم را می دهیم.


 شنا فشار کمی را به بدن تان وارد می کند

زمانی که شنا می کنید هیچ فشلری از جانب زمین به شما وارد نمی شود و در نتیجه مفاصل تان را از فشار و کشیدگی دور خواهد کرد. این یکی از دلایلی است که بنیاد آرتروز آمریکا توصیه می کند حتما فعالیت های آبی مانند شنا را انجام دهید. به دلیل آنکه در داخل آب شناور هستید در کل فشار کمتری به شما وارد خواهد شد. در صورتیکه از وسایل کمکی مانند جلیقه نیز استفاده کنید و شناوری شما در آب بیشتر شود فشار وارد شده به شما کمتر نیز خواهد شد.


می توان در هر سنی شنا کرد

بدلیل اینکه شنا فشار چندانی به بدن تان وارد نمی کند می توانید آن را در هر سنی که باشید انجام دهید. در صورتی که سری به یوتیوب بزنید ویدیو هایی را خواهید یافت که در آن افراد 90 و 100 ساله نیز مشغول شنا کردن هستند. برای مثال "جک لالان" که 93 سال سن دارد و یک مربی حرفه ای تناسب اندام است هنوز نیز روزی به مدت یک ساعت مشغول شنا کردن است.


شنا کردن باعث آمادگی قلبی عروقی تان خواهد شد

شما با استفاده از شنا قادر خواهید بود که استقامت خود را افزایش دهید. محققان به مدت 12 هفته پژوهشی بر روی افراد میان سالی که شنا می کنند انجام داده و به این نتیجه رسیدند که میزان مصرف اکسیژن این افراد حداکثر 10 درصد و ضربان قلب آنها تا 18 درصد بهبود یافته است.


شنا به ساخت توده عضلانی کمک می کند

دانشمندان در تحقیقی که به مدت 8 هفته بر روی مردانی که شنا می کنند انجام دادند به این نتیجه رسیدند که 23 درصد در حجم ماهیچه های سه سر ( یا همان بازو) افزایش یافته است. اگر تاکنون تمرینات مقاوتی چندانی انجام نداده اید شروع به شنا کردن کنید مطمئن باشید قوی تر شده و یا حتی مانند این مردان تورده عضلانی تان افزایش پیدا کند. درصورتی که حتی عضلات شما افزایش پیدا نکنند باز هم ارزش آن را دارد که شنا کنید زیرا قدرت و توانایی شما افزایش خواهد یافت.


شنا جایگزین خوبی در هنگام آسیب دیدگی است

ورزشکارانی که مصدوم می شوند و بخصوص پایین تنه شان صدمه می بیند به آنها پیشنهاد می کنند که برای کمک به بهبودی و تناسب اندام خود شنا کنند. شنا کردن به ورزشکاران مصدوم کمک می کند که کماکان روی فرم بوده و حتی بخشی از روند ریکاوری نیز باشد.


استفاده از شنا برای فرار از گرمای تابستان

چه چیزی لذت بخش تر از این است که در یک روز گرم تابستانی به ساحل و یا استخر بروید و به شنا کردن مشغول باشید. شنا آرام بخش است و یک تمرین عالی با حرکات نرم و موزون می باشد.


سوزاندن کالری به کمک شنا

بسته به اینکه چقدر شنا می کنید و چگونه شنا می کنید ساعتی در حدود 500 تا 650 کالری خواهید سوزاند. تحقیق اولیه بر روی شنا و مصرف کالری نشان داده است که شنا  بدون توجه به ضربه  حدود 89 % کالری سوزانده شده در طی دویدن و 97% کالری سوزانده در طی دوچرخه سواری در یک دوره زمانی مشابه را می سوزاند. به بیان دیگر ، شنا حدود 11% کمتر از دویدن اما تنها 3% کمتر از دوچرخه سواری کالری می سوزاند. یک نکته مهم در این اطلاعات این است که مصرف کالری به شدت ورزش بستگی دارد و امکان آن کاملا وجود دارد که در زمانی مشابه کالری های بیشتری را بسوزانید در صورتیکه شدید شنا کنید.

•    برای بهره بردن از مزایای شنا کردن، شما می توانید ویدیوی آموزش شنا به زبان فارسی را از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.
 

برچسب ها: آموزش شنا شنا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha