سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا شما هم مرتکب چنین اشتباهاتی در بدن سازی می شوید؟

آیا شما هم مرتکب چنین اشتباهاتی در بدن سازی می شوید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۷/۵ بازدید کنندگان:۱۱۶۲ نویسنده:سامان موسوی

اسم من Jon Bruney است در این مقاله قصد داریم اشتباهات بسیار معمولی را که ممکن است  شما و بیشتر ورزشکاران دیگر در مورد بدن سازی انجام دهید را یاداوری کنیم.اگر با خودتان فکر می کنید که چرا باید به حرف های من گوش دهید اجازه دهید کمی در مورد خودم حرف بزنم:

من یک مرد قدرتمند و حرفه ای هستم که در کلاس های جهانی مربی گری شرکت کرده ام، مربی افراد حرفه ای زیادی بوده و هستم، سخنران و نویسنده مطالب ورزشی می باشم. همچنین هر روز در شبکه NBC در برنامه ورزش صبحگاهی به آموزش نحوه انجام تمرینات می پردازم و هزاران نفر در کلاس های ایجاد انگیزه من شرکت کرده اند.

همچنین من طراح بسیاری از تجهیزات ورزشی که اکنون در سرار جهان مورد استفاده قرار می گیرند هستم. حال بهتز است سراغ اصل موضوع برویم و به معرفی  اشتباهات رایج که در بدن سازی انجام می دهند بپردازیم:

 

گرم نکردن قبل از شروع ورزش

بدنسازی ورزشی است که نیاز به زمان کافی دارند. عده ای برای کاهش زمان قبل از ورزش بدن خود را گرم نمی کنند. از این کار به شدت دوری کنید. علاوه بر اینکه بدن شما آمادگی کافی را نخواهد داشت، ممکن است به بدن خود اسیب هم برسانید.

 

ورزش سخت و خیلی زیاد

در واقع اگر بین تمرینهای قدرتی و ورزشهای بهبود کار قلب و عرق  به اندازه کافی استراحت نکنید،  پیشرفت شما متوقف خواهد شد و حتی ممکن است قسمتی از تناسب اندام به دست آمده را از دست بدهید. همچنین احتمال دارد شما کاملا از ورزش زده بشوید.

 

نادیده گرفتن عضلات ضعیفتر

عده ای به عضلات ضعیفتر اهمیتی نمی دهند، در صورتی که باید روی آنها بیشتر تمرین کرد تا مانند بقیه عضلات قدرتمند شوند در غیر این صورت اندامی غیر متناسب خواهید داشت

 

عدم استفاده از لوازم ضروری بدنسازی

عده ای بدون تهیه لوازم ضروری مانند کمربند و … ورزش میکنند. شاید در لحظه اسیبی متوجه شما نباشد ولی در دراز مدت عدم استفاده از لوازم ضروری باعث اسیب رساندن به خودتان می شود.

 

وزنه بیش از حد سنگین

عده ای در باشگاه مخصوصا افرادی که به تازگی به باشگاه آماده اند سعی می کنند برای اثبات خود بیش از حد توان خود وزنه بزنند. این علاوه بر اینکه به شما اسیب میرساند به دلیل افزایش زمان ریکاوری شما، باعث عدم رشد بدنتان می شود.

 

پیشرفت نکردن در وزنه ها

زمانی که شما یک وزنه را بارها و بارها می زنید نباید انتظار پیشرفت داشته باشید. برای پیشرفت باید سعی کنید هر دفعه وزنه سنگینتر از دفعه قبل بزنید.

 

فقط از دستگاه استفاده کردن

اکثر باشگاه های بدنسازی شامل مدرن ترین دستگاه های بدنسازی هستند که معمولاً برای استفاده از آن ها باید در صف منتظر بمانید ولی حقیقت این است که اگر میخواهید عضلات شما رشد کند باید به صورت کلاسیک و با وزنه ازاد کار کنید.

 

همراه داشتن موبایل

اگر شما خواهان تمرین با کیفیت هستید باید موبایل خود را فراموش کنید. جواب دادن به پیغام و … بین دو ست باعث از دست رفتن تمرکز و وقفه بین دو ست می شود.

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha