سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

8 نکته مهم برای بدست آوردن تناسب اندام

8 نکته مهم برای بدست آوردن تناسب اندام
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۱۰ بازدید کنندگان:۳۹۵ نویسنده:سامان موسوی

برای اینکه تناسب اندام خود را بدست آورید باید علاوه بر داشتن یک رژیم غذایی سالم، تمرینات و فعالیت های فیزیکی را نیز انجام دهید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم راه کارهای جالبی که به تناسب اندام شما کمک می کنند را به شما معرفی کنیم.


بدون کفش راه بروید

پیاده روی کردن با پای برهنه بخصوص در تابستان منجر به بالا رفتن جریان خون، قوی تر شدن استخوان ها، زیبایی و تناسب اندام و همچنین بهبود خلق و خوی شما خواهد شد. وقتی که شما به طور مستقیم با خاک ارتباط داشته باشید در سلامت پوست و بوجود آمدن سلول های پوستی پا موثر خواهد بود. علاوه بر آن رها کردن پا پس از مدتی منجر به زیبا تر شدن ناخن ها و از بین رفتن بوی بد پا خواهد شد.


نرفتن به سونا برای سوزاندن چربی

وقتی که شما عرق می کنید یعنی حرارت بدن تان بالا رفته است ولی این دلیل نمی شود که شما کالری بیشتری بسوزانید. وقتی که شما به سونا می روید چند لیتر آب در اثر عرق کردن از دست خواهید داد ولی کالری نخواهید سوزاند. بهترین راه برای اینکه بفهمید کالری می سوزانید اندازه گرفتن ضربان قلب تان می باشد به این صورت که به هر اندازه که ضربان قلب تان بالاتر برود به این معنی است که چربی بیشتری خواهید سوزاند.


فریاد زدن

شاید دانستن این نکته که فریاد زدن می تواند در افزایش اعتماد به نفس جهت زیبایی اندام مفید است برایتان جالب باشد. زمانیکه احساس کردید اعتماد به نفس کافی ندارید و از ادامه راه دلسرد شدید می توانید یک توپ پلاستیکی برداشته و با نفس خودتان آن را باد کرده و سپس به آن لگد تندی بزنید. شما می توانید در حین تمرین کردن هم با صدای بلند داد بزنید که "من قوی هستم"، گفتن این جمله می تواند محرک خوبی برای شما باشد تا به ادامه کار فکر کنید و خستگی تان از بین برود. توصیه می کنم این کار را زمانی انجام دهید که تنها هستید.


درست کردن روابط دوستانه

بهتر است بدانید که فقط قوی کردن ماهیچه ها و سوزاندن چربی به تنهایی به زیبایی اندام شما کمک نخواهند کرد. پیدا کردن دوستان و ایجاد روابط جدید، لذت بردن از تمرین کردن، همراه شدن با دوستان خود جهت رسیدن به تناسب اندام و داشتن مشوق می توانند در دستیابی به اندامی ایده آل سهیم باشند.


به دنبال اندامی شبیه هنرپیشه ها و مانکن ها نباشید

زیبایی اندام یکی از لزومات اصلی هنرپیشه ها و مانکن ها می باشد. به همین علت آنها ساعت های زیادی را در طول هفته به ورش کردن اختصاص می دهند. آنها به طور معمول 4 تا 6 روز را که هر کدام 90 دقیقه طول می کشد با مربیان حرفه ای به تمرینات سخت مشغول می شوند و مجبور می شوند رژیم های غذایی سختی بگیرند. شما هنرپیشه نیستید، لازم نیست انقدر به خود سختی بدهید، پس به زیبایی طبیعی بدن خود احترام گذاشته و به فکرسلامت تان باشید.


تمرین کردن با کیفیت

اکثر افراد این بهانه را می آورند که زمان کافی در طور روز در اختیار ندارند که به ورزش کردن بپردازند. به یاد داشته باشید که کیفیت بهتر از کمیت است. اگر شما در طول روز وقت کافی برای ورش کردن در اختیار نداشته باشید مجبور هستید که شدت تمرینات را بالاتر ببرید و با محدودیت زمانی که دارید از تک تک حرکات بهترین استفاده را ببرید.
 


داشتن تغذیه خوب

زمانیکه صحبت از کاهش وزن به میان می آید باید بدانید ورزش تنها 30 درصد اهمیت دارد. تغذیه خوب و تصور مثبت فکری داشتن 70 درصد باقی ماجراست. شما طی چند دقیقه می توانید هزار کیلوکالری مصرف کنید اما برای سوزاندن آن به ساعت ها ورزش نیاز خواهید داشت. پس مراقب تغذیه باشید


انجام حرکت درست در زمان مناسب

عده ای از مربیان بر این باورند که ورزش کردن  صبح ها، ناشتا چون قند ماهیچه ها کم است و بدن مجبور به سوزاندن چربی ها می شود بهتر است. توصیه می کنیم قبل از ورزش صبحگاهی به جای صبحانه برای پیشگیری از، از دست دادن بافت ماهیچه ای حتما یک عدد میوه بخورید.
 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha