سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تناسب اندام تان را در محل کار خود حفظ کنید؟

چگونه تناسب اندام تان را در محل کار خود حفظ کنید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۲۶ بازدید کنندگان:۱۲۰۱ نویسنده:سامان موسوی

 

اینکه پشت یک میز می نشینید و مشغول انجام کارهای خود می شوید دلیل آن نمی باشد که تناسب اندام نداشته باشید. نباید ورزش و تمرین کردنتان فقط به زمانی که در باشگاه هستید محدود باشد. تمرینات زیادی وجود دارند که شما می توانید آن ها را برای رسیدن به تناسب انجام در محل کار خود انجام دهید.
 


قدم زدن


همه ما نیاز داریم که بین کارهایمان کمی استراحت کنیم، در اصل توصیه می کنیم که به ازای هر یک ساعت نشستن 5 دقیقه ایستاده وقدم بزنید. اینکار باعث می شود که سطح انرژی تان بالاتر رفته، خستگی تان از بین رفته و تمرکزتان بهبود یابد. به همین جهت پیشنهاد می کنم که پس از یک ساعت نشستن پشت میز، بلند شده تا آب سرد کن قدم بزنید، از پله های بالا و پایین بروید و یا اینکه در راهرو ورودی پیاده روی کنید.
 


انجام اسکات

زمانیکه در حال صحبت کردن با تلفن تا هستید مشغول اسکات زدن باشید. شما می توانید اسکات زدن را در هر جایی از دفتر خود انجام بدهید. اسکات زدن راهی خوب جهت انجام یک تمرین مربوط به پایین تنه می باشد.
 

انجام حرکات کششی

انجام حرکات کششی یکی از بهترین تمریناتی است که می توانید در محل کارتان انجام دهید. انجام تمرینات کششی باعث می شود که مفاصل تان انعطاف و تحرک بیشتری داشته باشند. پس از یک روز کاری، انجام حرکات کششی خطر درد در نواحی پایین کمر، باسن و زانو را کاهش خواهد داد.
 

خودتان اسناد را تحویل دهید

سندی دارید که باید آن را به یک بخش دیگر در اداره تان بفرستید یا اینکه باید متنی را به کسی ارسال کنید؟ پیشنهاد می کنیم که بجای اینکه این اسناد را از طریق ایمیل یا شخص دیگری بفرستید خودتان از روی میز بلند شده مقداری قدم زده و آنها را تحویل دهید. داشتن این مقدار تحرک باعث می شود که کالری بسوزانید و انرژی تان نیز بازیابی شود.
 

بهره بردن از فرصت ناهار

شما می توانید بجای آنکه با دوستان تان به یک ساندویچ فروشی یا فسد فود بروید مقداری از زمان خود را به پیاده روی اطراف محل کارتان اختصاص دادی و سپس یک ناهار سالم خورده و از آن لذت ببرید.
 

بیشتر بایستید

ایستادن می توند جهت تناسب اندام تان شگفت انگیز باشد. در صورتی که با تلفن حرف می زنید می توانید از روی صندلی خود بلند شده و کمی تحرک داشته باشید. ایستادن روی پاها می تواند اثرات مخربی که نشستن به میزان زیاد بر روی بدن تان ایجاد می کند را خنثی کنید و خستگی خود را کاهش دهید.
 

دویدن در جا

سعی کنید که در هر یک ساعت حدود 1 تا 3 دقیقه را به درجا دویدن در محل کارتان اختصاص دهید. این ورزش هوازی باعث می شود که عملکرد پمپاژ قلب بالاتر رفته و انرژی از دست رفته تان به طور کامل بازیابی شود.


نوشیدن آب زیادتر

نوشیدن مقدار زیادی آب به شما کمک می کند که خستگی خود را کاهش داده و بدن تان را فعال نگه دارید. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که در هر نیم ساعت حداقل نیم لیتر آب بنوشید. نوشیدن آب راهی خوب جهت داشتن تحرک و فعال نگه داشتن متابولیسم می باشد.

برچسپ ها :
تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha