سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

عادات غذایی که باعث چاق شدن تان می شوند

عادات غذایی که باعث چاق شدن تان می شوند
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۱۲ بازدید کنندگان:۶۵۰ نویسنده:سامان موسوی

دلایل زیادی برای چاق شدن وجود دارد و ممکن است علت آن ارثی یا به دلیل بی نظمی و اختلال ژنتیکی باشد. اما دلیل چاقی اکثر افراد عادات بدی است که می توانند آن را با کمی دقت اصلاح کنند.

در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی 3 عادت بد که افراد چاق از آن پیروی می کنند بپردازیم.


ورزش نکردن

می توان ورزش نکردن را یکی از دلایل اصلی چاقی عنوان کرد. چاقی و اضافه وزن به راحتی می تواند توسط ورزش محدود شود. به همین جهت مربی های تناسب اندام پیشنهاد می کنند که هر کسی روزانه باید 30 تا 45 دقیقه را به ورزش کردن اختصاص دهد. این کار باعث می شود که به راحتی بتوانند چربی اضافی و انباشته در بدن را بسوزانید.


خوردن زیاد غذاهای آماده و فست فود

بیشتر مراکز تهیه غذا در بیرون غذاهایی را می فروشند که کالری بالایی دارند. بخصوص رستوران های مکزیکی، هندی و چینی که دارای بیشترین کالری می باشند. بیشتر فست فود ها هم مواد غذایی با بیشترین کالری را دارند. پس ظاهرا عاقلانه به نظر می رسد که اگر تعداد مراجعه به این مکان ها را کاهش داده و به شدت محدود کنیم.


نداشتن تحرک زیاد

بیشتر افراد چاق تمایل زیادی به تنبلی داشته و تلاش می کنند از فعالیت هایی که نیازمند داشتن تحرک و جنب و جوش است دوری کنند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که به جای اینکه پشت میز خود نشسته و تمام روز را مشغول کار باشید ایده خوبی است که بعداظهر دقایقی به بیرون رفته و مقداری پیاده روی کنید. کسانی هم که بچه دارند این کار را با بچه های خود انجام دهند. این کار نه تنها جنبه سرگرمی دارد بلکه باعث پیوند بیشتر بین والدین و فرزندان خواهد شد.


علاقه زیاد به شیرینی جات


به احتمال زیاد شما هم می دانید که شیرینی و شکلات بیشترین مقدار انرژی را دارند و افراد زیادی وجود دارند که نمی توانند مصرف شیرینی جات را کاهش دهند. اگر می خواهید با چاقی تان مبارزه کنید باید این کار را انجام دهید. باید علاقه خود به تنقلات را کاهش داده و هر زمانی به آن اشتها داشتید فقط مقدار خیلی کمی را بخورید.


خوردن در زمان گرسنه نبودن

افراد زیادی وجود دارند که هدف از غذا خوردنشان پر کردن معده شان نیست برای این غذا می خورند که حال و هوایشان تغییر پیدا کند. غذا خوردن یک اثر روانی بزرگ بر روی ذهن انسان می‌گذارد. برخی اوقات خوردن می‌تواند احساس آرامش نیز بدهد، بعضی‌ها هم می‌خورند تا زمان بگذرد! افراد چاق باید چنین عاداتی را در خود بررسی کنند و تلاش کنند تا فقط و فقط هنگامی که گرسنه هستند غذا بخورند.


داشتن وعده های غذایی کم و سنگین

بر اساس تحقیقاتی که اخیرا انجام شد مشخص شد کسانی که تمایل بیشتری به خوردن چندین وعده غدایی کوچک دارند نسبت به افرادی که وعده های غذایی کمتر اما حجیم تری دارند از بیماری چاقی رنج می برند. به همین جهت پیشنهاد می کنم بجای اینکه دو یا سه نوبت غذایی در روز بخورید تعداد وعده های غذایی خود را افزایش داده و میزان آنها را کمتر کنید.
 

برچسب ها: تناسب اندام کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha