سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

سه دلیل مهم برای یادگیری دفاع شخصی

سه دلیل مهم برای یادگیری دفاع شخصی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۷/۲۲ بازدید کنندگان:۷۸۴ نویسنده:آشتی مولائی

اشخاص زیادی می گویند که یادگیری هنرهای رزمی ترکیبی ، تنها روش برای یادگیری دفاع شخصی است. به راستی این سخن درست است ولی لزوما به معنی این نیست که باید سالیان زیادی تحت تعلیم باشید تا بتوانید در برابر افراد خاطی از خودتان دفاع بکنید. بنابراین چندین سال وقت گذارندن در آموزش هنرهای رزمی لزوما درست نیست. بلکه می توانید در چند فرم خاص از هنرهای رزمی مثل کاراته، تکواندو، ووشو، کونگ فو و یا حتی بوکس تسلط پیدا کنید. بنابراین دفاع شخصی با یادگیری حرکاتی اساسی صورت پذیر است. تصور اشتباهی که به تازگی در بین مردم باب شده است، در این است که آن ها می گویند که فقط بانوان به دفاع شخصی نیاز دارند. خوب این گفته هم تا حدی درست است، ولی مردان هم نیاز مبرمی به دفاع شخصی دارند.

 

 

در این مقاله به دلایل مهم برای یادگیری دفاع شخصی اشاره شده است.

 

1. محافظت از خود در تمامی شرایط

 

ما هر روزه خبرهای زیادی درباره ی تجاوزات جنسی، قتل، آدم ربایی و دزدی در اخبار می شنویم. در واقع تنها بیرون رفتن در شب ترسناک شده است. ولی مطمنئا زمانی پیش خواهد آمد که مجبور به بیرون رفتن در شب شوید. بنابراین بسیار معقول و هوشمندانه است، اگر یاد بگیرید که چگونه در مواجهه با افراد شرور از خودتان دفاع بکنید. افراد زیادی در اطرافتان هستند که می توانند به شما آسیب برسانند، ولی با یادگیری تکنیک هایی مثل مشت زنی، قفل کردن و لگد کردن شانس بیشتری برای در امان ماندن به خود می دهید.

 

 

2. تقویت اعتماد به نفس

 


شما با فهمیدن اینکه می توانید از خودتان دفاع کنید به اعتماد به نفس بیشتری خواهید رسید و روحیه ی بهتری خواهید داشت. مطنئنا اعتماد به نفستان با یادگیری ان تکنیک ها بهتر از قبل خواهد شد. در واقع اگر در هر شرایطی از خودتان به خوبی دفاع کنید به اعتماد به نفس بیشتر خود کمک کرده اید.

 

 

3. تقویت قوای ذهنی و فیزیکی

 


با یادگیری هنرهای رزمی به بهبود هر چه بیشتر قوای ذهنی و فیزیکی خواهید رسید. بنابراین ماهیچه هایتان سالم تر و قوی تر خواهند شد. هنرهای رزمی سبب بهبود تعادل، سرعت و هماهنگی کل بدن می شوند. در هنرهای رزمی چگونگی قوی بودن آموزش داده می شود. و مهم تر از همه این است که با یادگیری هنرها ی رزمی در هنگام مبارزه از نظر رقیب، شخصی مصمم به نظر می رسید. کودکان و بزرگسالان باید دنباله رو یادگیری دفاع شخصی باشند.

 

چه زمانی برای یادگیری دفاع شخصی مناسب تر است؟


بهترین زمان، همین الان است. من می دانم که انجام چنین کاری کمی سخت است ولی هیچ زمانی بهتر از حالا نیست. پس هر چه سریع تر به دنبال یادگیری هنرهای رزمی بروید.
 

 

اشخاص چه زمانی به مهارت های دفاع شخصی نیاز دارند؟

 

بیشتر مهارت های دفاع شخصی در دنیای واقعی و در هنگام پیش آمدن شرایط خطرناک، کاربرد دارند. پس چرا مردم در دنیای واقعی به دنبال یادگیری آن هنرها نمی روند. من چند جواب را از زبان مردم در اینجا ذکر می کنم."من وقتی برای آن کار ندارم"." هزینه ی یادگیری آن ها زیاد است"." برای من استفاده ای ندارند چون افراد مهاجم و عصبانی به من حمله نمی کنند".

 

 

اساسا به نظر من، مردم حتی از اینکه به یک موقعیت خطرناک فکر کنند واهمه دارند. پس برای فکر نکردن به آن موضوع به دنبال یادگیری هنرهای رزمی می روند. پس قبل از اینکه در موقعیت قرار بگیرید به دنبال چگونگی مواجهه با ان باشید. مطئنا وقتی برای دندانتان مشکلی پیش می آید، خیلی سریع به دندانپزشکی می روید چون نمی توانید درد آن را تحمل کنید. پس قرار نگرفتن در موقیعت های خطرناک روزمره به مراتب پراهمیت تر از رفتن به دندانپزشکی است.

 

 

اجازه بدهید که به جمله ی نقل قول شده از یک شخص که گفته بود " به ان کلاس ها نمی روم چون گران قیمت هستند" بپردازیم. ذکر این نکته لازم است که بسیاری از ان ها دارای هزینه ی زیاد هستند و به ندرت مکانی رایگان پیدا می شود. من یک سوال از شما می پرسم و خودتان به آن جواب دهید...هزینه ی قربانی شدن در یک اتفاق ناخوشانید چه قدر خواهد شد؟ به اشیای به سرقت رفته، ماندن در بیمارستان و کار از دست رفته تان فکر بکنید. به حرف من فکر بکنید. هزینه های مالی اصلا قابل قیاس با احساسات بالقوه و سلامت فیزیکی شما نیستند.

 

 

اشخاصی گفته اند که هنرهای رزمی برایشان کاربردی ندارد. این بحث همیشه گفته شده است که اگر از خشونت دوری کنید، کمتر صدمه خواهید دید. اما احتمال اینکه در یک شرایط حساس قرار بگیرید وجود دارد. نکته ای که شما باید بدانید این است که منظور از دفاع شخصی ، ایستادن در آن موقعیت و انجام یک مسابقه ی بوکس با شخص مهاجم نیست!!.بلکه هدف از آموزش آن، گریز از موقعیت و جان سالم به در بردن است. پس باید به دنبال یادگیری تکنیک های خاص و گیج کردن مهاجم باشید. گاهی اوقات فقط چند ثانیه زمان برای فرار یک شخص لازم است. پس در چنین موقعیت هایی ارزش دفاع شخصی نمایان می شود. اگر به کلاسی خاصی برای هنرهای رزمی می روید، سعی کنید تا سطح پیشرفته ی آن بروید.

 

 

برچسب ها: دفاع شخصی هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha