سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین نوع یوگا برای کاهش وزن

بهترین نوع یوگا برای کاهش وزن
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۱۶ بازدید کنندگان:۱۱۳۲ نویسنده:قاسم نژاد

اگرچه موضوع کاهش وزن پیچیده است، اساسی ترین اصول مورد نیاز برای آن، سوزاندن کالری بیش از مصرف آن است. علاوه بر افزایش قدرت، انعطاف پذیری و تعادل تان، می تواند به کاهش وزن تان نیز کمک کند، چون فعالیت فیزیکی آن شامل سوزاندن کالری است. در کل، کلاس یوگاهایی که دارای فعالیت فیزیکی بیشترند، برای کاهش وزن بهتر است، زیرا فعالیت بیشتر، کالری بیشتر می سوزاند. اگرچه، انتخاب نوع یوگایی که برای تناسب اندام تان مناسب باشد، شانس شما را در ادامه ی برنامه و کاهش وزن بیشتر در طول زمان بالا می برد.

 

یوگای وینیاسا، آشتانگا و بیکرام

 

انتخاب یوگای فعال تر و پرتحرک تر بهترین کمک برای اهداف کاهش وزن است. کلاس های پرتحرک تر شامل حرکات بیشتر و سخت تر، و تمرکز بیشتر روی ایجاد قدرت و ورزش قلبی - عروقی (کاردیو) است. وینیاسا یوگا یا یوگای جریان، حرکت مداوم (بدون وقفه) از حالتی به حالت دیگر است. حرکات بالافشردنی به طور مداوم در بین توالی های سخت خش می شود. آشتانا یوگا نیز دارای ویژگی های قدرتی مانند تعادل دست ها و بهبود قدرت مرکز ثقل بدن است. بیکرام یوگا شامل مجموعه ای از 26 ژست از پیش نشانده است که در اتاق های گرم با درجه حرارت بیش از ؟درجه سانتیگراد انجام می شود.

 

بدن تان را بشناسید.

 

 

در اکثر انواع یوگا به اندازه ی ورزش های سنتی دیگر مانند دویدن و آهسته دویدن کالری نمی سوزد. اگرچه اکثر کلاس های یوگا شامل جنبه ای از آگاهی ذهنی بدنی اند که می تواند به کاهش وزن کمک کند. در طول کلاس های یوگا، شما به تمرکز روی تنفس تان و توجه به چگونگی احساس تان تشویق می شوید. برای مثال، وقتی در حال خوردن هستید، ممکن است بدانید به منظور مزه مزه کردن لقمه تان، آهسته تر بخورید و هنگامی که احساس سیری کردید، به منظور خودداری از پرخوری دست بکشید. اگر کلاس های یوگا به شما کمک کند که استرس کمتری احساس کنید و آرام تر باشید، ممکن است هنگام اضطراب و عصبانیت، احساس تمایل کمتری به خوردن و آشامیدن کنید.

 

نهایت استفاده را بکنید.


انتخاب کلاس های 60 الی 90 دقیقه ای و حرکات عضلات با شدت بالا می تواند به تقویت، انقباض و طویل شدن آن کمک کند. شرکت کردن در کلاس های یوگا، چهار تا پنج بار در هفته عادتی را منظم می کند که نهایتا به کاهش وزن کلی بدن کمک می کند. فعالیت یوگا به کالری سوزی کمک می کند، اما به ایجاد عضله نیز کمک می کند. افزایش عضلات به حجاری و مدلسازی بدن کمک می کند و باعث می شود شما متناسب تر و خوش اندام تر به نظر برسید.

 

یوگا و کاهش وزن


برخی کلاس های یوگا، از جمله یوگای آرام یا یوگای بازسازی بیشتر برای ریلکسیشن و کاهش استرس مناسب ترند تا کاهش وزن. زیرا کالری های کمتری می سوزاند. برای مثال، کلاس یوگای هاتا که روی حرکات سنتی و ساده تمرکز می کند، در یک ساعت 189 کالری می سوزاند، ولی در کلاس یوگای آشتانگا 351، در یوگای بیکرام، 477 کالری و در کلاس یوگای وینیاسا 594 کالری می سوزد.

 

برچسب ها: رهایی از استرس کاهش وزن یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha