سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای سلامت هنرهای رزمی

مزایای سلامت هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۷/۲۵ بازدید کنندگان:۶۵۲ نویسنده:آشتی مولائی


احتمالا تا به حال فقط به جنبه ای از هنرهای رزمی توجه کرده باشید. برای مثال حرکات هنرهای رزمی را فقط به منزله ی زدن ضربه ی قوی به حریف تصور کرده اید. تا حدودی حرفتان درست است. اما به هنرهای رزمی فراتر از جنبه ی هیجان به چشم یک برنامه ی ورزشی عالی نگاه می کنند. جنبه ی ورزشی هنرهای رزمی برای بیشتر مردم در اولویت است. چون ان ها به فکر افزایش متابولیسم بدنی، ترشح بیشتر مواد شیمیایی در مغز و تقویت کل بدن هستند.

 


با هنرهای رزمی به مهارت هایی دست پیدا می کنید که هیچ یک از اشخاص عادی دارای آن ها نیستند. اشخاص کمی  با مزایای سلامت تمرینات مرگبار هنرهای رزمی اشنا هستند. جلوه های مثبت این تمرینات را می توان با مقایسه ی شرایط  جسمانی یک هنرجوی مسن هنرهای رزمی و همسن های غیر متخصصش دید. همچنین شرکت کنندگان جوان کلاس های هنرهای رزمی ، سبک زندگی پرتحرک تری نسبت به همسالانشان دارند. حقیقتا با آموزش در هنرهای رزمی از برنامه ای منحصر به فرد لذت خواهید برد. سطح آدرنالین خونتان با تمرین در هنرهای رزمی بیشتر می شود. در متن زیر به مزایایی که هنرهای رزمی بر سلامتیتان می گذارند اشاره شده است.

 

 

کاهش وزن

 

 

سبک هر کدامیک از هنرهای رزمی را می توان به عنوان تمرین ایروبیک نگاه کرد. در هنگام تمرین در هنرهای رزمی تمامی عضلات بدنتان درگیر می شوند. هنرهای رزمی ، تمریناتی عالی برای فیتنس بهتر هستند. آن ها سبب سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری و از دست دادن وزن ناخواسته می شوند. هنرجویان زیادی بر این نکته واقف هستند که اگر به صورت روزانه و منظم تمرین کنند، مقدار کالری زیادی می سوزاند. حتی برخی از آن ها ادعا کرده اند که تمامی ضربات و فریادها در طول جلسات سبب کاهش اشتهای آن ها شده است.

 

 

تقویت کبد

 

 

هر شخصی این را می داند که کبد یکی از حیاتی ترین غده ها  در بدنش است. شخص بدون آن نمی تواند به زندگی اش ادامه بدهد. کبد نقش مهمی در متابولیسم به ویژه در تنظیم کربوهیدرات ها در جریان خون دارد. موادی مانند چربی، کربوهیدرات و پروتئین غذاها به کبد انتقال داده می شوند. این مواد غذایی در نهایت به قند های ساده تبدیل می شوند و در جریان خون آزاد می شوند و یا به عنوان گلیکوژن در کبد ذخیره می شوند. مقدار کنترل نشده ی گلیگوژن در خون برای سلامتیتان خوب نیست. هنگامی که در هنرهای رزمی کار می کنید ، به تدریج ظرفیت کبد برای ذخیره ی گلیکوژن بیشتر خواهد شد. بنابراین قند کمتری به جریان خون وارد می شود.  

 

 

تقویت فعالیت های فیزیولوژیکی

 

 

حداقل سه هفته به یکی از مدارس هنرهای رزمی تکواندو یا کاراته بروید و تغییرات قابل توجه آن را در فعالیت های کل بدنتان ببینید. استادان هنرهای رزمی گفته اند که در طول زمان کمی به فشار خون و قند خون نرمال خواهید رسید، اگر در هنرهای رزمی تمریناتی عالی داشته باشید. بهبود مواد شیمیایی مغزی و تامین خون برای بافت ها و سلول های بدنیتان، از مزایای دیگر هنرهای رزمی می باشند. همه ی آن تغییرات، سبب بهبود عملکرد مغز و بدن می شوند. پس خطر مبتلا شدن به بیماری های دیابت، بیماری های قلبی و سرطان های خاص را از خود دور می کنید.

 


این ها فقط چند نمونه از مزایایی بودند که با تمرین در هنرهای رزمی به دست خواهند آمد. البته برای کار در هنرهای رزمی باید مفاصل و عضلاتتان به خوبی کار بکنند. با کار در هنرهای رزمی می توانید از سردردها و درهای زیادی رهایی یابید.

 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی سوزاندن چربی فشار خون فیتنس مزایای سلامتی هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha