سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اگر کمر درد دارید این تمرینات را انجام ندهید

اگر کمر درد دارید این تمرینات را انجام ندهید
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲۴ بازدید کنندگان:۳۸۳۸ نویسنده:سامان موسوی

 

تمرین زیر بغل هالتر

 

تمرین زیر بغل هالتر


این تمرین برای قسمت های بالا و پایین کمرتان مفید است و حتی جلو بازو و شانه هایتان را نیز بطور چشمگیری درگیر خواهد کرد. با وجود این مزایا، زمانیکه هالتر می زنید از هیچ پشتیبانی برخوردار نبوده و در قسمت پایین کمر باعث ا یجاد کشیدگی هایی خواهد شد. انجام دادن این حرکت بصورت صحیح کمی دشوار است، به همین جهت به افرادی که درد پایین کمر دارند پیشنهاد می کنیم که بجای آن تمرین زیر بغل تک دمبل یا بارفیکس معکوس را انجام دهید.


تمرین ددلفت با پای صاف

 

ددلفت


در صورتی که این ورزش را بطور صحیح انجام دهید ازجمله عالی ترین تمرینات برای پایین تنه می باشد که می توانید انجام دهید. این تمرین باعث می شود که با یک حرکت، همسترینگ و پایین کمر درگیر شوند. ولی باید بدانید که انجام دادن آن بصورت فرم صحیح کمی دشوار است. اکثر افراد تمایل دارند زمانی که وزنه را پایین می آورند کمر خود را بچرخانند که تمام کشش را به کمر وارد می کند و میزان زیاد احتمال مصدومیت شما را بالا خواهد برد.
 

تمرین اسکات از پشت

 

اسکات از پشت


در صورتی که وزن تان را بر روی کمر خود بیاندازید انجام دادن اسکات می تواند باعث ایجاد آسیب دیدگی های خطرناکی در کمرتان شود. تمرین اسکات از پشت باعث خواهد شد که فرد کمر خود را چرخانده و به سمت جلو خم شود تا وزن اضافی را جبران کند که می تواند کشش زیادی بر پایین کمرتان وارد کند. اگر هنگام این تمرین، کمر خود را صاف و سرتان را بالا نگه ندارید خطراتی جدی شما را تهدید خواهند کرد.


بالا آوردن همزمان پاها

تمرین بدنسازی
با وجود آنکه بالا آوردن پاها برای عضلات شکم و مرکز بدن تان بسیار خوب است اما بلند کردن هر دو پایتان بصورت همزمان می تواند باعث کشیدگی پایین کمرتان شود. زمانیکه پاهایتان را بلند می کنید کمر انحنا پیدا خواهد کرد که این خود باعث کشیدگی زیاد از حد عضلات کمر و کشیدگی های احتمالی کمر خواهد شد. در صورتی که می خواهید حتما این تمرین را انجام دهید بهتر است که برای حمایت بیشتر دست های خود را زیر باسن تان قرار دهید.


تمرین دراز و نشست

 

دراز و نشست


تاکنون بیشتر افراد بر این باور بودند که دراز و نشست و کرانچ برای بدن بسیار مفید است، اما بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام شد مشخص شده است که دراز و نشست کم اثرترین ورزش های مرکز بدن می باشند.  این تمرین باعث ایجاد کشیدگی های زیادی در پایین و بالای کمر خواهد شد.
 

تمرین چرخش نیم تنه

 

چرخش نیم تنه


افراد زیاید هستند که برای تمرین دادن عضلات پهلویشان تلاش می کنند. در زمانی که در حال چرخاندن بالا تنه خود هستید در حالتی که پایین تنه تان را در همان وضعیت نگه می دارید این کار کمی برای کمرتان ناخوشایند خواهد بود. انجام دادن این تمرین باعث می شود که به ستون فقرات و عضلات کمرتان فشار بیش از حد و غیر ضروری وارد شده و حتی منجر به ایجاد آسیب عصبی شود. به جای این تمرین می توانید تمرین پهلو با دمبل را انجام دهید.


 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha