سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

زمانی که وزن تان بالا رفت چه کارهایی نباید انجام دهید؟

زمانی که وزن تان بالا رفت چه کارهایی نباید انجام دهید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۸ بازدید کنندگان:۱۸۹۳ نویسنده:سامان موسوی

وزن تان افزایش پیدا کرده است؟ اشکال ندارد، این اتفاق ممکن است پیش بیاید و ایرادی هم ندارد. در این مقاله به برسی لیستی از کارهایی می پردازیم که بهتر است زمانیکه وزن تان افزایش یافت آنها را انجام ندهید.


وعده های غذایی را نادیده نگیرید

نادیده گرفتن وعده های غذایی به شما برای کاهش وزن کمک نخواهند کرد. مطالعات نشان می دهد که غذا خوردن هر چند ساعت یکبار نه تنها به ثابت ماندن قند خون تان کمک خواهد کرد بلکه مانع از انخاب های غذایی بد نیز می شود. به همین جهت پیشنهاد می کنم که از قبل برنامه ریزی کرده و اطمینان حاصل کنید که هر چند ساعت یکبار چیزی می خورید. وعده ها و میان وعده های سهم بندی و از قبل برنامه ریزی شده برای بدن شما مفید بوده از پرخوری شما در ساعات بعدی جلوگیری خواهد کرد.


مجازات نکردن خود از نظر ذهنی

به یاد داشته باشید که تنبیه کردن خودتان با نگاه کردن با خشم به خود در آنیه، چاق نامیدن خود و نشان دادن چربی های بیرون زده پهلو نه تنها کمکی در روند کاهش وزن به شما نخواهد کرد بلکه بر ضد شما نیز عمل خواهد کرد. بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شد کسانی که دلسوز هستند در تغییر دادن رفتارهایشان موفق تر خواهند بود. نا مهربانی با خودتان باعث ناراحتی بیشتر شما شده و به احتمال زیاد منجر به غذا خوردن احساسی خواهد شد. شما باید قبل از هر چیزی اضافه وزن تان را قبول کرده و بر روی همه انتخاب های مثبتی که دارید تمرکز کنید.


وزن تان را بطور وسوسه انگیزی حساب نکنید

 ازجمله مهمترین اصول برای کاهش وزن به صورت سالم این است که ثابت قدم مانده و هم در رژیم غذایی و هم در برنامه ورزشی تان صبور باشید. یک فرد عادی نباید در هفته بیش از 0.4 تا 0.9 کیلوگرم وزن از دست بدهد اما می تواند تا حدی به شما و بدن تان بستگی داشته باشد. به خاطر داشته باشید که وزن تان بسته به میزان آبیکه حفظ می کنید در نوسان خواهد بود. تلاش کنید که وزن تان را فقط یکبار در هفته و آن هم در اول صبح ها اندازه بگیرید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود بیشتر بر روی پیشرفت تدریجی خود تمرکز کنید نه عدد مربوط به وزن تان.


ورزش نکردن بیش از اندازه

تلاش کنید که روند کاهش وزن تان را به صورت آهسته و پیوسته شروع کرده و ثابت قدم بمانید. در صورتی که بیش از اندازه جاه طلب هستید امکان دارد که تمام برنامه به بیراهه برود. به جای آن واقع بین باشید. علاوه بر این، ورزش بیش از حد می تواند به پرخوری منجر شود که در واقع می تواند باعث شود وزن بیشتری اضافه کنید.


متوقف نکردن ورزش

تصور می کنید که بالا رفتن وزن تان ممکن است به علت حجم عضله بیش از اندازه باشد؟ پیش از اینکه وزنه های آزادتان را کنار بگذارید ممکن است نیازمند تجدید نظر باشید. عده ای از زنان بر این باورند که بلند کردن وزنه امکان دارد که آنها راحجیم تر کند اما این کار بسیار دور از انتظار است. عضله از نگاه متابولیکی فعال تر از بافت های دیگر بوده و در نهایت به کاهش وزن تان کمک خواهد کرد.


نادیده نگرفتن نشانه های گرسنگی خود

شما می توانید با توجه کردن به علائم گرسنگی خود و همچنین گوش دادن به بدنتان مانع از پرخوری شده و به خود یاد می دهید که چگونه در برابر وسوسه های خوردن خود را نگه دارید. این یک شبه اتفاق نخواهد افتاد ولی یاد خواهید گرفت که یک شبه نمی توانید آن را انجام دهید. شما باید در زمانی که گرسنه هستید مقداری غذا خورده و زمانیکه کمی گیج شدید. اگر شما به بدنتان گوش کنید، هرگز بیش از حد غذا مصرف نخواهید کرد، حتی اگر غذایی که می خورید، نامناسب باشد.


تمرکز نکردن بر روی چیزهایی که نمی توانید بخورید

چرا زمانی که قادر هستید که بر روی همه غذاهای شگفت انگیز و فوق العاده قدرتمندی تمرکز کنید که می توانید بخورید. شما نباید انرژی خود را با فکر کردن با چیزهایی که نمی توانید بخورید هدر دهید.
چرا هنگامی که می توانید روی تمام غذاهای شگفت انگیز و فوق العاده قدرتمندی تمرکز کنید که می توانید بخورید، انرژی تان را با فکر کردن به چیزهایی که نمی توانید بخورید، هدر می دهید؟ اگر سعی کنید تفکرتان را در این مورد تغییر دهید، بسیار خوشحال تر خواهید بود.


تسلیم نشدن و قبول کردن اضافه وزن

شما باید با داشتن اهداف کوچک و قابل دسترسی همانطور قدرتی باقی بمانید. زمانیکه مشاهده کنید که توانایی رسیدن به این هدف ها را دارید برای تمرین عادات سالم انگیزه بیشتری خواهید داشت. متمرکز
 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha