سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه سر مشت های آهنین داشته باشیم؟

چگونه سر مشت های آهنین داشته باشیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۱۸ بازدید کنندگان:۴۵۴۹ نویسنده:سامان موسوی

در سبک های رزمی همانند کیوکوشین و موی تای که در آن رزمی کار اجازه استفاده از دستکش را ندارد سر مشت های آهنین از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. اگر می خواهید تبدیل به یک رزمی کار یا فایتر حرفه ای شوید باید مشت های خود را تقویت کنید. در ادامه این مقاله به برسی سر مشت های آهنین خواهیم پرداخت.داشتن سر مشت های آهنین چه فایده ای دارد؟

داشتن سر مشت های آهنین باعث می شوند که با استفاده از آنها همانند تیر خلاص کار حریف تان را تمام کنید. برای داشتن سر مشت هایی قوی باید زاویه کتف ها و نحوه چرخیدن مناسب باشد و از لگن کمک گرفته و چرخش های به موقعی داشته باشید. در هنگام زدن مشت های آهنین مقداری از نیروی وارد شده به حریف تان به مشت خودتان برمی گردد به همین دلیل پس از چند ضربه سنگین سرمشت به حریف سرمشت هایتان دردناک می شوند. به همین جهت باید از زدن سر مشت های متوالی خود داری کنید چراکه احتمال آسیب دیدگی مفصل تان بسیار زیاد خواهد بود.


چه کسانی می توانند سر مشت آهنین بسازند؟

هر کسی می تواند سر مشت آهنین داشته باشد. در صورتی که به ضربات سنگین دست علاقه مند هستید همین حالا تصمیم بگیرید که با انجام دادن تمرینات لازم بتوانید سر مشت هایی قوی بسازید. معمولا مبارزانی که دارای سرمشت های قوی هستند ضربات مشت شان را بسیار کاری تر و پر تکرار تر بر روی بدن حریف اجرا خواهند کرد.


راز سر مشت های بی عیب ژاپنی چیست؟

در زبان ژاپنی به سرمشت "سیکن" می گویند. آنها با تکیه بر عقایدشان  افسانه های زیاد در رابطه با مبارزه با دست خالی دارند و هنرهای رزمی بزرگ همانند کاراته ار تحت عنوان همین قاعده رشد و ترویج داده اند. معمولا کیوکوشین کاران در زدن سیکن های خوب مشهور هستند به همین جهت زمانیکه اسم کیوکوشین می آید همه به طور ناخواسته به یاد دست های کار کرده و سرمشت های قوی می افتند. حال این سوال پیش می آید که آنها چطور می توانند چنین سرمشت هایی قوی داشته باشند؟ راز این کار به تمرینات روزمره شان برمی گردد. ژاپنی ها به انجام دادن تمرینات سخت و طاقت فرسا معروفند. آنها از روش هایی مانند شنا رفتن بر روی سیکن ها (منظور از سرمشت مربوط به انگشت اشاره و انگشت وست می باشد)، با تکرار زیاد روی سطوح سخت، مشت زدن بر روی سطوح سخت مانند کیسه های شن و یا مشت زدن به سنگ ها استفاده می کنند و باعث می شوند تا رزمی کار سر مشت هایی قوی داشته باشد.


با درد ها و آسیب های سر مشت های آهنی چکار کنیم ؟

اغلب افراد زمانی که از تمرینات پرورش سر مشت سخن به میان می آید به یاد درد آن می افتند و از این نوع تمرینات احساس تنفر می کنند. البته باید به شما بگوید که هر چیزی بهایی دارد و شما هم باید برای داشتن سرمشت های قوی و آهنین بتوانید این دردها را تحمل کنید.
پس از گذشت چند روز از شروع تمرینات مربوط به سرمشت ها مفاصل تان دردناک شده و اغلب کبود خواهند شد. البته باید به یاد داشته باشید که نباید از همان روز اول به یکباره با تمام قدرت و شدت، ضربات مشت را بر روی کیسه بزنید. شما باید به تدریج و کمکم این تمرینات را انجام دهید تا دچار آسیب دیدگی های شدید نشوید. به هر حال، همانطور که اشاره کردیم پس از چند روز از شروع تمرینات، مفاصل تان ورم کرده و دردناک و کبود خواهند شد. در این شرایط باید تمرینات خود را قطع کرده و تا زمان بهبود از انجام تمرینات خودداری کنید.
برای بهبود سریع تر، شما باید چندین بار در روز کمپرس بسیار سرد را بر روی ورم و کبودی دستتان بگذارید تا از میزان انها کاسته شود. پس از آن با استفاده از پمادهای ترمیمی و ضد درد مفاصل خود را ماساژ دهید. پس از مدتی کم کم به بهبودی خواهید رسید، البته تا بهبودی کامل باید مراقب باشید و ضربات با شدت بالا نزنید.
در کل برای داشتن سرمشت های قوی باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید تا در نهایت آن را یاد بگیرید. داشتن سر مشت های قوی به شما قدرت، صلابت و اعتماد به نفس خواهد داد.
 

برچسب ها: ضربات دست شنای سوئدی کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha