سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

8 راه برای افزایش سرعت سوخت و ساز بدن

8 راه برای افزایش سرعت سوخت و ساز بدن
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۱ بازدید کنندگان:۱۳۳۴ نویسنده:سامان موسوی

علاوه بر ورزش راهها و ترفندهای دیگری نیز وجود دارند که شما به کمک آن می توانید سوخت و ساز بدن تان را افزایش دهید تا چربی اضافه بدن تان آب شده و شروع به کاهش وزن کنید.


در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین به برسی 10 راهی می پردازیم که با انجام دادن آنها می توانید سرعت سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید.


رژیم نگرفتن

اینکه رژیم می گیرید به این معنی نیست که کمتر می خورید، بلکه بیشتر می خورید. اما در صورتی که دامنه غذایی خود را محدود کنید متابولیسم بدن تان کاهش یافته و بدن تان را وادار می کند که فکر کند گرسنه هستید سپس بدن شما با کند کردن سرعت سوخت و سازتان بمنظور حفظ ذخایر انرژی موجود، واکنش نشان می دهد. در صورتی که رژیم غذایی محدود شده را به مدت زمان زیادی ادامه دهید بدن شما شروع به سوزاندن بافت های عضلانی خواهد کرد. به همین جهت پیشنهاد می کنم به هیچ وجه دامنه غذایی تان را زیاد محدود نکنید چراکه عواقب بدی در پی خواهد داشت.


زود خوابیدن

بر اساس تحقیقی که توسط موسسه تحقیقاتی فنلاند بر روی دوقلوهای همسان انجام شد آن کسی که خواب کمتری داشته است تحت فشار بیشتری بوده و همچنین چربی احشایی بیشتری داشت. می کنم یک برنامه زمانی تهیه کرده و هر شب در وقت خود بخوابید.


خوردن پروتئین زیاد

ازجمله اساسی ترین چیزهای برای ساخت عضله پروتئین می باشد. بر اساس مطالعه ای که در سال 2016 توسط مجله تغذیه بالینی آمریکا انجام شد محققان به این نتیجه دست یافتند که میزان پروتئین مجاز توصیه شده روزانه 0.36 گرم به ازای هر 450 گرم از وزن بدن با استفاده از داده های منسوخ تعیین شده و متاسفانه برای کسانی که تمرینات مقاومتی انجام می دهند کافی نیست. به همین جهت آنها باید پروتئین بیشتری مصرف کنند.
اکنون محققان مقداری بین 0.8 و 1 گرم پروتئین به ازای هر پوند از وزن بدن را توصیه می کنند. آنها به اثبات رساندند که داشتن پروتئین کافی می تواند کالری سوزی را به میزان 35 درصد بالا ببرد.


استفاده از مواد غذایی طبیعی

بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شد که آفت کش ها روند کاهش وزند را کندتر می کنند و در تحقیقات دیگری که انجام شد نشان داد که در بعضی موارد این آفت کش ها باعث افزایش وزن نیز خواهند شد. مشخص است که پیدا کردن مواد غذایی ارگانیک کمی دشوار و هزینه بر است به همین جهت شما باید نیازمندیهای خود را اولویت بندی کنید و بدانید که کدامیک ضروری تر هستند. برای مثال پیاز، آووکادو و گریپ فوت ارگانیک چندان ضروری نیستند. اما در مقابل توصیه می کنیم که در زمان خرید کرفس، هلو، سیب، توت فرنگی، سیب زمینی، سبزیجات و انگورها نوع ارگانیک آنها را انتخاب کنید چراکه آنها بالاترین سطح از آفت کش ها را دارا می باشند. در این مورد یک قانون جالب وجود دارد و آن این است "اگر چیزی که پوستش قابل خوردن بود نوع ارگانیک آن را انتخاب کنید.


نوشیدن آب سرد

بر اساس تحقیقاتی که اخیرا توسط محققان آلمانی انجام شد آنها دریافتند که نوشیدن 6 لیوان آب سرد در طول روز باعث می شود متابولیسم را حدود 50 کالری افزایش دهد، این یعنی 1.25 کیلوگرم وزن در سال. این افزایش ممکن است ناشی از فعالیتی باشد که باید بخاطر رساندن آب به درجه حرارت بدن انجام شود. هر چند کالری های اضافه ای که شما با نوشیدن یک لیوان آب سرد می سوزانید، زیاد نیست اما تبدیل کردن این کار به عادت تان، می تواند منجر به از دست دادن چند پوند وزن، بدون هیچ تلاش اضافه ای شود.


خوردن غذاهای تند

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط محققان انگلیسی مشخص شده است که ماده "کپسایسین" که به فلفل خاصیت تندی می دهد باعث افزایش متابولیسم بدن خواهد شد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، خوردن حدودا یک قاشق غذاخوری فلفل قرمز یا سبز باعث افزایش حرارت بدن و سیستم عصبی سمپاتیک تان می شود. به همین جهت سعی کنید از این به بعد فلفل را به غذاهای خود بیشتر اضافه کنید.


افزایش سرعت سوخت و ساز در صبح ها

صبحانه خوردن باعث بکار انداختن متابولیسم شده و انرژی را در طول روز برایتان نگه می دارد. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده مشخص شده است که افرادی که صبحانه نمی خورند 4.5 برابر بیشتر از کسانی که صبحانه می خورند در خطر ابتلا به اضافه وزن هستند. به هر اندازه اولین وعده غذایی تان بیشتر باشد بهتر است. در یک مطالعه که توسط مجله اپیدمیلوژی آمریکا منتشر شد، داوطلبانی که ۲۲ تا ۵۵ درصد از کل کالری هایشان را از صبحانه بدست آورده بودند، بطور متوسط در طول ۴ سال، فقط ۸۰۰ گرم وزن اضافه کردند. افرادی که ۰ تا ۱۱ درصد از کالری هایشان را در هنگام صبحانه خوردند، نزدیک به ۳ پوند وزن اضافه کردند.


خوردن شیر

تحقیقاتی که انجام گرفته است نشان می دهد که کمبود کلسیم منجر به کندتر شدن متابولیسم شما خواهد شد. تحقیقات نشان می دهند که مصرف کلسیم در محصولات لبنی مانند شیر بدون چربی و ماست کم چرب ممکن است جذب چربی از سایر مواد غذایی را نیز کاهش دهد.
 

برچسپ ها :
تناسب اندام چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha