سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین توصیه برای تناسب اندام چیست؟

بهترین توصیه برای تناسب اندام چیست؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۲۱ بازدید کنندگان:۶۶۳ نویسنده:قاسم نژاد


این سوال از دیدگاه های متفاوت، پاسخ های متفاوتی دارد. ما در این مقاله پاسخ های مختلف افراد را بررسی می کنیم.

 •   زیاد آب بنوشید. آب میوه و نوشیدنی های ورزشی آب به حساب نمی آیند. آب، آب است.
 •  هیچ چیز به اندازه ی اینکه از انجام ورزش تان لذت نبرید، ناخوشایند نیست. اگر از ورزش روزانه تان متنفرید، ورزش دیگری انتخاب کنید.
 •  اسکات برای تناسب اندام عالی است.
 •  همان طور که Harish Goel  گفته است، حداقل 8 ساعت خواب در روز برای برنامه تناسب اندام لازم است. مطالعات زیادی نشان می دهد که نبود یا کمبود خواب کافی باعث افزایش وزن، پیری زودرس، استرس و ناکارآمدی سیستم ایمنی بدن می شود. حداکثر میزان هورمون رشد، هنگام خواب آزاد می شود. هورمون رشد برای بدن مان خوب است و باعث متابولیسم بهتر و نگهداری کلسیم می شود.

 

وقتی ما خواب کافی دریافت نکنیم، هورمون کورتیزول استرس به مقدار قابل توجهی افزایش می یابد. کورتیزول مدافع طبیعی بدن در موارد جنگ و پرواز می باشد، اما میزان بالای آن ممکن است منجر به فشار خون، اختلال حافظه، محدود کردن ترمیم و رشد عضله و دوام انسولین می شود.

 

خواب به حفظ تعادل سلامت هورمون هایی کمک می کند که موجب احساس گرسنگی (گرلین) یا سیری (لپتین) می شوند. موقعی که خواب کافی نداشته باشیم، سطح گرلین بالا و سطح لپتین پایین می آید و باعث می شود در این مواقع بیشتر از هنگام استراحت کامل احساس گرسنگی کنیم.

 

مزایای زیادی مربوط به خواب وجود دارد، اما من فقط مواردی را ذکر می کنم که برای فردی که دوست دارد بدنی عالی داشته باشد، مهم است. در نتیجه، خواب به اندازه تمرین و تغذیه برای تناسب اندام مهم است.

 

 • ورزش و تغذیه سالم دو به دو ناسازگارند. رژیم غذایی شما ممکن است عالی باشد، ترکیب مناسب میزان چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین ها با رژیم تان صورت گیرد یا شاید فقط طبق توصیه های دکتر آز غذا بخورید، اما برای داشتن عضلات مد روز به تمرین و ورزش نیاز دارید. بدن انسان برای فعالیت مداوم ساخته شده است و بنابراین ورزش باید یک برنامه ی روزانه منظم باشد، نه دو ساعت فعالیت در یک برنامه و دو بار در ماه.

 

 •  تنفس صحیح را یاد بگیرید. موضوع مهم این است که سیستم قلبی عروقی اکسیژن کافی را به طور کارآمدی به بدن برساند. اگر به روش صحیح تنفس نکشیم، هر قدم از این مرحله تحت تاثیر قرار می گیرد (اکسیژن کافی به صورت موثر به بدن نمی رسد).  نفس عمیق به آهستگی شش ها را پر از هوا می کند، و به شما کمک می کند از نظر جسمانی آرام باشید و فشار خون تان را پایین می آورد. این عمل می تواند به طور ویژه ای برای موارد مربوط به قلب مفید باشد و کمبود اکسیژن را جبران می کند.

 

 • همه چیز را ثبت کنید. آنچه را می خورید، عادت های تمرین و چگونگی احساس تان را یادداشت کنید. عکسی از خودتان بگیرید و روی آینه قرار دهید و با خود بگویید دیگر به این تبدیل نمی شوم و با آن خداحافظی کنید. همه ی اطلاعات از جمله چربی بدن، اندازه ی دور بازو، کمر و ارتفاع تان را بررسی کنید. عضلات شکمی در آشپزخانه درست می شوند. اکثر افرادی که عضلات شکمی قوی دارند و به فرد دیگری در کار آشپزخانه کمک می کنند، به تناسب اندام می رسند.

 

 •  ورزش یا فعالیت فیزیکی را انتخاب کنید که دوست دارید. این کار دو مزیت دارد. اول اینکه آسان تر می توانید به ورزش ادامه دهید. میزان افرادی که ورزش های آیروبیک را در طول شش ماه ترک می کنند، بیشتر از 90 درصد است. حتی آنهایی که به تمرینات شان ادامه می دهند، به جای لذت بردن از تمرینات، آنها را تحمل می کنند. مثالی برای این موضوع، تنیس روی میز است، در صورتی که به طور جدی بازی شود، یک ورزش واقعی است. توصیه دومم درست نفس کشیدن است.

 

 •  غذای کمتر و تحرک بیشتر.

1. هیدراته بمانید.
2. متابولیسم را بالا ببرید (برای مثال تمرین کاهش وزن و دو سرعتی).
3. رشد زیاد و سازگاری ها را مطابق ساختمان جسمی و اهداف تان حساب کنید.
4. درست تنفس کنید و یادبگیرید چگونه هیجانی را که به بهبود بدن کمک می کند، به دست آورید.
5. یک قدم به عقب برگردید، به آینه نگاه کنید و بگویید تو وحشت آوری!

 

 •  آیا ارزش بدنت بیشتر است یا کفش هایت؟ من می گویم این سوال را از هر کس بکنید، در جواب می گوید بدنم. اما وقتی شما می میرید دیگر بدن تان را در خانه تان نگه نمی دارند، اما کفش هایتان همان جا می ماند، شاید روزها، ماه ها و سال ها نگه داری شوند. پس تنها تفاوت بین شما و کفش هایتان، بدون شک توانایی تان در نفس کشیدن است. این گفته تلخ اما حقیقت است.

 

 •  بدین منظور نکات زیر را رعایت کنید:

1. کمی کمتر از آنچه دوست دارید، بخورید.
2. پنج وعده غذا بخورید.
3. زیاد در مورد بدن تان بحث نکنید.
4. رم در یک روز ساخته نشده است. عجله نکنید.
5. اگر احساس می کنید تکه غذای خاصی را به زور می خورید، آن را کاملا متوقف کنید.

 

 •  توصیه ی من برای رسیدن به تناسب اندام، ورزش های کاهش وزن و قلبی عروقی، یوگا، ورزش ها و هنرهای رزمی است.

 

 •  نمی توان به یک نکته ی خاص اشاره کرد، پس اینجا مجموعه ای از نکات را آورده ام:

1)  از قند یا هر شیرین کننده ی دیگر (چه طبیعی باشد چه مصنوعی) بپرهیزید.

2)  برای سلامت فیزیکی و ذهنی، هنگام قبل از ظهر آفتاب بگیرید و زیر نور آفتاب چرتی بزنید.

3) در ورزش کردن میانه رو باشید (حدااقل 30 دقیقه در روز). حتی اگر پیاده روی سریع بکنید.

4) حداقل 7 ساعت به طور صحیح و سالم در شب بخوابید. اگر نتوانید به این هدف دست یابید، هیچ برنامه سالمی جوابگوی تان نمی باشد.

5)  سطح استرس خود را با استفاده از تکنیک های مناسبی مانند یوگا و مدیتیشن آگاهی کنترل کنید.

 

 •  افزایش مقدار فیبر موجود در مواد غذایی برای پاکسازی سیستم داخلی بسیار ضروری است. بدین منظور مواد رنگی را به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

 

 •  من معتقدم که 75 درصد تناسب اندام فیزیکی مربوط به رژیم و استراحت است. فعالیت های فیزیکی که در باشگاه انجام می دهید، فقط 25 درصد را تامین می کند.

 

 •  سالم بخورید، سالم فکر کنید و سالم زندگی کنید.

 

 •  وعده های سبزیجات از وعده های گوشتی سالم تر است. سبزیجات بخورید تا سالم بمانید.

 

 •  هرگز یک ساعت قبل و بعد از نهار آب مصرف نکنید. با این کار در برابر شماری از بیماری ها جلوگیری می کنید.

مفهوم JA ( به زبان سانسکریت जठर अग्नि) در علم آیورودا (علم زندگی در سانسکریت و هند)، آتش (گرما و حرارت) خیالی است که به فرآیند هضم غذا کمک می کند. درست مانند یک کلید برقی کار می کند، به محض اینکه چیزی می خورید، این گرما فعال می شود.


نوشیدن آب درست بعد از وعده ی غذایی باعث خاموش یا سرد شدن این گرما می شود و باعث می شود بدن قادر به هضم کامل و درست غذا نشود و مشکلات سوء هاضمه ایجاد می کند.


بنابراین معمولا توصیه می شود حداقل نیم یا یک ساعت بعد از مصرف وعده ی غذایی آب بنوشید. اما این بدین معنی نیست که شما نباید اصلا آب بنوشید. می توانید در هنگام خوردن غذا چند جرعه ای بنوشید، اما نه خیلی زیاد.


به علاوه، نوشیدن آب قبل از غذا خوردن نیز باعث کار نکردن گرمای JA می شود. بنابراین از خوردن آب در نیم یا یک ساعت قبل از وعده ی غذایی خودداری کنید.

 

برچسب ها: تناسب اندام فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha