سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا باید طناب زدن را انجام داد، آن را چگونه و چقدر تمرین کنیم؟

چرا باید طناب زدن را انجام داد، آن را چگونه و چقدر تمرین کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۲/۸ بازدید کنندگان:۲۲۸۶ نویسنده:سامان موسوی

چه ابزار ورزشی را می توانید پیدا کنید که قیمت آن بسیار پایین بوده، در یک چمدان گذاشته شود، همه افراد خانواده بتوانند از آن استفاده کنند و همچنین توانایی قلبی عروقی همراه با استحکام عضلانی را بهبود ببخشد؟ بله درست حدس زدید، طناب زدن.


طناب زدن یکی از ورزش های عالی جهت سوزاندن کالری بوده و قادر است که به اندازه دویدن کالری بسوزاند. طناب زدن به بهبود کارکرد قلبی کمک کرده و پایین تنه و بالا تنه را تقویت خواهد کرد و باعث سوزاندن کالری زیادی در مدت زمانی کم خواهد شد. شما می توانید طناب زدن را به عنوان مکمل برنامه ورزشی روتین روزانه تان انجام داده، استرس مستقیمی به زانوها، قوزک پا و مفاصل لگن وارد کنید. در صورتی که این حرکت را به صورت صحیح انجام دهید فشاری که بر روی مفاصل وارد می شود باید از دویدن آرام کمتر نیز باشد.


در طناب زدن چه چیزهایی را باید رعایت کنید

پیشنهاد می کنم که افراد مبتدی و تازه کار از طناب مهره ای استفاده کنند چراکه باعث حفظ کردن شکل خود شده و همچنین کنترل کردن آن از طناب نایلونی یا نخی ساده تر می باشد.
برای اینکه بتوانید طول طناب را تنظیم کنید دستگیره های طناب را نگه داشته و بر روی آن قدم بگذارید. در صورتی که دستگیره های آن به زیر بغل تان برسد باید طناب را کوتاه کنید. پیشنهاد می کنم که کفش های ورزشی مناسبی برای طناب زدن بپوشید. شما برای طناب زدن باید حداقل در منطقه ای به مساحت 2 در 5/1 متر و 25 سانت فضای بالای سر مورد نیاز است. همچنین سطحی که بر روی آن طناب می زنید مهم است، سعی کنید که بر روی فرش، علم، سیمان یا آسفالت طناب نزنید چراکه طناب زدن بر روی فرش باعث کاسته شدن ضربه وارد شده بر روی مفاصل خواهد شد. سعی کنید در مناطقی طناب بزنید که دارای کف چوبی، تخته چند لایه یا کفپوش نرم ضربه گیر باشد.


نحوه طناب زدن

در صورتی که مبتدی هستید و تاکنون طناب نزده اید امکان دارد در ابتدا کمی دچار مشکل شوید. برای طناب زدن لازم است که هماهنگی حرکتی داشته باشید و یا اینکه آن را در خودتان ایجاد کنید، به همین دلیل باید دست ها و پاهای خود را به صورت جدا تمرین دهید. در مرحله آخر طناب زدن و پریدن را با هم انجام دهید. در ابتدای کار سعی کنید که دستگیره های طناب را با یک دست گرفته و آن را نوسان دهید تا ریتم آن را درک کنید. پس از آن بدون طناب بالا و پایین پریدن را تمرین کنید. در ادامه طناب زدن و پریدن را با هم انجام دهید.
در ابتدای کار احتمالا بتوانید به صورت مداوم یک دقیقه طناب بزنید. طناب زدن را با حرکات ورزشی با ضربه کم مانند قدم زدن متناوب انجام دهید تا کم کم بتوانید مدت زمان بیشتری را طناب بزنید. برای شخصی عادی حداقل 10 دقیقه طناب زدن به صورت مداوم کافی است. همچنین شما می توانید که طناب زدن را با دیگر ورزش ها نیز ترکیب کنید. برای مثال، در فاصله انجام ورزش‌های هوازی یا قدرتی ۵۰ تا ۲۰۰ بار طناب بزنید و به‌تدریج تعداد آن را افزایش دهید.


طناب زدن برای کودکان

طناب زدن در همان دوران کودکی خواهد توانست به سلامت قلبی عروقی فرد در سال های دیگر کمک کرده و احتمال ابتلا به سکته های مغزی و قلبی را کاهش دهد. علاوه بر این، مهارت هایی که کودک با طناب زدن بدست خواهد آورد به او در انجام ورزش های دیگر در سنین بزرگسالی نیز کمک خواهد کرد. در زمان طناب زدن باید در مورد وضعیت حرکت های بدن تان هوشیار باشید، یاد گرفتن این مهارت عالی به رشد توانایی‌های مغزی برای انجام ورزش‌های پیچیده‌تر کمک می‌کند. بالاخره اینکه طناب‌زدن فقط برای دخترکوچولوها نیست، هم پسرها و هم مردان و زنان در سنین بالاتر می‌توانند به این ورزش عالی مشغول شوند.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی پرش طناب طناب بازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha