سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه شکمی شش تکه داشته باشید

چگونه شکمی شش تکه داشته باشید
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۹/۲۲ بازدید کنندگان:۱۱۱۸ نویسنده:سامان موسوی

امروزه تبلیغات زیادی در رسانه ها در مورد رازهای بدست آوردن شکمی 6 تکه وجود دارند. گرچه بعضی از آنها واقعا هدفشان این است که به شما کمک کنند اما هدف بیشتر آنها خالی کردن جیب مردم می باشد. وقتی که بحث ساخت شکم 6 تکه مطرح می شود، خیلی ها به راحتی در دام تبلیغات گسترده و قول های پوچ می افتند.

باید چه کار کنید؟

از مهم ترین چیزهایی که برای داشتن شکم شش تکه لازم است و متاسفانه توسط اغلب بدنسازان اهمیت آن نادیده گرفته می شود می توان به رژیم غذایی اشاره کرد. رژیم غذایی ابزار مهمی برای آشکار سازی عضلات شما می باشد. اگر بهترین برنامه تمرین بدنسازی را در اختیار داشته باشید و آن را انجام دهید در صورتیکه همراه رژیم غذایی مورد نیاز نباشد خبری از شکم شش تکه نخواهد بود.

اهمیت رژیم غذایی به حدی زیاد است که در حقیقت تعیین کننده 90 درصد تلاش شما در باشگاه می باشد. راز داشتن یک شکم شش تکه جذاب در مکمل‌ها یا برنامه‌های تمرینی پیشرفته یا دیگر چیز‌ها نمی‌باشد. به جای اینکه وقت خود را صرف وعده های هیچ و پوچ کنید بهتر است که یک رژیم غذایی سالم و موثر را انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم به معرفی 6 نکته تغذیه ای که برای داشتن شکمی شش تکه لازم می باشد بپردازیم.

 

1- مصرف کافی پروتئین

بهتر است بدانید که پروتئین هم باعث چربی سوزی و هم باعث عضله سازی می شود. بنابراین اولین چیزی که در رژیم غذایی خود باید داشته باشید پروتئین کافی می باشد. مصرف پروتئین باعث می شود که عضلات شما سفت تر شده و قدرت بیشتری داشته باشید. همزمان با آب شدن چربی های بدن وزن عضلانی شما نیز افزایش می یابد. مواد غذایی که دارای بیشترین پروتئین می باشند عبارتند از تخم مرغ، ماهی، مرغ، گوشت قرمز و حبوبات.

 

2- بعد از تمرین کربوهیدرات مصرف کنید

بیشتر افراد به غلت به این عقیده اند که وجود کربوهیدرات ها برای بدن مضر بوده  و باعث چاقی آنها می شود. مطمئن باشید که این باور اشتباه است. اگرچه مصرف بیش از اندازه هر ماده غذائی شما را چاق می‌کند اما منابع کربوهیدراتی نظیر سیب زمینی‌ شیرین، برنج قهوه‌ای و جو دو سر در واقع جز نیاز‌های شما در مسیر رسیدن به شکمی شش تکه میباشند. بخصوص اگر بعد از تمرین کربوهیدرات ها را مصرف کنید احتمال اینکه تبدیل به چربی شوند بسیار کم است. سعی کنید در مصرف کربوهیدرات ها متعادل باشید و بیش از اندازه آنها را مصرف نکنید.

 

3- چربی های سالم مصرف کنید

مطمئن شوید که در رژیم غذایی خود مواد غذایی نظیر آجیل ها، روغن ماهی‌، روغن زیتون و کره بادام زمینی‌ که چربی سالمی دارند وجود داشته باشند. مصرف این مواد حاوی چربی سالم به شما کمک می کنند که سطح انسولین شما پایدار بماند. این کار کمک زیادی برای رسیدن به شکمی شش تکه می کند. تنها چیزی که می خواهیم به شما بگوییم این است که با وجود تبلیغات منفی زیادی که برای چربی ها وجود دارند، مصرف مواد غذایی حاوی چربی سالم نه تنها برای شما مضر نیستند بلکه مفید هستند.

 

4- بر روی رژیم غذایی خود تمرکز داشته باشید

برای چربی سوزی و بدست آوردن عضله، ضروری است که پروتئین، کربوهیدرات‌ها و چربی‌‌ها را به طور متعادل مصرف کنید. پروتئین در ساخت و حفظ عضلات کمک بزرگی به شما می کند. در واقع می توانیم بگوییم که مهمترین ماده غذایی برای بدنسازی و داشتن عضلات شش تکه می باشد زیرا با هضم پروتئین، کالری زیادی در بدن می سوزد و به فرآیند چربی سوزی کمک می کند. محاسبه مقادیر مورد نیاز و مناسب کربوهیدرات‌ها میتواند کمی‌ پیچیده باشد اما بهترین راهکار این می‌باشد که بیشترین میزان کربوهیدرات مورد نیاز روزانه خود را در وعده بعد از تمرین مصرف کنید.هنگامی که شما بعد از تمرین کربوهیدرات خود را مصرف می‌کنید آنها بلافاصله جذب ماهیچه‌ها میشوند و فرایند رشد عضلات را بهبود می‌بخشند.

 

5- بر روی حرکات سازنده تمرکز کنید

انجام حرکاتی که تمام بدن را درگیر می کنند باعث افزایش چربی سوزی و عضله سازی می شوند. به همین دلیل به جای اینکه ساعت ها از وقت خود را صرف انجام صدها دراز و نشست کنید بر روی انجام حرکات سازنده تر تمرکز کنید. ازجمله تمرینات سازنده ای که باید جز ثابتی از برنامه تمرینی هر بدنساز باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اسکات هالتر- پرس سینه- پرس سرشانه هالتر- بارفیکس- شنا- پشت بازو پرس دست جمع- دمبل

 

6- در تمرینات هوازی خود از روش های هوشمندانه تری استفاده کنید

اکثر مردم بر این باورند که راه لاغر شدن، انجام تمرینات طولانی مدت هوازی می باشد. این تمرینات جای خود را دارند اما پیشنهاد من این است که تمرینات داخلی را همراه تمرینات مخصوص شکم انجام دهید. برای مثال اگر شما در حال انجام تمرینات هوازی اینتروال خود روی دوچرخه ثابت یا تردمیل هستید سعی‌ کنید ۳۰ ثانیه را با نهایت شدت بدوید و سپس بلافاصله از دستگاه پایین آمده و یک ‌ست ۲۰ تکراری کرانچ با توپ را انجام دهید.سپس دوباره روی دستگاه هوازی خود قرار بگیرید و ۳۰ ثانیه با شدت بدوید.این چرخه را ۵-۸ بار تکرار کنید.شما همچنین میتوانید بین این تمرینات هوازی اینتروال خود از حرکات شکم متنوعی استفاده کنید.

 

برچسب ها: بدن سازی بدنسازی زندانیان تمرینات قدرتی تمرینات شکم تناسب اندام چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha