سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا واقعا تمرینات شما کاربردی هستند؟

آیا واقعا تمرینات شما کاربردی هستند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۱۱ بازدید کنندگان:۶۶۵ نویسنده:سامان موسوی

چه تمرین هایی کاربری هستند؟

در حالی که پاسخ های متفاوتی برای این پرسش وجود دارند، اما در صنعت تناسب اندام، واقعا یک تعریف جهانی برای "تمرینات کاربردی" وجود ندارد. چگونه ممکن است؟ چرا در طول 20 سال گذشته نتوانسته ایم اصطلاحی برای آن پیدا کنیم. تعاریف زیادی در کتاب های با موضوع حداکثر قدرت، استقامت عضلانی و بسیاری از جنبه های تناسب اندام شده است.

اما چه کسی اهمیت میدهد؟ دلیل این سوال من چه بود و تمرینات کاربردی به چه معنایی می باشند؟ من همیشه این سوال را می پرسم که چگونه از تمرینات کاربردی در تمرینات و برنامه های خود استفاده کنیم.  آنقدر چیزهایی با برچسب "کاربردی" در دنیای تناسب اندام وجود دارند که واقعا فهمیدن اینکه کدامیک از آنها می توانند برای ما مفید و سودمند باشند سخت است. "بهبود بهره وری حرکات انسان" را تمرینات کاربردی (DVRT) گویند.

 درک این واقعیت بسیار مهم است، چراکه در واقع بسیاری از حرکاتی که آنها را "تمرینات کاربردی" می نامند در واقع کاربردی نیستند. آنها جنبه های بزرگ را کنار گذاشته و دامنه حرکات را محدود می کنند. یکی از ساده ترین راه ها،  برای تشخیص یک برنامه ، داشتن درک درستی از آموزش های کاربردی است.

 

تمرینات کاربردی

 

چرا باید جنبه های خاص را انتخاب کنم؟ چرا آموزش چرخشی در برنامه آموزش کاربردی ما انقدر مهم است؟ برای اینکه مشت زدن، پرتاب کردن، لگد زدن و بسیاری از حرکات مبتنی بر قدرت، جزء بزرگی از تمرینات چرخشی می باشند. در واقع بدن ما برای ایجاد قدرت بیشتر با استفاده از چرخش از طریق زنجیره های مختلف در بدن، طراحی شده است.

برای مثال بلند کردن یک توپ و پرتاب آن، سعی کنید بر تکیه بر اینکه خود را به عقب بکشید و بازوهای خود را مانند شلاق کنید آن را پرتاب کنید. حال گرفتن توپ، استفاده از بدن برای ایجاد یک حرکت چرخشی قدرتمند. امیدوارم که با قدرت بیشتر، تنش کمتری در بازوی خود در حرکات چرخشی احساس کنید. اگر می توانیم قوی تر و قدرتمندتر شویم، پس چرا تمرینات چرخشی بیشتری انجام ندهیم؟

قبل از اینکه به شما بگویم که چگونه در تمرینات خود از حرکات چرخشی استفاده کنید، اجازه دهید اشتباهاتی را که بیشتر مردم هنگام تمرین انجام می دهند را یادآوری کنم:

 

 

اشتباه اول: انجام حرکت از طریق پایین کمر

ممکن است فکر کنید که ما فقط تمرینات قدیمی مانند "چرخش های روسی"  را انجام می دهیم. افراد زیادی هستند که از کمر خود به جای باسن شان در بعضی حرکات استفاده می کنند. آیا تمرینات چرخشی در مورد چرخش نیم تنه نیستند؟ در اوایل به بسیاری از ما آموزش داده اند که در هنگام انجام حرکات کششی از باسن یا لگن خود به جای کمر استفاده کنیم. در حقیقت ستون فقرات ما کمترین جنبش را در بالای باسن دارد. این محور به ما کمک می کند که حرکات چرخشی قوی و قدرتمندی داشته باشیم.

 

 

اشتباه دوم: تحرک نادرست مفصل ران

یکی از بزرگترین دلایلی که مردم حرکات چرخش داخلی ران را انجام می دهند این است که توانایی چرخش باسن و یا لگن خود به داخل را ندارند. حقیقت این است که بنا به دلایلی همچون برنامه آموزشی اشتباه، نشستن زیاد در طول روز و یا آسیب دیدگی، اکثر مردم حرکات چرخش داخلی ران را اشتباه انجام می دهند.

درست انجام دادن حرکات چرخش داخلی ران می تواند از کمر شما محافظت کند. در مطاللعات متعددی که انجام شده اند، ارتباط قابل ملاحظه ای بین کمر درد و ناتوانی در حرکات چرخش داخلی لگن مشاهده شده است. ما باید بتوانیم قبل از هر چیزی حرکات چرخش داخلی لگن را به درستی انجام دهیم. بنابراین، چگونه بدانیم که حرکت چرخش داخلی رانی که انجام می دهیم درست است؟ در اینجا یک آزمون ساده برای این کار وجود دارد:

در زاویه 90-90  بنشینید. اگر نمی توانید به درستی و راحتی بنشینید، شما با چرخش لگن خود مشکل دارید. به یاد داشته باشید که عدم تعادل از یک سمت به سمت دیگر باعث بروز مشکلات بزرگتری همچون درد و اختلال در عملکرد می شوید.

 

 

اشتباه سوم: تلاش کنید که واقعا قدرتمند شوید

چرخش، مانند تمام دیگر حرکات انسانی ما، باید بر پایه و اساس قدرت ساخته شود. این نکته به این معنی است که چرخش در زاویه های مختلف و اضافه کردن لایه های کوچک، به حرکات ما پیچیدگی می دهد. با دنباله های چرخشی می توانید ببینید که چگونه می توان به تدریج حرکات چرخشی قوی تری ساخت. امیدوارم که شما در مورد راههای مختلفی که در تمرینات خود حرکت نمی کنید  فکر کنید.

این تمرینات آسان نیستند و امکان دارد که برخی افراد احساس نا امیدی کنند. به نظر من این کار هیجان انگیز است. سعی کنید در این مورد خوب باشید و پیشرفت کنید، در این صورت تاثیر مثبت آن را در زندگی خود احساس کرده و می بینید که زندگی شما چقدر بهتر شده است.

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی تمرینات استقامتی تمرینات کششی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha