سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

دفاع شخصی در کاراته

دفاع شخصی در کاراته
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۶/۲۶ بازدید کنندگان:۱۸۴۱ نویسنده:سامان موسوی

 

 

ازجمله مهمترین خصوصیت بارز یک کاراته کا داشتن فضایل اخلاقی است که باید داشته باشد و همیشه از درگیری و زد و خورد دوری کند. در واقع با افزایش جمعیت و رشد جوامع متاسفانه هر روزه شاهد خشونت ها و تخلف هایی در جامعه مان هستیم. در صورتی که قادر نیستیم تا در برابر افرادی که به دنبال درگیری و نزاع هستند خونسردی خودمان را حفظ کنیم بهتر است که تکنیک های دفاع شخصی را یاد بگیریم. مطمن باشید در هنگام درگیری تفاوت زیادی بین کسانیکه تکنیک های دفاع شخصی را می دانند و کسانی که آنها را نمی دانند وجود دارد.


افرادی که قادر به دفاع از خود هستند به راحتی می توانند وضعیت روحی شان را در حالت طبیعی حفظ کرده و حتی در زندگی روزمره اش هم تاثیرگذار باشد. به همین جهت فرد، درحالیکه در نهایت خونسردی قرار دارد هیچ وقت به مهاجم این اجازه را نمی دهد که به او حمله کند. همچنین این شخص هیچوقت خود را در موقعیت های خطرناک قرار نمی دهد مگر زمانی که واقعا لازم باشد. احتمال رفتن چنین شخصی به سمت دردسر بسیار کمتر از کسی است که فنون دفاع شخصی را نمی داند. تکنیک های دفاع شخصی در کاراته دارای ارزش حیاتی بسیاری می باشند.


مردم بر این عقیده اند که قدرت جسمی و روانی شان دارای محدودیت هایی می باشد ولی برای غلبه بر این محدودیت ها هیچ تلاش جدی انجام نمی دهند. اما با داشتن آموزش صحیح و تمرینات مداوم می توان بر این موانع جسمی و روحی غلبه کرد.
کاراته یک هنر رزمی ژاپنی می باشد که منجر به آشکارسازی استعدادهای نهفته برای غلبه بر ضعف ها و محدودیت ها طراحی و پیاده سازی شده است.
 


تفاوت های بین دفاع شخصی در کاراته و مبارزه در کاراته چه هستند؟

 شما در دفاع شخصی مصلحت تان را در نظر خواهید گرفت. دلیل دفاع کردن تان حفاظت از جان تان است که البته آن هم غریزی است. ولی در مقابل در مبارزه نه تنها با حریفتان به یک رقابت سالم ذهنی می پردازید بلکه با او رقابت ذهنی و روحی نیز وجود دارد.
 اگر قبل از هر چیز به امنیت و سلامت خودتان فکر می کنید امکان دارد دستپاچه شده و ندانید که باید چه کاری را انجام بدهید. بیشتر مردم نمی توانند به سرعت تصمیم درستی بگیرند به همین دلیل امکان دارد که فرصت خود را از دست دهند.
 واژه کاراته از mu (خلا) Zin Buddhism مشتق شده است. منظور از این خلا، رهایی از مانع روانی ترس است. هنگامی که توانستید بر این مانع غلبه کنید قدرت شخص جهت بکارگیری تکنیک های جسمی کاراته بهبود خواهد یافت. اساتید برجسته و قدیمی کاراته بر این باورند که تکنیک ها 30 درصد و وضعیت روح و روان 70 درصد در پیروزی شخص موثر می باشند.
 

 

برچسب ها: دفاع شخصی کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha