سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

برای داشتن شکمی 6 تکه چه تمریناتی انجام دهیم؟

برای داشتن شکمی 6 تکه چه تمریناتی انجام دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۱۳ بازدید کنندگان:۴۷۵ نویسنده:سامان موسوی

اگر می خواهید شکمی 6 تکه داشته باشید باید، زمان، صبر، تحمل و انگیزه زیادی داشته باشید. جهت داشتن شکمی شش تکه باید ابتدا چربی های اضافی بدن تان را بسوزانید و سپس عضلات تان را قوی کنید. انجام این کار با داشتن یک رژیم غذایی قوی و تمرینات مداوم ورزشی امکان پذیر خواهد بود. شما قبل از هر چیز باید چربی های اضافه را از بین ببرید تا عشلات شش تکه بدن قابل دیدن باشند.

 

در ادامه قصد داریم راه های رسیدن به شکم شش تکه را به شما آموزش دهیم:


تمرین دراز و نشست

 

دراز و نشست


دراز و نشست یکی از تمرین های عالی برای رسیدن به شکم شش تکه می باشد. نحوه انجام این تمرین به این صورت است که ابتدا بر روی زمین دراز می کشید، پاهای تان را بر روی زمین قرار داده و زانوهایتان را بالا ببرید، سپس دست هایتان را به موازات سینه نگه دارید. اکنون شروع به انجام حرکات دراز و نشست کنید. نحوه انجام این کار به این صورت است که ابتدا بخش پایینی کمرتان را بلند کنید و بلند شوید و دوباره به حالت اول برگردید. این تمرین را چندین بار انجام دهید. به یاد داشته باشید که در صورتی که دراز و نشست را به صورت اشتباه انجام دهید ممکن است به کمرتان آسیب وارد شود، پس در نحوه انجام حرکات دقت کرده و فشاری بیش از حدی به کمرتان وارد نکنید.


انجام دادن حرکت کرانچ

 

تمرین کرانچ


یکی دیگر از تمریناتی که به شما برای رسیدن به عضلات 6 تکه کمک می کند تمرین کرانچ می باشد. برای انجام این تمرین بر روی زمین دراز کشیده و بازوهایتان را در برابر سینه قرار دهید یا اینکه دست هایتان را طوری نگه دارید که شقیقه تان را لمس کنند. به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان دست هایتان را پشت سرتان قرار ندهید. پس از آن، زانوهای خود را خم کرده و شانه هایتان را بلند کرده و به طرف زانوهای خود ببرید. این تمرین باعث تقویت ماهیچه های شکمی خواهد شد.


بلند کردن پا

 

بلند کردن پا


برای انجام این حرکت همانند تصویر بالا بر روی زمین دراز کشیده و دست های تان را صاف کرده و در کنار خود نگه دارید. پس از آن پاهایتان را همانند تصویر بالا ببرید. به یاد داشته باشید که پا و بدن باید زاویه 90 درجه داشته باشند. در ادامه پاهایتان را به آرامی پایین آورده و بدون اینکه زمین را لمس کنند دوباره آنها را بالا ببرید. این تمرین را 5-6 بار تکرار کنید.


حرکت شیرجه نشسته

 

شکم شش تکه


این تمرین مقداری از تمرین های بالا دشوارتر است. برای انجام دادن آن بر روی زمین دراز بکشید و دست هایتان را در کنار خود بر روی زمین صاف کنید. همانند تصویر بالا، همزمان زانو و نیم تنه خود را بلند کرده و تلاش کنید تا دست هایتان به زانوها برخورد کنند. به طور طبیعی زانوهای شما خم شده و پاهایتان به سمت باسن می آیند. دوباره به حالت اول برگشته و این تمرین را انجام دهید.


تمرین نگه داشتن استاتیک

 

تمرینات شکم


برای انجام این تمرین رو به زمین و به حالت شنا دراز بکشید. همانند تصویر بالا آرنج خود را روی زمین قرار داده و کل بدن را صاف نگه دارید. اینکار باعث می شود که به عضلات خود فشار آورده و آنها را تقویت کنید. تا زمانیکه می توانید و توان دارید بدنتان را در این حالت نگه دارید. می توانید این تمرین را 4-5 با انجام دهید.


تمرین غلتک شکم

 

کوچک کردن شکم


برای انجام تمرین غلتک شکم، شما به غلتکی که دارای میله باشد نیازمند هستید. در ادامه برای شروع کار به حالت شنا دراز بکشید. همانند تصویر بالا غلتک را با دو دست خود گرفته و پنجه های پای تان را روی زمین قرار دهید و همراه با غلتک به طرف جلو حرکت کنید. اگر می خواهید این تمرین را کمی سخت تر کنید می توانید به دو طرف غلتک وزنه هایی اضافه کنید تا انجام دادن آن برایتان کمی دشوار شود.


انجام حرکت بارفیکس    

 

بارفیکس


حرکت بارفیکس یکی از تمرین های سخت می باشد که انجام دادن آن مستلزم داشتن قدرت بدنی زیاد می باشد. با کمک این تمرین عضلات شکم تان رشد خواهند کرد. ۵ عدد بارفیکس را در حالتی انجام دهید که کف دست به سمت بیرون باشد و ۵ بار بارفیکس را با کف دست به سمت داخل انجام دهید. اینکار برای تحریک عضلات شکم و پهلو بسیار مناسب است.
 

برچسب ها: تمرینات شکم
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha