سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 کاری که می توانید با انجام دادن آنها با تردمیل کالری بسوزانید

5 کاری که می توانید با انجام دادن آنها با تردمیل کالری بسوزانید
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲۸ بازدید کنندگان:۱۶۷۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

در صورتی که می خواهید وزن تان را کم کنید ولی هنگامی که روی تردمیل می روید با همان سرعت و شیب مشغول تمرین می شوید در یک روال تکراری و خسته کننده قرار خواهید گرفت که آنچنان که لازم است کالری نمی سوزاند. خبر خوب این است که با استفاده از تردمیل و نکاتی که در این مقاله به شما می گوییم می توانید چربی های بیشتری را بسوزانید. پس بهتر است هنگامی که دفعه بعد بر روی تردمیل رفتید نکات زیر را رعایت کنید:


سعی کنید که در تمریناتی که با تردمیل انجام می دهید تنوع ایجاد کنید

 

تمرین با تردمیل


ممکن است که نقش ورزش در کاهش وزن ساده به نظر بیاید. یکی از فیزیولژیست های ورزشی در این مورد می گوید که برای لاغر شدن باید کالری زیادتری بسوزانید. این کار را می توانید با بالا بردن شدت و یا مدت زمان تمرینات انجام دهید.
اما در این بین ممکن است که اگر با حداکثر توان تان تمرین کنید به زودی خسته و فرسوده شوید. ولی در مقابل در صورتی که به صورت آرام و یک نواخت مشغول تمرین باشید نتایج بهتری از آن حاصل خواهید کرد. به همین جهت سعی کنید که در تمرینات تان تنوع ایجاد کنیدو مثلا بعضی از روزها حدود 20 تا30 دقیقه کمی تند بدوید و در یعضی از روزها حدود یک ساعت و با سرعت آهسته تر بدوید.


سرعت خود را کم و زیاد کنید

تردمیل


ازجمله بهترین راه ها برای کاهش زمان تمرین و کم شدن اندازه کمرتان این است که دوهایی با سرعت آهسته و سپس انفجاری انجام دهید. بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شد افرادی که حدود 2 دقیقه با سرعت زیاد می دوند و در ادامه سرعت خود را به مدت 3 دقیقه کم کردند در روز پس از تمرین شان نسبت به افرادی که سرعت آهسته و یکنواخت داشتند کالری بیشتری سوزانده اند. در مقابل، افرادی که تمرینات با شدت کم و یکنواخت انجام داده بودند تغییری در چربی سوزی آنها ایجاد نشد.


شیب مناسب را برای خود انتخاب کنید

تمرین با تردمیل

شاید به نظر شما اگر شیب دستگاه تردمیل خود را بیشتر کرده و سپس تمرین کنید کالری بیشتری خواهید سوزاند. ولی باید به شما هشدار بدهیم که دویدن و یا راه رفتن بر روی یک شیب تند می تواند برای بدن تان دشوار باشد. بیشتر افراد از این موضوع آگاهی دارند ولی زمانیکه بالای ترمدیل می روند شیب آن را بیشتر می کنند تا به نظر خودشان چربی بیشتری بسوزانند.
پیشنهاد من این است که به جای اینکه شیب تردمیل را تنظیم کنید طوری تصور کنید که در فضای باز قرار دارید، یاد بگیرید که از یک تپه همانگونه که در جاده صاف راه می روید نیز از آن بالا بروید. این کار می تواند سرعت تان را کاهش دهد اما در عوض به شما فرصت این را می دهد تا بتوانید عضلات باسن و پای خود را قوی تر کنید. زمانی که پس از تمرینات زیاد قادر شدید که اندازه تلاش خود را جهت بالا رفتن از سرا شیبی برابر راه رفتن در یک جاده معمولی کنید می توانید بر روی حفظ سرعت تان تمرکز کنید.


بعضی اوقات سعی کنید که زمان تمرین تان را بیشتر کنید

 

تمرین با تردمیل

 

بیشتر افراد آن روزهای معجزه آسایی که برای آنها 8 کیلومتر به اندازه 3 کیلومتر به نظر می رسید را تجربه کرده اند. در صورتی که یک تمرین را به مدت زمان بیشتری انجام دهید میزان کالری سوزانده شده توسط شما 50 درصد افزایش خواهد یافت. برای مثال اگر به جای 30 دقیقه 45 دقیقه بدوید میزان کالری که خواهید سوزاند 50 درصد بیشتر خواهد بود.
البته به یاد داشته باشید که این کار را نباید هر روز انجام دهید، چراکه منجر به خستگی و تمرین زدگی شما خواهد شد، ولی تغییر دادن روال تمرینی خود در بعضی از روزها راهی عالی برای افزایش کالری سوزانده شده تان می باشد.


از انجام دادن دیگر تمرینات غافل نشوید

 

تردمیل

 

بر اساس تحقیقاتی که توسط مجله فیزیولوژی آمریکا منتشر شد مشخص شد که بهترین کار جهت کاهش وزن این نیست که یک روال تمرینی را به صورت متوالی انجام دهید. شما باید ترکیب کاملی از تمرینات مقاومتی، قلبی عروقی، استقامتی و کششی را انجام دهید تا سریع تر به اهداف مورد نظرتان دست پیدا کنید.
 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha