سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا باید شروع به تمرین یوگا کنیم؟

چرا باید شروع به تمرین یوگا کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۲۴ بازدید کنندگان:۹۲۴ نویسنده:سامان موسوی


شاید به این فکر کنید که چرا باید در بین این همه ورزشی که وجود دارد به یوگا بپیوندید؟ بر اساس نظرسنجی که در سال 2013 از طرف انجمن سازندگان محصولات ورزشی انجام شد حدود 23 میلیون نفر در ایالت متحده به دلایل کاملا درست و و واضحی در حال تمرین یوگا هستند.


مزیت های جسمی و روحی یوگا آنقدر زیاد است که بدون شک افرادی را که حتی تمایلی برای پیوستن به یوگا ندارند را به وسوسه وا می دارد. در صورتیکه هنوز انگیزه کافی برای شروع تمرین یوگا را ندارید به شما پیشنهاد می کنم که این مقاله را تا آخر بخوانید. در این مقاله قصد داریم به مزیت های تمرین یوگا پرداخته و هر کدام را به طور مختصر توضیح دهیم.


برطرف کردن آشفتگی ذهنی

در دنیای مدرن کنونی ممکن است که فکر و ذهنی آشفته داشته باشید. یوگا می تواند به شما کمک کند تا فکر و ذهنی آسوده داشته و ذهنتان را از آشفتگی ها پاک کند. در دنیای امروزه چیزهای استرس زا بسیار زیاد هستند و عومل متعددی ممکن است سبب افزایش آنها شود. این کار باعث می شود که وقت با ارزش خود را صرف چیزهای بیهوده کنیم. بر اساس نتایجی که از پژوهش های متعدد بدست آمده است یوگا می تواند به برطرف کردن تمامی این چیزها کمک کند.


بهتر کردن خلق و خو

در صورتیکه خلق و خوی بدی دارید و یا اینکه از افسردگی رنج می برید یوگا می تواند به عنوان یک منبع انرژی طبیعی به شما کمک کند. بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه بوستون در طی 12 هفته انجام شد 19 نفر از افرادی که دچار افسردگی و اضطراب بودند پس از تمرین یوگا میزان اضطراب آنها به میزان خیلی زیادی کاهش پیدا کرد. بنابراین حصیر یوگا را بیرون بیاورید و سلامتی و شادی‌تان را افزایش دهید.


کمک به خواب عمیق تر

در صورتیکه شما نیز از کم خوابی رنج می برید و شب ها در تخت تان غلت می زنید  یوگا می تواند به شما کمک کند تا خواب عمیق تری داشته باشید. بر اساس تحقیقاتی که در سال 2004 در مجله "فیزیولوژی روانی کاربردی"  منتشر شد مشخص شد که یوگا به میزان زیادی به افراد بی خواب کمک می کند. شرکت کنندگان در میان پیشرفت‌های دیگر، بازده خواب بهتر، خواب طولانی‌تر و بیداری کمتری را در طول شب گزارش دادند. پس چند تمرین یوگا به برنامه‌ی روزانه‌تان اضافه کنید تا شب‌ها راحت تر بخوابید.

 

یوگا


یوگا ورزشی برای همه افراد

یوگا ورزشی ارزان و در دسترس بوده و هر کسی می تواند بسته به توانایی های خود آن را انجام دهد. یوگا فعالیتی است که به شما امکان می‌دهد با سرعت مناسب خودتان، ورزش کنید و هر چقدر دوست دارید به خودتان فشار بیاورید. اکثر وضعیت‌های یوگا، انواع مختلفی دارند، از پایه (ساده) تا پیشرفته و برای طیف گسترده‌ای از آسیب دیدگی‌ها، قابل تغییر و اصلاح هستند. : سن، وزن، قدرت یا میزان انعطاف پذیری شما مهم نیست، یوگا برای همه‌ی افراد است. یوگا فعالیتی است که می‌توانید حتی تا زمان پیری، آن را انجام دهید.


کمک به انعطاف پذیری بدن به وسیله یوگا

کسانی که می خواهند انعطاف پذیری خود را افزایش دهند یوگا می تواند کمک زیادی به آنها بکند. این ورزش باعث کم شدن سفتی عضلات شده و در نتیجه منجر به افزایش انعطاف پذیری خواهد شد. مربی یوگا، "جسیکا ری" می‌گوید که کلید افزایش انعطاف پذیری، تمرین منظم است. او می‌گوید: انعطاف پذیری، چیزی است که من باید بطور مداوم روی آن کار کنم و چیزی نیست که بطور مادرزادی در من وجود داشته باشد، بنابراین من مشکل مردم در مورد این موضوع را کاملا درک میکنم. وی ادامه می دهد که یوگا را به عنوان یک سرمایه گذاری از بدنتان تصور کنید.


افزایش اعتماد به نفس

تسلط به وضعیت‌های جدید، اعتماد بنفس شما در مهارت فیزیکی و توانایی یادگیری چیزهای جدید را افزایش می‌دهد. جسیکا ری مربی یوگا می‌گوید: از آنجا که این تمرین، در بدن و ذهن ما نیرو و قدرت ایجاد می‌کند، ما در وجود خود و تصمیم گیری‌هایمان، اعتماد بنفس بیشتری احساس می‌کنیم. این تمرین، یک یاداوری بزرگ است درباره‌ی اینکه ما چقدر قوی‌تر از چیزی هستیم که فکر می‌کنیم، هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی.


کمک به التیام مفاصل

در صورتیکه از التهاب مفاصل تان رنج می برید باید برای انجام یوگا انگیزه داشته باشید. یک بررسی در سال ۲۰۱۱  نشان داد که انجام تمرین یوگا دوبار در هفته، به کاهش تورم و نرمی مفاصل در افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی و آرتروز کمک می‌کند. حرکات آرام و ملایم یوگا، یک فعالیت ایده آل برای کسانی است که از این شرایط رنج می‌برند و همچنین می‌تواند علائم دردناک را تسکین دهد، تا زندگی این افراد راحت‌تر شود.


یوگا هیچ وقت تکراری و خسته کننده نخواهد شد

وسعت یوگا بسیار زیاد است و سبک های مختلفی در یوگا وجود دارد. حتی در درون هر نوع، می‌توان میزان دشواری هر وضعیت را افزایش داد و هر مربی یوگا نیز سبک مخصوص خود را در کلاس اجرا می‌کند. به عنوان مثال در یوگای وینیاسا، صدها وضعیت و تغییرات وجود دارد که می‌تواند با یک کلاس ۶۰ یا ۹۰ دقیقه‌ای ترکیب شود. بنابراین شما هرگز یک روند مشابه را دوبار انجام نمی‌دهید. آیا از تردمیل خسته شده‌اید؟ دیگر حوصله‌ی بدنسازی ندارید؟ نظر شما چیست؟ بهتر نیست شروع به تمرین یوگا کنید؟
 

برچسب ها: آموزش یوگا یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha