سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

6 اصل مهم در دفاع شخصی

6 اصل مهم در دفاع شخصی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۱۸ بازدید کنندگان:۱۹۳۳ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله قصد داریم به معرفی 6 اصل مهم در دفاع شخصی بپردازیم. قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که یادگیری دفاع شخصی از آنچه که فکر می کنید راحت تر است. دفاع شخصی همیشه از ملزومات زندگی است، چراکه خطر همیشه در کمین است و دفع خطر احتمالی از قوانین، منطقی و واجب است.


آنچه در این مقاله آموزش داده می شود برای افرادی که به تازگی هنرهای رزمی را شروع کرده اند و یا اصلا رزمی کار نیستند اما دوست دارن دفاع شخصی را یاد بگیرند مفید می باشد.


اصل اول- وحشت نکنید

اولین اصل مهم در دفاع شخصی این است که زمانیکه در برابر خطر قرار گرفتید بتوانید خونسردی خودتان را حفظ کنید. اگر نظم ذهن تان آشفته شود دیگر نمی توانید که خطر را از خود دور کنید. به همین جهت اولین کاری که باید بکنید این است که سعی کنید تا وحشت خود را کنترل کنید.


اصل دوم- مرد یا زن بودن، مساله این است!

اینکه حریف تان مرد یا زن باشد مهم است چراکه نقاط حساس بدن در مردها و زن ها با هم تفاوت دارد و ضربه زدن به این نقاط چیزی است که به شما کمک خواهد کرد که از خود دفاع کرده و خطر را دور کنید.


اصل سوم- فرار کردن یادتان نرود

فرار کنید! به همین آسانی. شاید با خود بگویید که نویسنده این مقاله چقدر انسان بزدلی است اما حقیقت این است که همانطور که در بالا به آن اشاره کردم این مطلب را برای رزمی کاران حرفه ای ننوشته ام و کسی که حرفه ای نیست باید بداند که خطر را از خود دور کرده و فرار کند. شما باید طرز فکرتان را از مبارزات رینگ و قفس و یا فیلم های بروس لی و جکی چان دور کنید. قرار نیست آنقدر فرد مهاجم را بزنید تا از پای درآید و با پیروزی روی بدن نیمه جان او ایستاده و منتظر داور شوید که شما را برنده اعلام کرده و دیگران شما را تشویق کنند. در دفاع شخصی واقعی فقط باید از خود دفاع کنید و نه بیشتر.


اصل چهارم- پایین کف دست، آرنج، زانو و نوک انگشت تان می تواند فرشته نجات تان باشد!

پایین کف دست ، زانو ، آرنج  و نوک انگشتان از قسمت هایی هستند که بیشترین انرژی و فشار رابه نقاط حساس وارد می کنند و می توانند در شرایط سخت به کمک شما بیایند.


اصل پنجم- نقاط حساس بدن

بدن انسان دارای نقاطی می باشد که در برابر ضربه های وارده نسبت به سایر نقاط آسیب پذیرتر و دردناک تر می باشند. اما در واقع فقط دانستن نقاط حساس بدن کافی نیست، نوع، زاویه و شدت ضربه زدن به نقاط حساس نیز مهم است و در واقع اصل قضیه نیز همین است. نقاط حساس بدن در مردان و زنان با هم تفاوت هایی دارد و همچنین شدت دردی که نقاط حساس بدن دارند متفاوت از همی می باشند.


اصل ششم- محدود کردن دید

در صورتی که قادر باشید دید حریف تان را مختل کنید به سادگی می توانید از خودتان دفاع کنید. در اینجا منظور از مختل کردن دید این نیست که انگشت تان را در چشم مهاجم فرو کنید. در مقالات بعدی به شما خواهیم آموخت که تکنیک مختل کردن دید تا چه اندازه فراتر از تصور شما می باشد. قرار نیست که شما فرد مهاجم را کور کنید،  بلکه قرار است تا به اندازه کافی مانع از دید او شوید و این کار با اجرای یک تکنیک با شدت کنترل شده به راحتی ممکن خواهد شد.
 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha