سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 نکته برای افزایش متابولیسم بدن و چربی سوزی بیشتر

5 نکته برای افزایش متابولیسم بدن و چربی سوزی بیشتر
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۳ بازدید کنندگان:۱۳۴۱ نویسنده:سامان موسوی

اینکه شما در حال تلاش برای از دست دادن چربی یا حفظ تناسب اندام خود هستید بسیار مهم است، افزایش سوخت و ساز بدن یک ایده خوب برای چربی سوزی بیشتر می باشد.


افزایش سوخت و ساز یعنی بدن کالری می سوزاند و یک نرخ بالاتر می رود. در اینجا 5 نکته را برای افزایش متابولیسم بدن و چربی سوزی بیشتر به شما خواهیم آموخت.


نکته اول- ساخت توده عضلانی

تمرینات سخت بهترین راه برای اضافه کردن بافت های عضلانی جهت افزایش توده عضلانی و همچنین بالا بردن متابولیسم بدن می باشد. نه تنها تمرینات چنین اثراتی دارند بلکه با استفاده از تغذیه مناسب باعث سوخت رسانی به بدن می شوند.
تغذیه چیزی بسیار پیچیده برای اغلب مردم است و سوزاندن چربی در حالیکه عضلات حفظ می شوند می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. بدن ما توده عضلانی را دوست ندارد زیرا مسئولیتی است که برای بدست آوردن و حفظ آن نیاز به کالری دارد.
چربی ساده ترین راه برای ذخیره می باشد و در بسیاری از غذاهایی که می خوریم وجود دارد. به هر اندازه که بدن تان عضلات بیشتری داشته باشد به همان اندازه می تواند کالری بیشتری مصرف کند و این به نوبه خود به بدن برای سوزاندن چربی کمک می کند.
توده عضلانی متابولیسم شما را افزایش می دهد و به بدن تان با مقدار کافی از پروتئین سوخت رسانی می کند. این اثر ترموژنیکی باعث گرم کردن بدن شما و در نتیجه کالری سوزی خواهد شد.


نکته دوم- خوردن وعده های غذایی کوچک تر به صورت مکرر

در تمام طول روز بدن ما کالری می سوزاند حتی در زمان استراحت. ما مانند یک کوره هستیم که به طور مداوم از طریق سوزاندن سوخت روشن است. اگر ما نتوانیم سوختن آن را ادامه دهیم کالری سوزی متوقف شده و چربی های اضافه در بدن ذخیره می شوند.
سوخت رسانی به بدن شما اجازه می دهد به طور موثرتر بتوانید کالری بسوزانید. بدن با استفاده از پردازش کالری غذاهای پاک یا سالم به ترمیم بافت های عضلانی از طریق تمرین می پردازد. همچنین برای تسریع این روند نیازمند مقدار زیادی آب می باشید. آب و فیبر باعث گرفتگی چربی بیش از حد می شود.


نکته سوم- خوردن صبحانه

یکی از موثرترین راه ها برای کاهش متابولیسم بدن این است که هرگز صبحانه نخورید. شما کل شب را روزه گرفته اید و ممکن است بدنتان شروع به فروساخت کند. خوردن یک صبحانه سالم به سوخت و ساز بدن تحرک بخشیده و در سوزاندن چربی بیشتر به بدن کمک می کند. این بدین معنی است که شما باید بر اساس تمرینات خود با مقدار مناسبی از پروتئین، چربی و کربوهیدرات به بدن سوخت رسانی کنید.


نکته چهارم- چرخه کربوهیدرات

یکی از روش های بسیار خوب برای لاغر شدن تکان دادن سیستم چرخه کربوهیدرات می باشد.


این چرخه ممکن است چیزی شبیه به این:


•    روز کربوهیدرات بالا (300 گرم)
•    روز کربوهیدرات متوسط (200 گرم)
•    روز کربوهیدرات پایین (100 گرم)


هر روزتان با تغذیه ورزشی که می کنید متفاوت باشد بطوریکه روزهایی که تمرین سنگینی انجام می دهید باید پروتئین بیشتر و روزهایی که تمرینات سبک تری انجام می دهید پروتئین کمتری مصرف کنید. روزی که بر روی تمرینات کاردیو کار می کنید می توانید سبزیجات و پروتئین مصرف کنید. این روش قطعا سرعت سوخت و ساز شما را بهبود می بخشد.


نکته پنجم- انجام تمرینات متنوع

اضافه کردن سبک تمرینات مختلف می تواند در افزایش سوخت و ساز بدن تان موثر باشد. تمرینات با شدت بالا یک راه موثر برای اعمال شوک به بدن می باشد بنابراین شما به همان مقدار کالری در روز برای سوزاندن مصرف می کنید. برای این سبک آموزش کتل بل یا تجهیزات قلبی-عروقی مانند پرش با طناب می تواند مفید باشد. به یاد داشته باشید هر وقت یکی از ست ها را تمام کردید 1 تا 15 ثانیه استراحت کرده و دوباره آن را ادامه دهید. این تمرینات شگفت انگیز چهار دقیقه ای می باشند. شما همچنین می توانید این کار را با پرش با طناب یا دو سرعت نیز انجام دهید.
 

برچسب ها: پرش طناب تناسب اندام چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha