سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

سوالاتی مهم در مورد دفاع شخصی

سوالاتی مهم در مورد دفاع شخصی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۲ بازدید کنندگان:۷۵۰ نویسنده:سامان موسوی

 
ممکن است برای شما هم سوالاتی پیش آمده باشند و ندانستید که پاسخ آن را از چه کسانی بپرسید؟ در این مقاله از سایت ژیارآنلاین قصد داریم به برسی سوالات معمولی که برای بیشتر افراد در زمینه دفاع شخصی پیش می آیند بپردازیم.


واکنش دیگران به کلاس های دفاع شخصی چیست؟


در بسیاری از کشورها بخصوص کشورهای غربی، دفاع شخصی به عنوان یک نیاز روزمره شناخته شده و با استقبال خوبی از طرف افراد جامعه مواجه شده است. حتی رویکرد زنان به دفاع شخصی تغییر کرده و طوری دیگر با آن برخورد می کنند. دفاع شخصی به مرور دارد جای خود را در بین دیگر افراد جامعه باز می کند.


دفاع شخصی زنان و مردان در چه اصولی با هم متفاوت هستند؟


اصول دفاع شخصی زنان و مردان تفاوت چندانی با هم ندارند. حدود 90 درصد تکنیک ها و حرکات دفاع شخصی در زنان و مردان با هم یکسان است .


اصلی ترین و مهمترین اصل دفاع شخصی کدام است؟


بدست آوردن اعتماد به نفس، خونسردی و داشتن تمرینات منظم. هنگامیکه کسی در مورد دفاع شخصی آموزش می بینید به طور خود به خود اعتماد به نفسش بالا می رود و می داند که از این به بعد می تواند از خود دفاع کند. این اعتماد به نفس موجب می‌شود فرد هنگام احساس خطر، خونسردی خودش را حفظ کند و بهترین عکس‌العمل را نشان دهد. در کنار این عوامل، داشتن تمرینات منظم و مستمر باعث می شود که به تکنیک ها و فنون دفاع شخصی مسلط شده و طوری در ضمیر ناخودآگاه ما جای بگیرند که مواقعی که به صورت ناخودآگاه از خود واکنش نشان می دهیم از آن تکنیک ها استفاده کنیم.کدام اصول ها در آموزش دفاع شخصی به دانش آموز یاد داده می شوند؟


مربی ها از آناتومی بدن و همچنین نقاط حساس آن آگاهی دارند و می دانند که کدام نقاط بدن بیشتر ضربه پذیر هستند. به همین دلیل آموزش های اصولی را ارائه می دهند  و پس از تمرین‌های هوازی و آمادگی جسمانی و بالا رفتن حس اعتماد به نفس، اولین اصلی که در دفاع شخصی آموزش داده می‌شود، دفاع است.

 

دفاع شخصی


نقاط حساس بدن کدام قسمت ها می باشند؟


نقاط حساس و آسیب پذیر بدن بسیار زیاد هستند. این نقاط عبارتنداز: سر و صورت، شکم، دنده ها، گردن، داخل و بیرون پاها. فک، دندان، لب، بینی، پیشانی و گونه در صورت به دلیل آسیب‌پذیری بالا در دفاع بسیار اهمیت دارند و با توجه به این نقاط حساس به افراد آموزش داده می‌شود که چگونه به حریف خود بدل بزنند.


چه روش های آموزشی وجود دارند؟


بسیاری از مربی های ورزشی اقدام به انتشار کتاب و ویدیوهای آموزشی دفاع شخصی می کنند. شما می توانید از این آموزش ها به صورت تلفیقی استفاده کنید اما به یاد داشته باشید که باید آموزش شما به صورت عملی و زیر نظر یک استاد مجرب باشد و این کتاب و ویدیوهای آموزشی پس از آموزش های عملی مورد استفاده قرار بگیرند زیرا برای اینکه تکنیک های دفاع شخصی را یاد بگیرید نمی شود فقط به خواندن، شنیدن و دیدن اکتفا کرد. این کار نیاز به تمرین عملی دارد و فرد باید تکنیک‌های آموزشی را حتما با کسی حرفه‌ای‌تر از خود تمرین کند تا به آمادگی لازم برسد.


عوامل تاثیر گذار در کیفیت تکنیک های دفاع شخصی کدام هستند؟


عوامل زیادی وجود دارند که می توانند بر روی کیفیت دفاع شخصی تاثیر بگذارند، به عنوان مثال مهاجم می‌تواند از سه جهت روبه‌رو، طرفین و پشت‌سر به فرد حمله کند که برای هر یک از این حالت‌ها دفاع خاصی وجود دارد. در مورد اینکه فرد مهاجم قصد درگیری (یقه‌گیری) داشته باشد یا بخواهد ضربه بزند وبرود، تکنیک‌های گوناگونی وجود دارد. . این مهم است که مهاجم وسیله‌ای برای حمله در دست دارد یا نه. واکنش‌های دفاعی در صورت گرفتن اعضای مختلف بدن (مثلا کمر یا گردن) نیز تفاوت دارد. اینکه قد فرد از قد مهاجم بلندتر است یا کوتاه‌تر هم مهم است. این نکات و بسیاری از نکات دیگر موجب گستردگی آموزش‌ها می‌شود.

 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha