سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

12 نکته برای کاهش وزن مبتنی بر شواهد

12 نکته برای کاهش وزن مبتنی بر شواهد
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۲۸ بازدید کنندگان:۵۱۶ نویسنده:سامان موسوی

در صورتی که اضافه وزن داشته باشید به هر جایی که بروید هر کسی راهی برای کاهش وزن تان به شما پیشنهاد می کند، در حالیکه اکثر این پیشنهادات شواهد خاصی ندارند. حال پس از گذشته سال ها، داشنمندان استراتژی هایی یافتند که به نظر موثر می باشند. در این مقاله قصد داریم به شما 12 راهنمایی که همه آنها مبتنی بر شواهد هستند را برای کاهش وزن به شما ارائه دهیم:

 

آب بخورید، بخصوص قبل از غذا

اغلب ادعا می کنند که نوشیدن آب می توانید به کاهش وزن کمک کند، این ادعا درست است. نوشیدن آب می تواند سوخت و ساز بدن شما را در یک دوره 1.5 تا 2 ساعته حدود 24 تا 30 درصد افزایش دهد. این کار به شما کمک می کند که چند کالری بیشتر بسوزانید. یک مطالعه نشان می دهد که نوشیدن نیم لیتر آب (17 اونس) حدود نیم ساعت قبل از غذا،  به افراد رژیمی کمک می کند که کالری کمتری دریافت کرده و کاهش وزن آنها 44 درصد افزایش یابد.

 

برای صبحانه تخم مرغ بخورید

خوردن تخم مرغ منافع زیادی برای شما دارد، یکی از آنها کاهش وزن است. مطالعات نشان می دهد که خوردن تخم مرغ به جای صبحانه مبتنی بر حبوبات، به شما کمک می کند که برای 36 ساعت بعد کالری کمتری بخورید، این کار منجر به از دست دادن چربی و در نتیجه وزن بدن می شود. اگر به هر دلیلی نمی توانید تخم مرغ را به عنوان صبحانه بخورید، می توانید به جای آن از منابع غذایی پروتئین دار تغذیه کنید.

 

نوشیدن قهوه (ترجیحا سیاه)

قهوه های با کیفیت حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان می باشند که می تواند خواص درمانی متعددی داشته باشد. مطالعات نشان می دهد که کافئین موجود در قهوه می تواند سوخت و ساز بدن را 3 تا 11 درصد افزایش داده و سوزاندن چربی را 10 تا 29 درصد افزایش دهد. فقط مطمئن شوید که یک مشت قند داخل قهوه تان نریخته باشید، زیرا در این صورت هیچ منفعتی برای شما ندارد.

 

خوردن چای سبز

چای سبز هم مانند قهوه مزایای زیادی دارد که یکی از آنها کاهش وزن است. چای سبز حاوی مقدار کمی کافئین است اما آنتی اکسیدان قوی به نام کاتچین دارد. نوشیدن چای سبز باعث آرامش روح و روان شما می شود. شواهد نشان می دهد که چای سبز می تواند در کاهش وزن به شما کمک کند.

 

پخت غذا با روغن نارگیل

روغن نارگیل بسیار سالم است. این روغن چربی متوسطی به نام تری گلیسیرید دارد که متفاوت از دیگر چربی متابولیزه شده می باشد. شواهد نشان می دهد که استفاده از این روغن سوخت و ساز بدن شما را به اندازه 120 کالری در روز افزایش می دهد و همچنین باعث کاهش اشتهای شما می شود به همین دلیل نمی توانید  بیش از 255 کالری در روز غدا بخورید. به همین دلیل پیشنهاد می کنم که روغن نارگیل را جایگزین دیگر روغن هایی که از آنها برای پخت و پز استفاده می کنید بکنید.

 

کاهش قند اضافه شده

قند اضافه شده بدترین ماده در رژیم غذایی مدرن می باشد که بسیاری از افراد در مصرف آن زیاده روی می کنند. مطالعات نشان می دهد که مصرف قند خطر ابتلا به چاقی، بیماری هایی مانند دیابت نوع 2 و همچنین بیماری های قلبی عروقی را به شدت افزایش می دهد. همچنین شواهد موجود نشان می دهند که کربوهیدرات های تصفیه شده می تواند قند خون به سرعت بالا ببرد و منجر به گرسنگی درنتیجه افزایش مصرف مواد غذایی در چند ساعت بعد شود. خوردن کربوهیدرات تصفیه شده به شدت منجر به چاقی می شود.

 

استفاده از بشقاب کوچک

شواهد نشان داده است که استفاده از بشقاب کوچک به طور خودکار به مردم کمک می کند که کالری کمتری مصرف کنند. ترفند عجیب و غریبی است اما کار می کند.

 

مسواک زدن دندان ها بعد از شام و نهار

اگرچه من در مورد مطالعاتی که در این زمینه انجام شده آگاه نیستم اما بسیاری از مردم توصیه می کنند که بعد از شام و نهار دندان خود را مسواک زده و یا از نخ دندان استفاده کنند. این کار باعث می شود که در آخر شب وسوسه خوردن یک میان وعده به ذهن شما خطور نکند چون به احتمال زیاد حوصله ندارید که دوباره دندان هایتان را مسواک بزنید.

 

خوردن غذاهای تند

غذاهای تندی مانند فلفل حاوی مقدار زیادی کپسایسین می باشند که باعث می شود که سوخت و ساز بدن شما افزایش یافته و اشتهای شما کمتر شود.

 

انجام تمرینات ایروبیک

انجام ورزش های هوازی (قلبی) یک راه بسیار عالی برای سوزاندن کالری و بهبود سلامت جسمی و روانی شما می باشد. ورزش های ایروبیک برای کاهش وزن موثر می باشند و همچنین چربی هایی که در اطراف اندام شما به وجود آمده اند را می سوزاند.

 

خوردن میوه و سبزیجات بیشتر

میوه و سبزی جات دارای خواث متعددی می باشند که یکی از آنها کاهش وزن می باشد. آنها کالری کمی دارند ولی در عوض حاوی مقدار زیادی فیبر می باشند. سبزی جات و میوه ها حاوی مقدار زیادی آب می باشند. مطالعات نشان می دهد که افرادی که میوه و سبزی جات زیاد مصرف می کنند تمایل بیشتری به کاهش وزن دارند. این مواد فوق العاده غنی و سالم هستند و می توانید از آن ها به عنوان وعده های غذایی استفاده کنید.

 

جویدن آهسته تر

این کار می تواند به مغز شما بفهماند که به اندازه کافی غذا خورده اید. برخی مطالعات نشان می دهند که جویدن آهسته تر می تواند به شما کمک کند که کالری کمتری بخورید و منجر به افزایش تولید هورمون هایی شود که منجر به کاهش وزن می شوند.

برچسب ها: آیروبیک تناسب اندام چربی سوزی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha