سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

قدرت برای زندگی (بهبود عملکرد خود)

قدرت برای زندگی (بهبود عملکرد خود)
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۲۱ بازدید کنندگان:۸۷۳ نویسنده:سامان موسوی

تمرینات قدرتی یکی از بهترین عناصر در هر برنامه ورزشی هستند و دارای مزایای فیزیکی زیادی می باشند. ممکن است شما علاقه مند به تناسب اندام و یا اینکه یک ورزشکار تفریحی باشید . اگر به شما بگویم که ممکن است یکی از مهمترین عناصر در زندگی فعال و سلامت محور خود را فراموش کرده اید باور می کنید؟

اگر به شما در مورد چیزی که مسئول حفظ و تقریبا افزایش هر تابعی از بدن شما می باشد چه می گویید؟

می توانید حدس بزنید چه چیزی است؟

جواب همه این سوالات "تمرینات قدرتی" می باشند.

 

انعطاف پذیری استخوان

تمرینات قدرتی یکی از عناصر مهم سلامتی می باشند که ساخت عضلات قوی، استحکام استخوان ها، ثبات مشترک و سلامت قلبی تنفسی را افزایش می دهند. همچنین باعث ایجاد حس خوب بودن در شما می شوند. با بیش از 600 عضله که مسئول حرکت می باشند، تمرینات قدرتی پایه و اساس همه تلاش های فیزیکی دیگر را فراهم می کنند.

عضلات قوی تر می توانند منجر به افزایش سرعت و قدرت بیشتری شوند. از طریق تمرینات قدرتی، عضلات سریعتر عمل کرده و در نهایت منجر به حرکت سریع تر می شوند. تصور کنید که قادر به حرکت موثر تر به دلیل تمرینات قدرتی با مقاومت هستید. جنبش سریع تر تاثیر شگفت انگیزی در زندگی ما دارد، به طوریکه قادر خواهیم بود راحت تر از پله ها بالا برویم یا زمانیکه در راه ایستگاه قطار دیرتان شده است با حداکثر سرعت به طرف آن بدوید.

 

تمرینات قدرتی و حفظ تعادل بدن

یکی دیگر از مزایای تمرینات قدرتی این است که عدم تعادل عضلانی بدن را بهبود داده و به طور مستقیم بر روی توانایی بدن برای انجام وظایف خاص تر تاثیر می گذارد. دوندگان از ناحیه ساق پا رنج می برند، تنیسورها از آرنج و مچ دست و مبارزان بیشتر از پاره شدن رباط صلیبی رنج می برند. برنامه های قدرتی که به خوبی برنامه ریزی شده اند می توانند با استفاده از تمرینات و حرکاتی که باعث تقویت عضلات می شوند عملکرد و کارایی ما را به شدت بهبود ببخشند.

برای یک دونده، تمرینات باید جهت تقویت عضله تیبیالیس قدامی که باعث حفظ تعادل در عضلات ساق پا و کاهش تنش در عضلات متصل می باشد انجام شوند تا در نهایت منجر به کاهش درد ساق پا شوند. علاقه مندان به تنیس باید از تمریناتی که باعث تقویت مچ دست می شوند استفاده کنند. تقویت عضلات خم کننده مچ دست باعث تعادل در عضلات ساعد و آرنج می شود که در نهایت منجر به کاهش درد آرنج تنیسورها می شود. افزایش قدرت با تمرینات مقاومتی در گلوته و عضلات عقب ران نه تنها مانع از آسیب دیدن زانو می شود بلکه باعث افزایش کنترل در پایین تنه بدن خواهد شد.

ممکن است بدن بسیار پیچیده به نظر برسد اما این کار بسیار ساده است. فشار بیش از حد قسمت خارجی بدن را تجزیه می کند و در نتیجه احتمال آسیب دیدگی را افزایش می دهد. تمرینات قدرتی باعث افزایش حرکت و تقویت عضلات و استخوان ها می شود و در نتیجه از آسیب دیدگی جلوگیری کرده و باعث حفظ تمام عملکردهای فیزیکی می شود. اگر یک برنامه ورزشی صحیح داشته باشید، بدن شما در هر شرایطی آماده مقابله با هر شرایطی می باشد.

 

از کجا شروع کنیم

اینکه شما مبتدی باشید یا متوسط و یا حتی یک ورزشکار حرفه ای تناسب اندام، فرقی نمی کند، اصول اولیه تمرینات قدرتی به قوت خود باقی می مانند، که این اصول شامل:

  • ترکیب ورزش های ترکیبی مانند اسکات و ددلیفت برای تقویت عضلات پشت زانو و گلوته برای ستون فقرات
  • انجام بالفیکس و شنا برای افزایش قدرت بدن
  • از یک مربی یا ورزشکار حرفه ای بخواهید که بر تمرینات شما نظارت داشته باشد تا از انجام دادن صحیح آن ها مطمئن شوید.
  • از وزن بدن خود برای ایجاد مقاومت استفاده کرده و مقاومت خارجی خود را با تمرین با دمبل، وزنه های کوچک، کیشه های شن، کتل بل، باند و لوله افزایش دهید.
  • سعی کنید از تجهیزات مختلف برای تمرین استفاده کنید تا هم تمرین شما تنوع داشته باشد و هم خسته نشوید.
  • سعی کنید برنامه صحیحی از تمرنات قدرتی را انجام دهید تا همیشه قوی باقی بمانید و سرعت شما افزایش یابد
  • قوی بمانید و از ورزش برای زندگی استفاده کنید.
برچسب ها: آمادگی جسمانی انعطاف پذیری بدن سازی پیاده روی تمرینات استقامتی تمرینات قدرتی تناسب اندام شنا شنای سوئدی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha