سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ضربه زدن در هنرهای رزمی

ضربه زدن در هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۱۲/۲۳ بازدید کنندگان:۱۴۴۹ نویسنده:قاسم نژاد

اصطلاح ضربه زدن (striking) در هنرهای رزمی معمولا به مبارزه ایستاده یا هر مبارزه ای که گلاویزی نباشد، اشاره می کند (اگرچه روی زمین نیز می توان ضربات را اعمال کرد). این اصطلاح اغلب در حوزه ی هنرهای رزمی ترکیبی به کار می رود، چون مبارزان هنرهای رزمی ترکیبی به ترکیب چندین سبک مبارزه ایستاده مختلف تمایل دارند. بنابراین ضربه بهتر شامل حرکاتی است که مبارزان روی پاهایشان و در حالت ایستاده انجام می دهند مانند سبک های کاراته یا موی تای.

آموزش سبک های ضربه ای

سبک های ضربه ای در هنرهای رزمی به مبارزان یاد می دهند که چگونه در وضعیت ایستاده از خود دفاع کنند. آنها با استفاده از ضربات مشت، لگد، زانو و سر این کار را انجام می دهند. اما هر کدام از سبک های هنرهای رزمی روش و اصول منحصر به فرد خود را دارد. بنابراین سبک های ضربه ای به ندرت به هم شبیه هستند.

سبک های ضربه ای

سبک های ضربه ای تقریبا بخشی از هر فرهنگ را شامل می شوند. گفته شده است که بیشتر افراد در دنیای امروز به آموزش سبک های ضربه ای می پردازد.

 

انواع ضربات و تکنیک ها

کلینچ (Clinch)

کلینچ کردن

لگد با پاشنه پا به پایین (Downward Heel Kick)

لگد با پاشنه پا به پایین

فرانت کیک یا لگد با سینه پا (Front Kick)


فرانت لگ فرانت کیک یا لگد با سینه پا از جلو (Front Leg Front Kick)

لگد با سینه پا از جلو

لگد با تیغه ی پا به صورت هپ (Hop Side Kick)

لگد با تیغه پا به صورت هپ

پانچ فیست یا ضربه با مشت ( Punching Fist)

پانچ فیست


ریورس پانچ یا مشت معکوس (Reverse Punch)

ریورس پانچ

لگد با تیغه پا از پهلو (side kick)

لگد با تیغه پا از پهلو

لگد چرخشی (Spinning Back Kick)

لگد چرخشی

ضربه با بلوکه کردن قسمت فوقانی سر (Upper Block)

ضربه با قسمت فوقانی سر

 

پنچ ضارب (مهاجم) بزرگ هنرهای رزمی

تهیه ی فهرستی از بزرگ ترین مهاجمان غیر ممکن است، چون متغییر های بسیار زیادی جهت مقایسه در بین رشته ها و سبک های متفاوت وجود دارد. اما پنج مردی که نام و آوازه شان با ضربه زدن آمیخته است، را در اینجا آورده ایم.

  • محمد علی (Muhammad Ali): علی به عنوان یکی از بزرگ ترین بوکسرها به طور وسیعی شناخته شده است.
  • میرکو فیلپوویک (Mirko "Cro Cop" Filipovic): فیلپوویک یکی از بزرگ ترین مهاجمان مشهور MMA است که ابتدا سبک کیک بوکسینگ کار می کرد. توانایی او در لگد های بلند و قدرتی در سبک MMA تغییر وتحول ایجاد کرد.
  • بروس لی (Bruce Lee): گذشته از بازیگری خارق العاده اش در فیلم های رزمی، در ضربات رزمی نوآور و خلاق بود. علاوه بر این، سبک جیت کان دو را نیز ابداع کرد و روش سنتی را از میان برداشت و فقط روی تکنیک های به کار رفته در مبارزه واقعی تمرکز می کرد.
  • جو لوویس (Joe Lewis): لوویس توسط مجله کاراته (Karate Illustrated) در سال 1983 به عنوان بزرگ ترین کاراته کا انتخاب شد. او به هر دو سبک کاراته و کیک بوکسینگ تسلط داشت.
  • آندرسون سیلوا (Anderson Silva): سیلوا به عنوان یکی از بهترین مهاجمان MMA تا این زمان در نظر گرفته شده است. توانایی وی در کلینچ کردن (در موی تای) حرکتی بسیار وحشیانه و سخت یرای حریفانش محسوب می شود.

 

برچسب ها: سبک های هنر های رزمی ضربات پا ضربات دست
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha