سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 عادت رژیمی نادرست برای کاهش وزن

7 عادت رژیمی نادرست برای کاهش وزن
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۱۰/۲۸ بازدید کنندگان:۹۷۹ نویسنده:قاسم نژاد


اگر در مورد کاهش وزن جدی هستید، باید چند عادت رژیمی معمول را ترک کنید. بعضی از این عادات کاهش وزن، خیالی و غیر علمی اند و سال هاست وجود دارند، در حالی که بعضی افراد معتقدند که این عادات به عنوان بخشی از مد زودگذر رژیم غذایی، رایج شده اند. علی رغم منشا آنها، اگر به صورت کورکورانه رژیم غذایی تان را دنبال کنید، احتمالا رژیم غذایی تان، بی نتیجه خواهد ماند. بنابراین این فهرست را بررسی کنید و مطمئن باشید که حقایق برای تان روشن می شود. در نتیجه قادر خواهید بود وزن تان را سریع تر کاهش دهید و رو فرم بمانید.

 

7 عادتی که بایستی ترک شود:


عادت اشتباه اول: "من باید همیشه برای جلوگیری از حالت گرسنگی، بیشتر بخورم."


فردی که پرخوری می کند.

عادت صحیح: به جای اینکه در یک وعده ی غذایی پرخوری کنید، کم بخورید و چندین وعده غذایی داشته باشید. شما هرگز دوست ندارید آنقدر گرسنه شوید که پرخوری کنید. اما اگر فکر می کنید که خوردن بیشتر اغلب در کاهش وزن موثرتر است، اشتباه می کنید.


عادت اشتباه دوم: "از کربوهیدرات ها دوری کنید، چون آنها باعث افزایش وزن می شوند."


مواد غذایی دارای کربوهیدرات

عادت صحیح: کربوهیدرات ها باعث افزایش وزن نمی شوند. نشاسته نیز وزن را افزایش نمی دهد. شما با دریافت کالری زیاد (بدون در نظر گرفتن اینکه کربوهیدرات، چربی یا پروتئین باشد) چاق می شوید. برخی افراد از مصرف کربوهیدرات های نشاسته دار خودداری می کنند، زیرا ارزش غذایی کمی دارند و احتمالا با خوردن آنها خیلی زود گرسنه می شوند.

عادت اشتباه سوم: "غذاهای کم چرب به کاهش وزن سریع تر کمک می کند."


غذاهای کم چرب

عادت صحیح: غذاهایی که به طور طبیعی کم چرب هستند، به طور معمول برای سلامتی شما مفیدند. چون کالری ها چربی بالایی دارند، محدود کردن مقدار چربی موجود در رژیم غذایی تان در جهت کاهش وزن، ایده خوبی است. اما در واقع غذاهای کم چرب برای عادت غذایی تان مضر است.


عادت اشتباه چهارم: "تمرینات خیلی سخت، بهترین تمرینات برای کاهش وزن هستند."


فردی که در حال تمرینات سخت کاهش وزن است.

عادت صحیح: تمرینات سخت(HIIT ) در چند سال گذشته بزرگ ترین گرایش در تناسب اندام داشته اند. تمرینات شدید، کالری زیادی می سوزاند، اما شما نباید لزوما این تمرینات را به منظور کاهش وزن سریع تر، بیشتر انجام دهید. گاهی اوقات انجام دادن یک تمرین سخت بیش از آنکه مفید باشد، مضر خواهد بود.

 

عادت اشتباه پنجم: " غذا های ارگانیک (طبیعی) و غذا های فاقد گلوتن سریع تر از غذا های فرآوری شده، وزن را کاهش می دهند."

غذاهای ارگانیک و فاقد گلوتن


عادت صحیح: هیچ مشکلی در خوردن غذا های ارگانیک و فاقد گلوتن یا اصلاح نشده وجود ندارد. اما در واقع بسیاری از غذا های ارگانیک، غیر اصلاح شده و فاقد گلوتن، غذا هایی فرآوری شده هستند و مقدار کالری و شکر موجود در آنها درست به اندازه میزان کالری و شکر موجود در غذا های عادی است.


عادت اشتباه ششم:" بعضی از روزها رژیم را قطع می کنم. این تاثیر خوبی بر رژیمم می گذارد."


قطع کردن رژیم و غذا خوردن


عادت صحیح: روزهایی که رژیم  قطع می شود و رژیم هایی که شامل روزه های متناوب هستند، ایده خوبی به نظر می رسند، زیرا افراد می توانند غذاهایی را که علاقه مندند، بخورند. احتمالا دلیل اینکه تمایل به این نوع رژیم خیلی سریع معمول شده است، همین مزیت باشد. اما حذف کردن یک روز از برنامه رژیم تان هزینه ها را کاهش می دهد و ممکن است فقط چند پوند برای تان هزینه داشته باشد.

 

عادت اشتباه هفتم:" روش های کاهش وزن سریع اصلا موثر نیستند"


تصویری از کاهش وزن مرحله به مرحله

عادت صحیح: اکثر رژیم های کاهش وزن سریع ، مد های زودگذر و براساس علم بی اساس و عجیب و غریبی هستند. اما این صرفا بدین معنا نیست که تمام رژیم های کاهش وزن سریع، بی اثرند. بعضی از این رژیم ها نه تنها موثرند، بلکه در واقع در مقایسه با دویدن مسافت طولانی به کاهش وزن بیشتر کمک می کنند.


به خاطر داشته باشید که در مورد هر عادت استثناهایی وجود دارد. بعضی از این عادات رژیمی در اصل بر اساس شواهد منطقی بوده اند، و بعضی از آنها سال هاست که تغییر کرده اند و دیگر به کار نمی روند. اگر عادت رژیمی خاصی را دنبال می کنید، از دلیل بکار گیری آن عادت آگاه باشید.

 

برچسب ها: چربی سوزی سوزاندن چربی کاهش وزن رژیم غذایی
پست های مشابه

نظرات کاربران

MOBAREZ در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۳ [۷:۲۷:۳۶ PM]

از افزایش وزن هم مطللب بزارید فقط از کم کردن مینویسد.

ارسال نظر
Captcha