سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چطور با کمترین هزینه به تمرین بدن سازی بپردازیم؟

چطور با کمترین هزینه به تمرین بدن سازی بپردازیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۶/۳۱ بازدید کنندگان:۱۸۸۵ نویسنده:سامان موسوی

 

اگر می خواهید یک باشگاه ورزشی در خانه خود راه بیندازید و نمی خواهید هزینه های اضافی مانند حق بیمه ورزشی و شهریه باشگاه را بپردازید این کار انتخاب خوبی می باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی روش هایی بپردازیم که بدون اینکه بابت آنها هزینه اضافی بپردازید بتوانید به انجام تمرینات بدنسازی خود مشغول باشید.

 

 

1- گرفتن یک نیمکت قابل تنظیم با کیفیت بالا

 

تمرین ورزش

 

یک نیمکت قابل تنظیم می تواند جایگزین خوبی برای یک نیمکت شیب دار، یک نیمکت صاف و یا نیمه شیب دار باشد. به جای خرید هر سه نوع از این نیمکت ها می توانید یک نیمکت قابل تنظیم تهیه کنید تا بتوانید از هر سه نوع آن بهره ببرید. نیمکت قابل تنظیم بسیار متنوع است و تقریبا می توانید در هر تمرینی که نیاز به نیمکت باشد از آن استفاده کنید.

 

2- بلند کردن یک یا دو مجموعه از دمبل

 

دمبل یکی از تجهیزاتی است که مدت خیلی زیادی می باشد که در تمرینات بدن سازی مورد استفاده قرار میگیرد. این وسیله بسیار کوچکتر از تجهیزات بدنسازی خانگی می باشد و همچنین نسبت به آن ها قیمت خیلی کمتری دارد. در ابتدا می توانید که با دمبل های سبک کار کنید و به مرور زمان وزن آن را افزایش دهید. دمبل یک وسیله همه کاره می باشد و در تمرینات آماده سازی بیشتر ورزش ها می توان از آن استفاده کرد.

 

3- یک توپ مقاوم در برابر ترکیدن

 

امروزه این توپ ها یکی از ابزارهای مورد استفاده در تمرینات تناسب اندام می باشند. آن ها برای کار با شکم بسیار عالی هستند و همچنین برای تمرینات ستون فقرات و معده مفید می باشند. این توپ ها بسیار متنوع می باشند و کارایی بسیاری دارند، به طوریکه گاهی اوقات به جای نیمکت استراحت از آن استفاده می کنند.

 

4- سعی کنید یک گروه از تمرینات مقاومتی را انجام دهید

 

این نوع ورزش ها می توانند برای اضافه کردن مقاومت بیشتر در طول تمرین با استفاده از دست و پاها مورد استفاده قرار بگیرند.

 

5- اگر مایل به افزایش قدرت خود می باشید از میله و صفحات وزنه برداری استفاده کنید

 

تمرین با این وسیله در افزایش قدرت عضلانی شما بسیارموثر می باشد. اما اگر تا به حال با چنین وسیله ای تمرین نکرده اید مراقب باشید، چون ممکن است باعث آسیب دیدگی شما شود. بهتر است ابتدا با میله خالی شروع کنید و به مرور وزن آن را افزایش دهید.

 

6- دستگاه ورزشی که  به کمک آن تمرینات کاردیو را انجام می دهید انتخاب کنید.

 

تردمیل، دوچرخه های ثابت و ماشین آلات بیضوی گذینه های محبوبی می باشند. با این حال شما باید تصمیم بگیرید که آیا واقعا از آن استفاده می کنید یا نه. برای صرفه جویی در هزینه می توانید یک ماشین دست دوم تهیه کنید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی تمرینات استقامتی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha