سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در بوکس مشت بزنیم

چگونه در بوکس مشت بزنیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۲۶ بازدید کنندگان:۳۷۳۰ نویسنده:سامان موسوی

ازجمله چیزهایی که ورزشکاران آماتور و حرفه ای را در  ورزش بوکس از هم متمایز می کند نکات بسیار کوچکی هستند که بسیاری از افراد آنها را بی اهمیت می دانند.
برعکس دیگر ورزش های مبارزه ای که ضربات پیچیده تری دارند و از تمام قسمت های بدن و حتی زانو و آرنج شان برای ضربه زدن استفاده می کنند اما در بوکس ضربات بسیار ساده تر می باشند. شما با استفاده از نکات زیر می توانید پیشرفت کرده و ضرباتی خراق العاده بزنید.


بدن تان را بچرخانید

درست است که ضربات تان را به وسیله عضلات بازو و کمک شانه تان می زنید اما باید بدانید که اگر برای ضربه زدن تنها از این عضلات استفاده کنید ضربه شما قدرت چندانی نخواهد داشت. به این منظور باید از همه قسمت های بدن تان و حتی پاهایتان استفاده کرده  و قدرت تمام بدن خود را از طریق مشت خارج کنید. برای این منظور باید هنگام زدن ضربه بدن خود را به همراه پای موافق تان بچرخانید. برای بهتر انجام دادن این کار لازم است که پاهایتان سریع باشد به همین جهت باید عضلات پا را تقویت کنید. عده ای از افراد در ابتدای کار پاهایشان کند است و چون دست هایشان از پاها سریع تر هستند ضربات را ناقص و بدون چرخاندن بدن می زنند که در طولانی مدت باعث می شود عادت کرده و حتی با قوی و سریع شدن پاهایتان دیگر قادر نباشید همزمان با چرخاندن بدن ضربات خود را بزنید.


زدن ضربات ریز

ضربه های هوک و آپرکات ریز بزنید اما ضربه های مستقیم چپ و راست را تا جای ممکن بکشید.


متعادل بودن قدرت و نفس

لازم نیست که در زمان مبارزه تمامی مشت هایی که می زنید قوی باشند. شما باید قدرت و تنفس تان را در زمان مبارزه متعادل کنید. مشت های سنگین باعث می شود که نفس تان بگیرد و به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که حریف تان با مشت های سنگینی که می زنید ناک اوت نشود مشت های سنگین بعدی از او به طرف شما خواهد آمد زیرا نفسی برایتان نخواهد ماند. به همین جهت پیشنهاد می کنم که خونسرد بوده و مشت های قوی را فقط زمانی بزنید که مطمئن شوید کارساز هستند.


ضربه به کل بدن

هرگز فراموش نکنید که به تمامی قسمت های بدن حریف تان ضربه بزنید. با چپ به سر حریف و سریعا با راست به شکم او مشت بزنید. یکی از تکنیک ها برای وقتی که شما در گوشه رینگ گیر افتاده اید این است که سر را به داخل بدن بروید و حالت دفاعی بگیرید و با زدن چند ضربه به بدن حریف از آن حالت آزاد شوید.


انجام حرکات ترکیبی

به یاد داشته باشید که حرکات ترکیبی تان باید بین سه تا پنج ضربه باشند. از انجام حرکات ترکیبی 10 حرکته خودداری کنید. این چنین حرکات ترکیبی هم انرژی تان را هدر خواهد داد و هم منجر به این می شود که فضای خالی در گارد تان ایجاد شود و حریف به راحتی بتواند به شما ضربه بزند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که هیچ وقت حرکات ترکیبی که بیش از 5 حرکت دارند را انجام ندهید.


نفس کشیدن هنگام زدن ضربه

شما باید زمانیکه دارید ضربه می زنید نفس بکشید. ازجمله نکات بسیار مهم و کلیدی در بوکس شیوه نفس کشیدن است که در آن افراد زیادی هستند که هنگام ضربه زدن نفس شان را حبس می کنند. زمانیکه ضربه می زنید به صورت حریفتان نگاه کنید. به هیچ وجه به زمین نگاه نکرده و چشمان تان را نبندید. باید در طول کل مبارزه چشمان تان باز و کل حواستان به حریف و کارهایی که انجام می دهد باشد.


به دستتان اجازه حرکت دهید

به دستان خود اجازه دهید حرکت کنند. برای بدست آوردن موقعیتی خوب صبر نکنید چراکه امکان دارد کل روز را کتک بخورید. نسبت به داشتن موقعیتی خوب و مناسب وسواس نداشته باشید و سعی کنید از موقعیت های کوچک نیز بهترین استفاده را ببرید. در صورتی که دستان تان زیاد کار نمی کنند چشم هایتان را باز نگه دارید تا کم کم در ذهن تان جا بیفتد.

 

برچسب ها: بوکس ضربات دست
پست های مشابه

نظرات کاربران

عقاب اذربایجان در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۱۴ [۱:۱۸:۰۸ AM]

بوکس خیلی خطرناکه و اصلا ورزش خوب و قویی نیست

ارسال نظر
Captcha