سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه سبک مبارزه خود را کشف کنیم؟

چگونه سبک مبارزه خود را کشف کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۳ بازدید کنندگان:۸۲۳ نویسنده:سامان موسوی

اگر دوست دارید یاد بگیرید که چگونه از خود دفاع کنید یا اینکه دفاع شخصی را فقط برای تفریح یاد می گیرید باید در مورد خود و سبکی که مناسب شما می باشد تحقیق کنید. برخی از مبارزه های برای بعضی از افراد ساده تر از دیگران هستند. شما همچنین باید انگیزه اصلی خود برای مبارزه کردن را بدانید آیا آن را برای دفاع شخصی می خواهید یاد بگیرید یا نظم و انضباط دادن به زندگی خود یا اینکه جهت شرکت در رقابت ها می خواهید این کار را انجام دهید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به شما کمک کنیم که چگونه سبک مبارزه متناسب با وضعیت خود را کشف کنید.


داشتن نگاهی صادقانه به نقاط قوت خود

اینکه شما یک قهرمان بوکس هستید یا در هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) کار می کنید مهم نیست، اولین گام برای توسعه یک سبک این است که بدانید دارید چکار می کنید. ممکن است که ویژگی های طبیعی شما به شما کمک کنند که بتوانید در یک سبک موفق شوید. بهترین مبارزان، سبک خود را توسعه می دهند بدون اینکه از دیگران کپی برداری کنند.


•    بلند قد بودن به شما کمک می کند که بتوانید از راه دور به حریفان خود ضربه بزنید.
•    کوتاه قد بودن و داشتن بدن عضلانی به شما کمک می کند که از نزدیک ضرباتی قوی به حریف بزنید.
•    آیا به طور طبیعی دوست دارید از پای خود استفاده کنید یا از زانویتان؟
•    می توانید بدون اینکه خسته شده و کم بیاورید روزهای زیادی را به تمرین دویدن صرف کنید؟


نقاظ ضعف خود را پیدا کرده و تلاش کنید آنها را پوشش دهید

هیچ مبارزی کامل نیست. اما بهترین مبارزان سعی در پیدا کردن نقاط ضعف خود و تلاش برای رفع آنها دارند. برای مثال، بروس لی سریع، قدرتمند و باهوش بود. اما او اصلا بلند قد نبود. او خوب می دانست که اگر در مقابل یک حریف قد بلند قرار بگیرد آن حریف تلاش خواهد کرد که از راه دور به او ضربه بزند. او برای غلبه بر این مشکل بر روی توسعه سرعت خود تمرکز کرد تا بتواند در ضد حملات به حریفش ضربه بزند.


•    آیا شما بزرگ اما کند هستید؟ برای غلبه بر سرعت حریف سعی کنید که به او نزدیک شده و چنگ بزنید.


انجام مبارزه به طور منظم

بهترین راه برای تعیین نوع سبک مبارزه تان این است که مبارزه کنید. واقعا هیچ راه دیگری بجز مبارزه برای برانداز کردن خود ندارید. به همین دلیل باید با افراد مختلف با توانایی و وضعیت های مختلف مبارزه کنید تا توانایی های خود را به چالش بکشید. به یاد داشته باشید که باید در مقابله با هر شخصی استراتژی متفاوتی بسته به وضعیت او داشته باشید. بهتر است مربی یا شخص باتجربه ای بر مبارزات شما نظارت کرده و شما را در این راه راهنمایی کند.


تماشای مبارزه دیگران برای الهام گرفتن نه تقلید کردن

به یاد داشته باشید که بهترین سبک مبارزه برای شما کاملا منحصر به فرد است و تلاش برای کپی سبک دیگران به شکست منجر خواهد شد. شما می توانید سبک ها و تکنیک های دیگران را با هم ترکیب کرده و سبک جدیدی بوجود بیاورید. در صورت امکان به تماشای مبارزات دیگر سبک های رزمی نیز بپردازید. برای مثال اگر سبک شما بوکس است به تماشای MMA بپردازید.


از مبارزات خود فیلم بگیرید

دیدن مبارزات خود بهترین راه برای کشف نقطه ضعف های خود و ایجاد راهی جایگزین برای آنها می باشد. زمانی که صحنه های مبارزه را مشاهده می کنید، فیلم را به بخش های کوچکتری تقسیم کرده و چندین بار هر قسمت را مشاهده کنید. یک بار به تماشای کلی مسابقه بپردازید، یک بار به تکنیک های خود توجه کنید و یک بار استراتژی حریف را مورد برسی قرار دهید.


به جای وادار کردن خود به یک روش مبارزه خاص اجازه دهید سبک شما به طور طبیعی تکامل یابد

هیچ سبکی وجود ندارد که بگوییم کامل است و از همه بهتر است.  بنابراین بهترین راه برای حفظ و پیشرفت آن این است که در مورد آن به مطالعه پرداخته، تمرین کرده و مبارزه کنیم. شما باید به سرعت آنچه را که برای شما خوب کار می کند یاد بگیرید. همچنین قطعا باید یاد بگیرید که انجام چه کارهایی منجر به شکست شده و نباید آنها را یاد بگیرید. بهترین سبک آن است که مناسب شما باشد.


•    مبارزه کردن با افرادی که از شما بهتر هستند می تواند کمک زیادی به روند پیشرفت شما بکند.
•    بروس لی می گوید: "هیچ راهی به عنوان راه، و هیچ محدودیتی به عنوان محدودیت وجود ندارد."


تمرکز کردن بر روی تکنیک همه چیز است، بدون توجه به سبکی که دارید

تکنیک، هنر گرفتن بهترین نتیجه سرعت و قدرت از بدن خود با حداقل تلاش است. این نیازمند ساعت ها تمرین مشت زدن، لگد زدن، مسدود کردن می باشد به طوری که در ضمیر ناخودآگاه ما جای بگیرد و هنگام مبارزه به طور غریزی از آن استفاده کنیم. هر چند انجام مبارزه برای توسعه یک سبک حیاتی است اما تمرینات فنی نیز برای پیشرفت آن ضروری است. ازجمله این تمرینات عبارتنداز:


•    کیسه بوکس سریع
•    تمرینات با کیسه بوکس
•    تمرینات هوازی
•    تمرینات قدرتی


تمرکز بر روی تمرینات کل بدن

نوع تمرین، به وضوح نظم و انظباط مبارزه را تغییر می دهد. با این حال مبارزه یک ورزش کامل بدن است. برای ساخت سبک خود، بنیه فیزیکی قوی مورد نیاز است. شما هرگز سبک خود را کشف نمی کنید اگر در مبارزه بیش از حد خسته نشوید. مهم نیست که چقدر مبارزه می کنید. تمرینات زیر می توانند راه خوبی برای شروع باشند:


•    3 تا 4 روز انجام تمرینات کاردیو در هفته (دویدن، دوچرخه سواری، شنا و ...)
•    انجام حرکات شنا
•    انجام تمرینات کششی برای افزایش انعطاف پذیری
•    طناب بازی برای چابکی بیشتر
•    تمرینات اینتروال برای افزایش قدرت
 

برچسب ها: آموزش مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha