سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا ورزش می کنید؟

چرا ورزش می کنید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۸/۱ بازدید کنندگان:۱۱۵۵ نویسنده:قاسم نژاد

اکثر مردم ورزش را مانند یک داروی تلخی که پزشک تجویز می کند، می بینند. آنهاباید ورزش کنند چون کسی به آنها گفته که باید آن را انجام دهند. چکار باید انجام دهند؟ البته، آنها می خواهند بدنی آماده داشته باشند. چون در این صورت، خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان و مرگ زودرس در آنها کاهش می یابد. ما باید به هر قیمتی از مرگ جلوگیری کنیم. اماهمیشه به این صورت نیست و برای خیلی از ما مرگ اجتناب ناپذیر است.

 

اینجا یک برنامه جایگزین وجود دارد. هدف ورزش و تمرین، داشتن احساس بهتر و زندگی کامل تر است. شما با برنامه ورزشی مداوم، می توانید فعالیت های فیزیکی لذت بخشی انجام دهید.

 

شما احتمالا بیشتر وقت تان را پشت کامپیوتر می گذرانید، و بیشتر روز پشت میز مشغول تایپ کردن و تلفن کردن هستید و ساعت های زیادی رانندگی می کنید. در نتیجه این نشستن طولانی، ممکن است نتوانید تمرینات شدیدی به مدت یک ساعت و سه بار در هفته انجام دهید. این میزان ورزش، احتمالا به طور قابل توجهی وزن شما را تغییر نمی دهد. (معمولا مربوط به رژیم غذایی و هورمون هاست). این برنامه های ورزشی در واقع باعث می شوند که شما آسیب بیشتری ببینید. بنابراین، چیزی که شما نیاز دارید، جبران آسیبی است که در نتیجه نشستن طولانی ایجاد می شود.

 

 این کارهای نشسته، چه اثرات بدی بر بدن و حالت طبیعی شما می گذارد؟

 

1) وقتی که نشسته اید، ماهیچه های سرین کاملا سست می شوند ( انگار بی حس می شوند). بنابراین موقعی که بلند می شوید، ماهیچه های مفصل ران کاملا سفت می شوند و لگن به جلو می آید و بر قسمت تحتانی پشت فشار وارد می کند.

 

 

2) وقتی که پشت کامپیوتر کار می کنید، قفسه سینه شما به جلو می آید و شانه های شما افتاده و به جلو می آیند. و درنتیجه مهره های قسمت فوقانی کمر ( ستون مهره پشتی) به هم  می چسبند و قسمت فوقانی کمر به طور قابل توجهی در جهت مخالف قسمت تحتانی کمر، کج می شود.

 

طرز صحیح نشستن پشت میز کامپیوتر

 

3) اگر در فاصله متوسط، ثابت به کامپیوتر نگاه می کنید، چون بدن در وضعیت متغیری نیست، گوش داخلی (مسئول تعادل و هماهنگی حرکات) درگیرنمی شود.

 

بنابراین، برای مقابله با اثرات بد ناشی از کار پشت میز نشینی، برخی تمرینات سرگرم کننده و جالب را انتخاب کنید.

 

کتل بل وسیله ای آموزشی است که شما برای شروع بازپروری تان به آن نیاز دارید. برخلاف بسیاری ورزش هایی که روی دستگاه های باشگاه انجام می شوند، آموزش کتل بل به نشستن و برخاستن نیاز ندارد. و ممکن است قدم مهمی برای بهبود وضعیت (طرز ایستادن یا قرار گرفتن) باشد.


کتل بل

حرکت کتل بل،باعث انقباض قوی ماهیچه های سرین در طول حرکت می شود. این ضربه ناگهانی ران باعث رها شدن ماهیچه های ران می شود و به ورزشکار کمک می کند که یاد بگیرد بار دیگر ماهیچه هایش را در هنگام حرکت لود ( در حال انجام حرکت، جسمی روی شانه ها یا دست ها باشد)، منقبض کند. حرکت کتل بل و موقعیت جهش Turkish getup باعث منقبض شدن و رهاسازی ماهیچه های سفت ران می شود.

 

 

گذاشتن کتل بل در بالای سر باعث تحرک قسمت فوقانی پشت (ستون مهره پشتی) می شود. فشار کتل بل، گرفتن کتل بل و Turkish getup، همه شامل   حرکاتی هستند که وزنه بالای سر قرار می گیرد. شما باید با مسلط شدن بر این تکنیک ها، اندام قوی و آماده، و ستون فقرات راست و طویلی داشته باشید. وقتی که ستون فقرات شما به حرکت در می آید و شما می توانید لگن تان را تراز کنید، به خوبی می توانید اندام تان را بهبود ببخشید و به سطح بالاتری از عملکرد ورزشی برسید.


تمرین با کتل بل و بالا بردن آن به طرف بالای سر

هر وقت پایین تنه تان را حرکت دهید (مثلا چرخیدن، خم شدن، دراز کشیدن، ایستادن و...) سیستم بینایی و دهلیزی (گوش داخلی) تحریک می شود. حرکت کتل بل و ضربه آن مفصل ران را درگیر می کند وباعث جلو آمدن پایین تنه می شود. این عمل مقدار قابل توجهی پیام حسی از سیستم بینایی و دهلیزی به مغز می آورد.

 

بهترین برنامه ورزشی برای اغلب مردم، برنامه ای است که آسیب ناشی از عدم تحرک روزانه را جبران کند. برنامه های ورزشی باید موجب احساس بهتر و حرکت بهتر شما شوند. و شما را قادر به برآوردن نیازهای روزمره زندگی تان کند. اگر برنامه ورزشی شما با تفریح همراه نباشد، احتمالا نمی توانید تمرین را مدت خیلی زیادی ادامه دهید.

 

آموزش کتل بل سرگرم کننده و چالش بر انگیز است و یک مهارت جذاب است. انجام دادن منظم تمرینات اصلی کتل بل به شما کمک می کند که برخی از آسیب های ناشی از محیط کار را جبران کنید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha