سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

پیاده روی به عقب

پیاده روی به عقب
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۱۲/۷ بازدید کنندگان:۱۲۹۷ نویسنده:قاسم نژاد

سوال: آیا پیاده روی به عقب مزایای ورزشی دارد؟

من شایعه هایی در این مورد شنیده ام که می گویند پیاده روی به عقب ده برابر پیاده روی به جلو برای شما سودمند است. آیا همین طور است؟

جواب: بررسی چندین مطالعه نشان داده است که پیاده روی به عقب در مقایسه با پیاده روی به جلو ( با سرعت برابر)، ضربان قلب را بیشتر افزایش می دهد. نتیجه جدیدترین مطالعه در این مورد، افزایش ضربان قلب فرد حدود 17 تا 20 درصد است. این نتیجه نشان می دهد که پیاده روی به عقب یک روش خوب برای تمرین های فواصلی است که شدت تمرینات پیاده روی را افزایش می دهد. اما اینکه ده برابر پیاده روی به جلو مفید است، احتمالا یک اغراق است.


 در یک مقاله نظری که توسط بری.ت. بیتز (Barry T. Bates)، دکترای مهندسی و جانت. اس. دوفک (Janet S. Dufek)، دارای مدرک دکترا از کالج آمریکایی جراحان نوشته شده است، مزایای فراوانی برای پیاده روی به عقب ذکر شده است. آنها دویدن و پیاده روی به عقب را در آزمایشگاه خود در دانشگاه اورگن (دانشگاهی در ایالت اورگن واقع در غرب ایالت متحده آمریکا) مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که پیاده روی به عقب باعث بهبود عملکرد قلبی عروقی، بهبود تعادل عضلانی، کنترل وتسهیل عملکرد عصبی عضلانی و تعادل بیشتر می شود.


در صورتی که می خواهید پیاده روی به عقب را به برنامه پیاده روی تان اضافه کنید، باید احتیاط های لازم را بکنید. شما باید ایمنی محیط را فراهم کنید و در مکانی تمرین کنید که هیچ گونه مانعی در آن نباشد. اگر قصد دارید با دستگاه تریدمیل تمرین کنید، با سرعت خیلی پایینی (به عنوان مثال یک کیلومتر بر ساعت)تمرین را شروع کنید و برای توقف اضطراری کاملا آماده باشید. همچنان که حرفه ای تر و ماهر تر شدید، می توانید سرعت را زیاد کنید.


روش های دیگر برای افزایش توان پیاده روی به عقب، تمرین از طریق راه پله، تپه ها و افزایش سرعت در پیاده روی است.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی پیاده روی تناسب اندام چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha