سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در 7 دقیقه تمرین کنیم؟

چگونه در 7 دقیقه تمرین کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۲۵ بازدید کنندگان:۷۹۰ نویسنده:سامان موسوی

آیا شما جزء 62 درصد از بزرگسالانی هستید که دستورالعمل فعالیت بدنی را که به آن ها توصیه می کنند انجام نمی دهند؟ 7 دقیقه تمرین  که توسط دانش پژوهان برجسته جهان توسعه یافته و ثابت شده است که موثرتر از دیگر تمرینات هستند.  این تمرینات شامل 12 تمرین مختلف می باشد که هر کدام را باید به مدت 30 ثانیه انجام داد و 10 ثانیه بین هر کدام از آنها استراحت کرد. در ادامه این مقاله به معرفی هر یک از این تمرینات به صورت جداگانه می پردازیم.


انجام پریدن جک

 

تمرینات ورزشی


این تمرین برای پریدن است و همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید دست ها و پاهایتان را به سمت خارج نوسان دهید. این بهترین کار برای آزادی اندروفین است.


ایستادن در کنار دیوار

 

تمرینات استقامتی


در این تمرین به دیوار تکیه کرده و همانند تصویر زیر به حالت نیمه نشسته در بیایید. نحوه ایستادن شما باید طوری باشد که بین لگن و زانوی شما زاویه ایجاد شود. این تمرین به عنوان "صندلی روم" نیز شناخته می شود که برای عضلات 4 سر ران تان مناسب هستند.


شنا سوئدی

 

شنا سوئدی


این تمرین را با نام فشار UPS نیز می شناسند که در آن بر روی زمین دراز کشیده و همانند تصویر بالا به کمک دست های خود بدن خود را از زمین جدا می کنیم. این تمرین برای ماهیچه های سینه و شانه عالی می باشد.


اجرای کشش شکم

 

دراز و نشست


این تمرین که به آن دراز و نشت هم می گویند بهترین و رایج ترین راه برای افزایش عضلات شکم می باشد. نحوه انجام این کار بدین صورت است که همانند تصویر بالا بر روی زمین دراز کشیده و زانوهای خود را خم می کنیم و تلاش می کنیم که پشت خود را از زمین بلند کنیم.


انجام UPS بر روی صندلی

 

تمرینات ورزشی


این تمرین همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید شامل بلند کردن یک پا و قرار دادن آن در نقطه دیگر می باشد. این تمرین برای نگه داشتن یا توسعه پاهای لاغر مناسب می باشد.


حمل از طریق اسکات

 

تمرین اسکات


در این تمرین همانند تصویر بالا که مشاهده می کنید دولا شده و زانوی خود را خم کنید و خود ره به حالته نشسته در هوا در بیاورید. این تمرین برای داشتن زانو و کمری قوی مناسب می باشد.


پشت بازو بر روی صندلی

 

تمرین پشت بازو


این تمرین به عنوان "شیب نیمکت" شناخته شده است که برای شروع آن عرض دست های خود را به اندازه عرض شانه هایتان از هم باز کرده و از پشت روی نیمکت بگذارید. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید پاهایتان را تا اندازه ای که می توانید خارج از بدن خود نگه داشته و شانه های خود را جمع کنید. این تمرین برای عضلات پش بازو بسیار مفید می باشد.


بلند کردن زانو

 

تمرین زانو


وقتی در حال دویدن هستید در نقطه ای ایستاده و همانند تصویر بالا پای خود خم کرده و بلند کنید. سعی کنید تا جاییکه می توانید پای خود را رو به بالا ببرید. این تمرین برای سفت کردن پاهایتان مناسب هستند.


جهش کردن

 

تمرینات پا


همانند تصویر بالا موقعیت خود را طوری کنید که یکی از پاهایتان در جلوتان باشد و زانویتان را به داخل خم کنید. پاشنه پای عقبی تان نیز رو به بالا باشد. این تمرین در بین ورزشکاران بسیار محبوب می باشد.


انجام شنا و چرخش

 

شنا


بدن خود را در موقعیت فشار رو به بالا نگه دارید. سپس همانند تصویر بالا دست راست خود را بلند کرده و به با آن به سقف اشاره کنید و دوباره به پایین بیاورید. این تمرین را با طرف دیگر خود نیز انجام دهید.


 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تمرینات کششی تمرینات قدرتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha