سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تمرینات اشتباهی که می توانند مانع کاهش وزن شما شوند

تمرینات اشتباهی که می توانند مانع کاهش وزن شما شوند
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۲۲ بازدید کنندگان:۹۷۴ نویسنده:سامان موسوی

 

هر تمرین ورزشی را که انجام می دهید ممکن است که درست به نظر برسد. اگر به طور مداوم برای کاهش وزن تلاش می کنید اما به نتیجه ای نمیرسید، ممکن است به این خاطر باشد که تمرینات ورزشی را به روش صحیحی انجام نمی دهید. دلایل زیادی برای جلوگیری از کاهش وزن وجود دارند، اما با برسی لیستی از تمرینات اشتباهی که انجام می دهید شاید بتوانید روند کاهش وزن خود را ادامه دهید.

 

هر تمرین را به سختی انجام می دهید

ممکن است درست به نظر برسد که به سختی تمرین می کنید تا کالری بیشتری بسوزانید و وزن بیشتری از دست بدهید. اگر چه تا حدی این کار حقیقت دارد و شما با استفاده از این تفکر بتوانید کالری بیشتری بسوزانید.

در ورزش با شدت متوسط احساس می کنید که به سختی کار می کنید، اما می توانید این مفهوم را انتقال دهید که هنوز از نفس نیفتاده اید. در هنگام فعالیت شدید شما نمی توانید که حرف بزنید و به راحتی بکشید. بله شما کالری بیشتری در طول فعالیت شدید می سوزانید، اما در درجه اول کربوهیدرات می سوزانید. فعالیت متوسط درصد بالاتری از چربی را می سوزاند و می تواند به بدن برای سوزاندن چربی کمک کند.

همچنین ورزش با شدت متوسط راه خوبی برای تنظیم ضربان قلب می باشد که ممکن است که ساعت متابولیسم بدن را بعد از ورزش افزایش دهد.

 

به خطر انداختن بدن خود

همانطور که انجام دادن ورزش بیشتر همیشه به این معنا نیست که شما دارید اشتباه می کنید، انجام دادن سریعتر و تکرار های بیشتر هم به معنای تمرین بهتر نیست. هنگامی که تمرینات را با عجله و با سرعت بیشتر از آن چیزی انجام می دهید که بدن بتواند تحمل کند این کار خیلی اشتباه است. سعی کنید سرعت خود را کم تر کنید و فواصل بین بلند کردن وزنه ها را قدری افزایش دهید. اطمینان حاصل کنید که ماهیچه های شما که قرار است کار کنند احساس راحتی می کنند.

 

ورزش کردن در زمانی که بدن آب از دست داده است

ورزش کردن زمانی که دچار کم آبی هستید حتی 1 یا 2 درصد، می تواند به شدت به تمرین شما ضربه بزند. اگر شما دچار کم آبی هستید، ماهیچه های شما نمی توانند به طور عادی کار کنند و شما احساس خستگی می کنید. شما نمی توانید که وزنه ها را به اندازه قبل بلند کنید و یا با آخرین سرعت روی تردمیل بدوید، به همین دلیل زودتر از حالت طبیعی خود تمرینات خود را قطع کنید.

اطمینان حاصل کنید که کمبود آب ندارید، مخصوصا قبل از تمرین. در حالت ایده آل رنگ ادرار شما زرد بسیار کم رنگ می باشد، سعی کنید در طول تمرین آب و یا مایعات دیگری بنوشید.

 

 

تنها انجام یک نوع ورزش

شما باید انواع مختلفی از تمرینات را انجام دهید. اگر شما تنها یک نوع فعالیت انجام دهید، نمی توانید بدن خود را با روش های مختلف به چالش بکشید. با استفاده از تنوع تمرینات می توانید شدت و کار عضلات مختلف را تغییر دهید. چند نمونه از فعالیت ها برای اضافه کردن به برنامه خود عبارتند از:

  • اضافه کردن قدرت. با انجام این کار شما می توانید وزنه های متفاوتی را بلند کنید.

 

  • زومبا یا کلاس های رقص دیگر می توانند به شما برای انجام دادن یک تمرین بزرگ قلبی کمک کنند.

 

  • اگر شما در حال انجام ورزش های مانند دو میدانی یا دوچرخه سواری هستید سعی کنید بعضی اوقات شنا هم بکنید. شنا یک ورزش تمام بدن است به طوری که تمام عضلات شما هنگام شنا مشغول به فعالیت می شوند.

 

  • ایجاد وقفه در بین تمرینات به تواند به تنظیم و بالا بردن ضربان قلب شما کمک کند.

 

  • پیدا کردن کسانی که به ورزش هایی مانند بسکتبال، فوتبال، تنیس و یا سایر ورزش هایی که چند با در هفته علاوه بر تمرین به آن ورزش هم مشغول هستند.

 

 

خوردن اضافی به دلیل ورزش زیاد

ورزش به معنای از دست دادن وزن است. انسان به طور طبیعی کالریی که می سوزاند را دوباره می خواهد که به دست بیاورد. به طور طبیعی وقتی شروع به ورزش بیشتری می کنیم اشتهای ما هم بالا می رود. اگر شما در حال کم کردن وزن خود هستید، وقتی که در سالن ورزشی سخت تمرین می کنید به این معنی نیست که بعد از آن می توانید هر غذایی که دوست دارید می توانید بخورید. رژیم غذایی اگر نقش بیشتری از ورزش در کاهش وزن نداشته باشد مطمئنن نقش کمتری ندارد.

اگر احساس می کنید ورزش زیادی می کنید اما وزن شما کاهش نمی یابد، مصرف مواد غذایی خود را بررسی کنید.  برای کمک بیشتر می توانید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

 

نتیجه گیری

اگر احساس می کنید که از اهداف خود برای کاهش وزن دور شده اید، ممکن است به دلیل اشتباهات ساده شما در هنگام ورزش کردن باشد. سعی کنید که با شدت متوسطی تمرین خود را انجام دهید. انجام این کار می تواند به از دست دادن وزن شما کمک کند.

سعی نکنید که فقط یک تمرین خاص را برای کاهش وزن خود انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که در طول ورزش بدن شما آب کافی در اختیار دارد. کم آبی بدن می تواند در کارکرد عضلات تاثیر بگذارد. مواد غذایی که مصرف می کنید را برسی کنید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام چربی سوزی سوزاندن چربی فیزیک
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha