سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آزمون تمرین، ریکاوری و تناسب اندام

آزمون تمرین، ریکاوری و تناسب اندام
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۱۱ بازدید کنندگان:۷۷۱ نویسنده:سامان موسوی

منظور من آزمون آمادگی جسمانی در ارتش است (i.e. APFT). APFT استاندارد های مختلفی برای اندازه گیری مناطق مختلف بدن دارد. دوتا از اندازه گیری ها مربوط به استقامت عضلات پا و هوازی بودن می باشد. برای مثال شنا کردن برای اندازه گیری قدرت و استقامت قفسه سینه و شانه ها می باشد. دراز و نشست برای اندازه گیری قدرت و استقامت عضلات شکم و تاندون ها می باشد. باید راهی برای اندازه گیری قدرت و استقامت سربازان وجود داشته باشد، اما یکی دیگر از عوامل مهم، بازیابی یا ریکاوری است. چه مدت طول می کشد تا اثرات حداکثر فعالیت بدنی بهبود یابد(مثلا سفتی و درد در نقاطی که آزمایش بر روی آنها متمرکز بوده است).

 

وقتی که در یک واحد عملیات ویژه بودم، تیم ما در شرایط خوبی قرار داشت. ما 5 روز در هفته مشغول تمرین بودیم. تمریناتی ازجمله، پیاده روی با کوله پشتی، شنا و تمرینات زیاد دیگری برای ترویج رقابت بین سایر اعضای تیم برگزار می شد. برای مثال پیاده روی بین 5 تا 8 کیلومتر در طول روز می تواند گذینه خوبی برای رقابت باشد. این پیاده روی طاقت فرسا و سخت، جزء آسانترین کارهای ما به شمار می آمد. افراد قدرتمند زیادی در تیم ما قرار داشتند به طوری که اغلب نمرات بالای 290 میگرفتند. آزمون آمادگی جسمانی در روز دوشنبه برگزار می شد و اگر کسی در این آزمون رد می شد باید دوباره روز بعد همین آزمون را انجام دهد. من توانستم اولین آزمون خود را با نمره عالی پشت سر بگذارم. به طور متوسط همه مردها امتیازات زیر 10 میگرفتند، به خصوص در شنا و دراز و نشست. من احساس میکنم که این مشکل به بازیابی یا ریکاوری مرتبط می باشد. بیشتر آنها وقتی یکی از تست ها را با شدت بالا و حداکثر قدرت انجام می دادند در تست بعدی دچار مشکل می شدند و نتایج نا مطلوبی می گرفتند. زیرا بدن آنها برای انجام تمرینات در سطح جدید آماده نبوده و نتوانسته بودند که بدن خود را ریکاوری کنند.

 

این یکی از جنبه های بسیار مهم در مبارزه است. سربازان باید بتوانند در سطوح بالا و تحت هر شرایط نامطلوبی  با قدرت به کار خود ادامه دهند. تمرین بدن برای بهبود سریعتر ریکاوری مهم می باشد. برای تمرین می توانید در یک روز حداکثر فشار ممکن را به خود وارد کنید و آن را در روز بعد تکرار کنید. نتایج بدست آمده  را ثبت کنید، سپس برنامه آموزش عادی خود را ادامه دهید. سعی کنید این روند را یک بار در ماه انجام دهید و میزان بهبودی و نتایج بدست آمده در طول چند ماه را با هم مقایسه کنید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی پیاده روی تمرینات استقامتی تمرینات شکم
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha