سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

انسان استراتژی دفاعی و مبارزه خود را از چه حیواناتی می تواند یاد بگیرد؟

انسان استراتژی دفاعی و مبارزه خود را از چه حیواناتی می تواند یاد بگیرد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۲۱ بازدید کنندگان:۱۰۳۰ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 استراتژی در قلمرو حیوانات بپردازیم که به راحتی در دسترس انسان بوده و می تواند از آن استفاده کند.

 

1- فرار

 

استراتژی دفاعی

 

در گذینه اول به نظر می رسد که همه حیوانات می توانند در هنگام خطر خود را از خطر دور کنند. حتی حیواناتی که جثه بزرگی دارند و فرار برای آنها دشوار است در هنگام مواجه با حملات می ایستند و از خود دفاع می کنند. حیوانات میدانند که مبارزه ذاتا خطرناک است و حتی ممکن است که پیروزی در یک نبرد به قیمت غیر قابل قبولی انجام شود. به همین دلیل در گذینه اول آنها فرار می کنند و خود را از خطر دور می کنند.

 

نکته حرفه ای: اگر با یک یوزپلنگ مواجه شدید از این تاکتیک استفاده کنید.

 

 

2- ترساندن

 

دفاع از خود

 

اگر نمی توانید خود را از خطر دور کنید این گذینه می تواند انتخاب بعدی شما باشد. نشان دادن اینکه می توانید مبارزه کنید و برنده شوید به خودی خود یک استراتژی دفاعی موثر است. به خصوص در برابر حملاتی که با تکیه بر توانایی های خود طرف مقابل را می ترسانید. همانطور که در این عکس می بینید این بوزینه بزرگ و زشت، درنده خو به نظر می رسد اما در واقع او فقط دارد خمیازه می کشد.

 

نکته حرفه ای: قدرت این تکنیک با داشتن چهره خالکوبی شده بیشتر می شود.

 

3- کمک گرفتن

 

کمک گرفتن در حمله

 

چرا به تنهایی این کار را انجام می دهید؟ از دوستان خود کمک بگیرید. کمک گرفتن از دیگران امنیت شما را بیشتر کرده و عاملی بازدارنده برای طرف مقابل باشد و اگر طرف مقابل بخواهد باز به شما حمله کند باید هزینه بیشتری بپردازد و بطور قابل توجهی شانس موفقیت خود را کاهش می دهد. کمک گرفتن از دیگران یکی از قدیمی ترین روش هایی می باشد که توسط بیشتر حیوانات استفاده می شود. مانند این دسته از گاوها.

 

نکته حرفه ای: در هنگام مواجه با حملات سعی کنید که با تعداد زیادی از دوستانتان باشید.

 

4-  گیچ کردن

 

گیج کردن حریف

 

همچنین به عنوان دفاع WTS شناخته شده است. پاشیدن اسپری می تواند رگ های خونی چشم ها را لخته کرده و قطعا  بر روی طرف اثر بگذارد. همانطور که در تصویر می بینید این نوع مارمولک شاخدار در مواجه با دیگر حیوانات آب دهن خود را که ماده ای سمی همراه آن است روی آن ها می پاشد.

 

نکته حرفه ای: قبل از استفاده از هر نوع اسپری راهنمای آن را با دقت مطالعه کنید.

 

 

5- پیچیدن دور حریف

 

دفاع از خود

 

روش مبارزه مورد علاقه مارها می باشد که اجازه می دهد به دور حیوان مورد نظر بپیچند و او را از اکسیژن محروم سازند. در این روش مار سر خود را که آسیپ پذیر می باشد از دهان تمساح دور نگه داشته است. مبارزان MMA از این روش برای از بین بردن تهدید استفاده می کنند. در این روش نه تنها از خود دفاع می کنید بلکه بیشترین ضربه را به حریف وارد می کنید.

 

نکته حرفه ای: مطمئن شوید که طرف مقابل اسلحه ندارد

 

 

6-  اولین حمله / آخرین ضربه

 

حمله

 

هدف این روش این است که با کاهش طول  مدت مبارزه خود را ایمن سازید. به معنای واقعی کلمه پایان دادن به مبارزه با اولین ضربه می باشد. بسیاری از حیوانات از این روش استفاده می کنند بنابراین به نظر می رسد این روش نیز جواب می دهد.نمونه ای از این موارد شامل پرندگان شکاری هنگام پریدن برای شکار، گربه سانان بزرگ هنگام حمله و البته در این تصویر یک میگو می باشد که از اسلحه خود استفاده می کند.

 

نکته حرفه ای: به آنچه که می خواهید بر روی حریف خود انجام دهید فکر کنید.

 

 

7- استفاده از هر چیزی

 

حمله به حریف

 

اگر شما در حال حمله هستید حتما دلیلی برای آن وجود دارد. به حریف خود فرصت بدهید شاید از این کار منصرف شد.  بسیاری از مارمولک ها این توانایی را دارند که هنگام مواجه با حملات دم خود را قطع کرده و تمرکز حیوان حمله کننده را به هم بزنند و از خطر دور شوند. نداشتن دم به مارمولک این اجازه را می دهد که به خوبی بتواند فرار کند و احتمال گرفتار شدنش را کم کند. پرتاب کردن کیف پول یا هر چیز با ارزشی که همراه دارید می تواند به شما کمک کند تا از مهلکه فرار کنید. به یاد داشته باشید که زندگی شما با هیچ چیزی قابل تعویض نیست.

 

نکته حرفه ای: این تکنیک باید با مورد شماره 1 ترکیب و انجام شود.

 

 

8- ضربه با سر

 

ضربات سر

 

تمرکز این روش بر روی سخت ترین قسمت بدن  که سر است می باشد. این روش با ترکیب تکنیک شماره 6 و در یک حمله غافلگیر کننده انجام می شود. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این بز با شاخ های خود به آن مرد حمله می کند.

 

نکته حرفه ای: این مرد نشان داده که در این روش ضعیف است، مواضب سرت باش آقا!

 

 

9- تف کردن

 

حمله به حریف

 

داشتن غدد سمی خطرناک در این مار باعث می شود که اثر مورد نظر خود را روی حریف داشته باشد. شما می توانید آب دهان خود را بر روی چشم های طرف مقابل بپاشید. تف یک تکنیک دفاعی است که معمولا با روش شماره 1 انجام می شود. در این تصویر مار کبری را مشاهده می کنید که آب دهان خود را پرتاب میکند. این روش حیوان مورد نظر را نمی کشد ولی قبل از فرار او را کور می کند.

 

نکته حرفه ای: با تمرین کردن دقت خود را افزایش دهید.

 

 

10- پیچش یا حلقه زدن مانند یک توپ

 

دفاع شخصی

 

با این روش می توانید ضربات وارد شده به خود را خنثی سازید و از اندام های حیاتی بدن مانند سر و گردن  و با حلقه زدن مانند یک جنین، از خود محافظت کنید. اگر نمی توانید فرار کنید معمولا ایده خوبی در مقابل ضربات می باشد. انسان مانند جوجه تیغی یا لاک پشت پوشش خاردار و سختی ندارد به همین دلیل ضربات وارد شده به او به شدت او را خسته می کند.

 

نکته حرفه ای: تا می توانید خود را از چنین موقعیت هایی دور کنید.

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی آموزش مبارزه انواع ضربات در هنرهای رزمی دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha