سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کاراته در بازی های المپیک 2020 توکیو

کاراته در بازی های المپیک 2020 توکیو
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۹/۱۷ بازدید کنندگان:۹۴۱ نویسنده:سامان موسوی

 

 

چندین دهه مقامات سازمان های متعدد کاراته در سطح بین المللی و داخلی تلاش کردند تا کاراته را وارد بازی های المپیک کنند. بسیاری از هنرمندان رزمی کار فکر می کردند که این اتفاق هرگز روی نخواهد داد. در حال حاضر دو رشته رزمی بوکس و تکواندو در بازی های المپیک جای دارند. عده ای بر این باورند که اضافه کردن کاراته چیز جدیدی برای این رویداد به ارمغان نمی آورد.
بلاخره در 3 آگوست 2016 کمیته بین المللی المپیک برای جذب بیشتر جوانان به بازی ها، رشته های کاراته، بیس بال، اسکیت بورد، موج سواری و سخره نوردی را به بازی های المپیک اضافه کرد. بخش خبری سایت یاهو خبر داد که ورود کاراته به بازی های المپیک 80 رزمی کار را از سراسر جهان به توکیو می کشاند تا برای کسب مدال تلاش کنند.
Tokey Hill که یکی از متخصصان و پیشکسوتان کاراته است. او در مصاحبه با یک خبرنگار ورزشی به سوالات او پاسخ داد. در ادامه این مقاله نگاهی به پاسخ های او از سوالات خبرنگار خواهیم پرداخت.
سوال- پرسیده آیا شما خوش بین هستید که کاراته به یک رویداد المپیک تبدیل شود و اگر این کار انجام شود آیا قوانین این هنر رزمی را تغییر می دهید؟
مطمئنا. با این حال، فدراسیون جهانی کاراته که توسط سازمان بین اللملل امور بین الملل شناخته می شود در حال تلاش برای حفظ محتوای فلسفی کاراته به عنوان یک هنر رزمی در خالص ترین شکل خود است که به معنی حفظ سابقه سنتی آن است.

سوال- آیا فکر می کنید که در المپیک محبوبیت کاراته افزایش پیدا کند؟
مطمئنا. اگر یک سازمان رسمی برای کاراته بوجود آمده و بطور استراتژیک کمپین روابط عمومی و بازاریابی را برگزار کند بطور مستقیم مردم را تحت تاثیر قرار داده و باعث جذب انان می شود. البته برای اینکار نیاز به تعلیم مربیان و کارکنان می باشد.

سوال- آیا تغییر از هنر به ورزش باعث تضعیف کاراته می شود و تکنیک های کشنده آن را حذف می کند؟
هم بله و هم نه.  با این حال، افرادی که در کاراته رقابت می کنند در حال حاضر بر روی حملات عمده ای تمرکز می کنند که لزوما کشنده نیستند. اکثر والدین فرزندان خود را برای افزایش اعتماد به نفس، افزایش نظم و ترتیب، توانایی دفاع از خود و تقویت شخصیت که از ارکان اصلی جامعه هستند به کاراته می فرستند.
درصد کوچکی هستند که می خواهند فرزندانشان تبدیل به قهرمانان ورزشی شوند. کاراته می تواند به عنوان یک سیستم دفاع شخصی با تکنیک های کشنده یا بدون آن عمل کند.

سوال- نظر شما در مورد تصمیم کمیته بین الملی المپیک چیست؟
این یک لحظه تاریخی است. در نهایت ورزش ما توانست به بازی های المپیک 2020 توکیو راه یابد. این یک پیروزی برای تمامی اساتید گذشته، مربیان، ورزشکاران و کارکنانی است که بطور بی وقفه برای رسیدن به این موفقیت تلاش می کردند است. همچنین این یک پیروزی برای نسل های آینده است، و اینکه چگونه از این فرصت برای نشان دادن توانایی های خود استفاده می کنند.

سوال- کدام سازمان بین المللی کاراته در حال انجام نمایش است؟
فدراسیون جهانی کارته

سوال- آیا رقابت های کاراته در بازی های 2020 شامل کمیته، کاتا و با سلاح می باشد؟
در این دوره تنها در دو بخش کمیته و کاتا مسابقات انجام خواهد شد.
 

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha